Elixir des Merveilles (Hermès)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: klementinka, pomerančová dužina, čokoláda
SRDCE: tonka, vanilka, smetana, santal
ZÁKLAD: lišejník, kadidlo, pravá ambra, balzámy

Parfuméři:

Ellena, Jean Claude

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Hermès Elixir des Merveilles:

Hodnocení parfému Hermès Elixir des Merveilles od uživatelek 175 hodnocení

Líbí se (134)
77%
Nelíbí se (14)
8%
Neutrální (27)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Hermès Elixir des Merveilles - umístění v žebříčcích uživatelů

9x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Recenze Hermès Elixir des Merveilles


11.10.16

Počáteční pomeranč s trochou kakaového prášku nebyl nepříjemný – přinesl trochu vánoční atmosféry do chladného říjnového dne. Ale potom si bohužel žolíka vytáhl jakýsi záludný a útočný umělohmotně bakelitový tón, který, skryt za zády ostatních členů parfémové komunity, začal nebezpečně čeřit klidné vody. Občas vypustil svůj nepříjemný odér, vzápětí se schoval a ke slovu pustil trochu sladkých dřev a konejšivých lišejníků. Joker se vrací, nabalzamován a zahalen kadidlem, přesto je za chvíli neomylně odhalen. A tak to jde pořád dokola – chvíli konejšivá hladká vůně, a následuje nečekaný podlý útok bakeliťáku - rozvraceče. Naoko slibuje, že už je na odchodu, a v tu ránu další atak. Ne, vzdávám to – snaha byla, ale s touto vůní se přátelit nemohu.


24.04.14

Není už moc co dodat:)
Kandované pomeranče, medově pryskyřičná ambra, kořeněný cedr a 90% čokoláda. Je to, hlavně ze začátku (tzn. první den:D) dost sladká vůně, na můj vkus až moc; gurmánská, ale v duchu Hermés samozřejmě nic ulepeně laciné, ale naopak luxusně vonící.
Po rozvonění sladkost trochu ustoupí.
Orient, kořenitě sladký, dřevitě balzámově pryskyřičný. Hustá a přesto vzdušná, přírodní jantarová vůně.10.12.13

Hustá sytá kombinace kandovaných pomerančových půlměsíčků (i s kůrou), sladké pryskyřice, špetky karamelu, sladkého koření a teplého nasládlého dřeva. Přes veškerou sladkost ale postrádá jakoukoliv stopu ulepenosti........a už jsem se začala radovat, že jsem našla jakous takous náhradu za Theoremu. Ale radost byla předčasná - mezi pryskyřici se najednou infiltrovalo kyselé LIPO s pomerančovou příchutí doprovázené tónem nemocniční desinfekce. A zazvonil zvonec a naději byl konec......Ale jinak je to moc pěkná vůně.27.04.13

Spíše kůra než dužina pomeranče a pak smetana, vanilka a nakonec kadidlo. Jde na mně docela do pánska, ale velmi se mi líbí. Kombinace kůry a smetany je pro mě neobvyklá a velmi libá mému nosu.


11.11.08

Při psaní recenze na Eau des Merveilles jsem se hodně rozvášnila, takže u popisu Elixiru se pokusím omezit spíše na srovnání právě s původní verzí EdM. První zásadní rozdíl je patrný hned v hlavě vůně. Do Elixíru se nám vloudilo víc sladkosti a taky – pozor překvapení – ovoce. Konkrétně sladký pomeranč. Nebo lépe pomerančové plátky ve zkaramelizovaném cukru. Cukrový pomeranč má na svědomí i to, že Elixir mi na ruce po pár minutkách začal hodně připomínat Liberté (Cacharel), toto deja-vu po chvíli opět pominulo, protože se s osobitostí sobě vlastní objevila ve hře opět osvědčená dvojice z EdM – dřevo a pryskyřice. U Elixiru ale nikdy nedojde k tomu, aby se tyto dvě složky staly hlavními aktéry celého představení. Výrazný pomeranč, cukrová sladkost a také slaný mořský akord ( ten jsem hledala i v EdM a našla jen lehounkou stopu, tady je výraznější) budou až téměř do konce hry dřevu a pryskyřici zdatně sekundovat a jeden tým nedovolí tomu druhému strhnout na sebe výrazně více pozornosti. Co se týče výdrže je na tom Elixír, na mojí kůži, o trochu líp než EdM. Je to dáno sladším charakterem vůně – má v sobě cukr, takže lepí a tudíž jde i hůř dolů. Suše bych charakterizovala Elixir jako sladkou, přiměřeně gurmánskou verzi EdM s pomerančem. Už samotný sytě oranžový flakon dává tušit, jak teplý a výrazně hřejivý je jeho obsah. Když jsem o víkendu poprvé otestovala vzorek Elixiru (díky Barbarro) a neměla jsem hned možnost srovnat s EdM, zdálo se mi, že Elixír není až na trochu té sladkosti o tolik jiný než jeho předchůdce. Až zevrubné testování obou vůní současně mě přivedlo k rozpoznání výraznějších odlišností. I přesto jsem já osobně po několikerém otestování nenašla důvod, proč bych měla mít tyhle vůně obě, a to je co říct :) Na druhou stranu Elixír by mi například jako dárek rozhodně nevadil, v zásadě se mi, jako obdivovatelce původní EdM, líbí. Pokud milujete pomeranče a recenze vás hlavně kvůli zmínce o nich navnadila na zkoušení Elixiru, budete asi zklamaní. Přece jen je tu hodně jiných tónů, o kterých jsem se již zmínila a ty pomeranč v Elixíru upozaďují. Takže pokud je na vás Elixír moc dřevitý, “divný” a málo pomerančový doporučuju vyzkoušet třeba L´Occitane Ruban d´Orange (kořeněný pomeranč se sladkou teplou vanilkou v základu), nebo šťavnatý pomeranč Acqua di Parma Arancia di Capri, případně zmíněnou Cacharel Liberté.

Komentáře Hermès Elixir des Merveilles

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Hermès Elixir des Merveilles

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist