Eau Claire des Merveilles (Hermès)

Dámská vůně
Rok:

2010

Složení (neověřené)

květinové tóny, dřevité tóny, ambra, vanilka

Parfuméři:

Ellena, Jean Claude

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Hermès Eau Claire des Merveilles od uživatelek 66 hodnocení

Líbí se (47)
71%
Nelíbí se (3)
5%
Neutrální (16)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Hermès Eau Claire des Merveilles - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Hermès Eau Claire des Merveilles26.02.12

Vôňa so zavádzajúcim názvom, ale čarovná napriek všetkému. Na začiatku som mala vytreštené oči - preboha, toto je šumienka z môjho detstva v posledných kŕčoch socializmu, ktorú sme vylizovali z obalu bez vody - v takom jedovato zelenom s červeno-čiernymi postavičkami v štýle Pepek Námorník. A do toho sa vkráda to, čím vám potrú kožu, keď do vás idú bodať ihly. Predpokladám, že ide o predstavu citrusov podľa Hermés. Nepodľahla som preto panike z ďalších 7 euro vyhodených naslepo za miniatúru a Hermés ma za dôveru pomaličky odmeňuje. Odniekiaľ sa pomaly priprašuje púder, a to presne taký, akým stále vonia moja pudrenka s labutienkou Houbigant, pochádzajúca z prelomu 19 a 20. storočia. Kurtizánsky. A je to stále krajšie a krajšie - zrazu som sa ocitla v elegantnom obchode s koženými odevmi. Avšak žiadne K-Cero - čistučký obchod s kamennou podlahou, nábytkom z tmavého dreva ošetrovaným čímsi z úľa, nenápadnou obsluhou v pozadí a špičkovými odevmi na vešiakoch v popredí. Mám potešenie z dotyku s kvalitnou kožou, vdychujem jej vôňu, cítim aj hodvábny papier, ktorým sú vyložené vrecká. Koža, vosk, púder.28.06.11

Na začátku velmi rychlé sladší citrusy s vanilkou - postupně místo citrusů nastoupil jasmín .....nejprve slabě, postupně však zesiloval - ale žádná květinová smršť - spíš sušené jasmínové květy posypané pudrem. A kupodivu mi nevadily ani lehké indolické tóny. Vůně je taková jemná - jak pro mladou dámu do tanečních či na první ples.

Komentáře Hermès Eau Claire des Merveilles

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Hermès Eau Claire des Merveilles

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist