Kelly Calèche Eau de Parfum (Hermès)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

teletina, jehněčí kůže, růže, fialka, vanilka

Parfuméři:

Ellena, Jean Claude

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Hermès Kelly Calèche Eau de Parfum od uživatelek 66 hodnocení

Líbí se (46)
70%
Nelíbí se (11)
17%
Neutrální (9)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Hermès Kelly Calèche Eau de Parfum - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních

Recenze Hermès Kelly Calèche Eau de Parfum


27.10.10

Vůně Kelly Caleche je prvni s prvkem kůže, která se mi dostala k nosu. Ačkoliv nemám srovnání, je mi na první přivonění jasné, že patří k těm jemnějším. Kůži cítím jen jakoby v povzdálí. Jako takový slabý závan ze skříně plné krásných kožených kabelek a lehce navoněných hedvábných šátků. Nechci však říci, že je Kelly Caleche (EdT) mírná, nenápadná a lehounká. To rozhodně nikoliv.

Směle mohu potvrdit názor prodavačky z butiku Hermés - vůně je kontroverzní. Prodavačka se mi ji nejprve zdráhala předvést, protože se bála mé prudce odmítavé reakce. Avšak po té, co jsme lépe probraly mé parfémové preference, veškeré zdráhání bylo fuč. K mé veliké radosti (a následné radosti paní prodavačky z tržby :-)).

Na papírku cítím jemný nádech kůže, jak jsem napsala výše. A pak květiny - nesladké, lehce pikantní a nenápadně luxusní. Nádech růže (žádnou růžovou pecku do nosu nečekejte), něco fialového (něco mezi fialkami a kosatcem). A stopa něčeho pikantního, co neumím úplně identifikovat. Představuji si ranní orosené květy a listy ve stinné zahradě nedaleko jezírka.

Po vyzkousení na kůži se parfém rozvoněl spíše květinově (na někom prý velmi výrazně vystoupí složka kůže a vůně se stane až nesnesitelnou). Po celou dobu zůstal nádech štiplavosti jakoby stinného zahradního podtónu. Vůně nenese známky sladkosti, což je z mého pohledu jednoznačně pozitivní vlastnost. A po celou dobu zůstává neokázale luxusní (další plusové body). Je v dobrém slova smyslu zajímavá, neobvyklá a nepodbízivá (kolich těch kladných bodů ještě bude???)

Parfém bych rozhodně nedoporučila na slepý nákup. Věřím, že reakce na něj budou přinejmenším ambivalentní. A na kůži se může rozvonět do nepříjemného pachu.

Verdikt mého partnera: no vidíš, tohle je hezká vůně, tu si kup!

Už jsem si ji koupila… :-)25.07.10

Zpočátku suše bylinková, později kytice suchých růží položená vedle nové kožené kabelky. Po rozvonění seno, jemný semiš a lehce zapudrované růžové mýdélko. S Kelly Caleche EdT má sice hodně společného (bylinky, kůže), ale zároveň i dost odlišného (suché růže, fialky). EdP je sušší, květinovější, taková „hlubší“…


29.07.09

Edt zbožňuju, ale jestli v tomhle je moc kůže, neni to ženské.. cítím tam jakoby něco zkaženého, při silném nádechu teprve cítím ty jemnější ženský složky, jako je růže a fialka. Pro mne zklamání. Rozhodně neukupujte edp na slepo, pokud se vám líbí edt.

Komentáře Hermès Kelly Calèche Eau de Parfum

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Hermès Kelly Calèche Eau de Parfum

Nový článek:

Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

 

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

Celý článek »
TOPlist