Hermèssence Santal Massoïa (Hermès)

Unisex vůně
Rok:

2011

Složení (neověřené)

pryskyřice ze dřeva massoïa z Nové Guineje, santal, sladkosti z mléka a sušeného ovoce

Parfuméři:

Ellena, Jean Claude

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Hermès Hermèssence Santal Massoïa od uživatelek 38 hodnocení

Líbí se (23)
61%
Nelíbí se (2)
5%
Neutrální (13)
34%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Hermès Hermèssence Santal Massoïa


24.08.12

Opravdu zvláštní dřevo, tahle massoia. Je smetanově krémové. Tím nemyslím dřevo ve smetanovém krému, ale podivuhodné dřevo, které se samo stalo krémem, dokonale hladkým a dobře roztíratelným. Je slastně přitažlivé a zářivé tím způsobem, jako bývají reklamy na kosmetické salony. Dýchá z něj klid a dojem, že o vás pečuje. Snad se i profesionálně usmívá.
Příměsí je velmi málo a jsou sušené. Cosi jako čerstvě usušené listy. Nasládlé seno. Hrst suchého roibose.
Pak trochu moučnatí, čímž mi připomnělo jinou hermesovskou vůni - Voyage, myslím čistý parfém, a dojem horkého ovocného koláče, který ve Voyage vykouzlí ambra zadělaná se santalem a kardamomem. Takže příští zkoušení bylo souběžné a najednou se ukázalo, že Santal Massoïa vyznívá velmi odlehčeně a dietně vedle Voyage. Koláč bez drobenky, bez másla a ovoce (i kytky) jen sušené. Nadšení pro smetanové dřevo pohaslo. Navíc tahle fáze jisté podoby není dlouhá. Ono vůbec u Massoïe nemůže být o nějaké výdrži řeč.
Dojezd má jemně dřevitý, trochu travnatý. Rozhodně decentní. Jen nevím, proč bych zrovna tohle měla chtít od exkluzivní vůně za exkluzivní cenu. Jo to Voyage…


25.01.12

Zatracovaný, ofrfľaný viacerými aromáčkami, zbabelý Santal bez santalu, odvahy a prieraznosti, mdlý nakyslastý, tekutý a slnkom zakalený, bez seba, zbavený totožnosti, ukrátený o črty tváre – a zúfalo ukrivdený.

Na mne – a tu je na mieste ego vyzdvihovať – však Santal Massoia ukazuje opalizujúce poklady. Kým na papieri alebo oblečení vonia riedko a kyslasto a kým teplá a sladne na väčšine iných pokožiek spôsobom viac-menej banálnym, u mňa potichu jasá. A ja s ním.

Začína zeleno a vodnato – izbový kvet laicky zvaný tučnolist a odborne – myslím – pepperonia – ponúkol dužinu. Vytlačené tučné listy, plné vody. Alebo aloe! Šťava toho žmýkaného sukulentu je kyslastá i nasladlá. Je to nečakané, ale nie zlé. Potom jemne sladne: osmanthus? Nejaky voskový biely kvet? Neviem, čo má presne v zložení. Sladkosti z mlieka a ovocia určite necítim! Štipka bergamotu? Možno dokonca trochu citrusovej kôry. A za tým, kdesi ďaleko v úzadí, je ten potvorský santal. V utajení. Kašlať naňho, keď sa neukáže. Je tam jeho tieň, ako odraz na stene jaskyne – nuž ale uznajte, odraz vône na stene jaskyne – kto by sa tým zapodieval, keď v popredí provokujú živé rastlinné šťavy?
No aj šťavy sa občas potrebujú oprieť o stenu. Santalová, alebo iná – nevonia nijak výrazne. Ako opora však postačí. Výdrž na vodnatku závratná.
Súhlasím s istou podobnosťou s Paprikou Brasil - našťastie J-C Ellena nemá potrebu napchať sušené mleté chilli do každej svojej kreácie a tak je pre mňa Santal Massoïa na rozdiel od Papriky veľmi nositeľnou vôňou.19.01.12

Massoia je na první počich hodně pěkná nasládle dřevitá vůně na půli cesty mezi Jeux de Peau a Paprikou Brasil. Kdo zpozorněl, nechť zase zvadne. Zdůrazňuju na první počich, protože k dalšímu už nedojde. Výdrž je šílená, a tím myslím šíleně ubohá. Na mý kůži, na který kolikrát i ty nejmizernější a nejřidší voněnky ulpívaj do alelujá, Massoia setrvala - potlesk - hodinu. Siláž? Jacha. Vývoj? Jachacha. Je to řídký, je to lineární, nedrží to a santal tam neni. Všechny čtyři palce dolů.04.12.11

Horká a suchá dřevitá vůně s nesladkým začátkem, výrazně připomínajícím Papriku Brasil bez papriky. Postupně začala sládnout, ale rozhodně ne žádné gurmánské tóny – spíš podoba sladkého dřeva a prachu nesladké skořice. Spojitost s Paprikou Brasil zůstala po celou dobu patrná a na konci se ještě zvýraznila prachovým bílým pepřem. Pro někoho jednu vadu možná mít bude: santal.......vys­loveně santalová rozhodně není. Tedy přesněji řečeno: santalu je pouze stopové množství. A jedno milé překvapení nakonec – drží na mě zdaleka nejdéle z celé řady Hermessence…

Komentáře Hermès Hermèssence Santal Massoïa

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Hermès Hermèssence Santal Massoïa

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist