Rouge Hermès (Hermès)

Dámská vůně
Rok:

2000

Složení (neověřené)

HLAVA: ylang-ylang, růže
SRDCE: cedr, santal, vanilka
ZÁKLAD: koření, pryskyřice, myrha, labdanum

Parfuméři:

Kamei, Akiko

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Hermès Rouge Hermès

Ada

Těžká, nesladká vůně, jejímž středem je zvláštní vůně myrhy, kterou bych popsala jako směsici pryskyřice, vosku a špetky mýdla. Další složkou, která výrazněji vyniká a k myrze se rozhodně hodí, je cedrové dřevo. Aby výsledek nebyl jednotvárně dřevitý, doplňuje ho ještě melancholická růže. Vanilku jsem moc necítila, základ není prvoplánově sladký, ale spíš teple pudrový.

Výsledek je takový dekadentně kostelní - hořící svíce, kadidlo, myrha, povadlé růže ve vázách, teplé dřevo a studený kámen. Aby nedošlo k omylu, Rouge není babičkovská vůně pro zbožnou stařenku, ale pro smyslnou hříšnici, která se chodí vyzpovídat jen proto, že ji baví děsit pana faráře. Pokud vám Rouge nepadne do oka, nejspíš vám bude připadat těžký, pohřební a staromódní.
Rouge je vůně podobného charakteru jako Hypnotic Poison, který je sladší a má jemně vanilkový, nikoli dřevitý základ. Znáte-li jednu z těchto vůní a líbí se vám, zkuste i tu druhou.

Hodnocení parfému Hermès Rouge Hermès od uživatelek 72 hodnocení

Líbí se (51)
71%
Nelíbí se (5)
7%
Neutrální (16)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Hermès Rouge Hermès - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
3x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Hermès Rouge Hermès

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Hermès Rouge Hermès


03.07.12

EDT - Otevřete velkou de luxe bonboniéru višní v čokoládě, zaboříte do ní nos, ještě cítíte vůni povoskovaného papíru, kterým byly bonbóny přikryté. Višně v likéru voní přes hustou tmavou čokoládu. Pak se přidá temně rudá růže a celkem dost pudru (že by ten vosk s mýdlem?) a višně se poroučejí, tmavá čokoláda se mění v myrhu se santalem. Nepřijde mi kostelní, ani dekadentní. Celé je to sametové, hutné, pudrově nasládlé a lehce kořeněně hebké. Dost mi připomíná Chamade (trvalo mi, než mě to trklo). Rouge je jako míň hořká Chamade s růží místo hyacintu.
Na EDT dobře drží, na kůži kolem 10 hodin. Nový rudý flakon je parádní.


22.01.12

Souhlasím s přirovnáním ke kostelu, jehož prochladlé zdi pamatují spoustu vykuřování, růží a vosku. Rozhodně se jednotlivé složky moc nerozpojují, i když vystoupí ta nebo ona, druhé se jí pořád drží. Mně to třeba evokovalo lesní práce za chladného dne, kdy se strhává lýko z čerstvě pokácených jehličnanů a na zahřání se přitom popíjí vanilkový grog, ale pořád jsme jinými slovy u toho dřeva a pryskyřice.

Komentáře Hermès Rouge Hermès

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Hermès Rouge Hermès

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist