Un Jardin Après La Mousson (Hermès)

Unisex vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

kardamom, koriandr, pepř, zázvor, zázvorová květina, vetiverový akord

Parfuméři:

Ellena, Jean Claude

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Hermès Un Jardin Après La Mousson:

Hodnocení odbornice: Recenze Hermès Un Jardin Après La Mousson

Ada

‚Zahrada po monzunu‘ se jmenuje nová vůně zahradní řady a stejně jako předchozí dvě ji navrhl Jean-Claude Ellena. Složení napovídalo něco zajímavě kořeněného (kardamom, koriandr a zázvor je přímo extatická kombinace perníčkové voňavosti, pikantnosti a sladkosti) a všichni se na vůni od ohlášení těšili jako malí.
Na většině parfémových blogů také bylo možno hned po vydání najít recenzi. Victoria Bois de Jasmin ji hodnotí jako lehkou, příjemnou, jemnou, delikátní a průsvitnou; konstatuje, že kdo nemá rád Ellenovy minimalistické výtvory, nebude se mu příliš líbit ani Mousson. Robin z Now Smell This je trochu zklamaná, i když to srdnatě zamlouvá, protože je také Ellenova fanynka; čekala podle všeho něco sytějšího a trvanlivějšího. Marie-Helene ve svém blogu Scented Salamander píše hlavně o melounu a o mléčných a máslových tónech, o koření se zmiňuje jen letmo a v závěru píše, že Mousson je ‚a must-have‘, čili vůně, kterou prostě ve své sbírce musíte mít. Pokud umíte anglicky a zajímá vás Jean-Claude Ellena, recenzi si určitě přečtěte, je dlouhá a má podrobný úvod věnovaný právě Ellenovi.

Mám ráda suché, kořeněné vůně - Lalique pour Homme Equus, Body Kouros, Gaultier2 (často jsou pánské nebo unisexové). Některé jsou sladké, některé ani moc ne a z většiny mám takový ‚sypký‘ pocit, jako bych drobila mezi prsty mletý koriandr, nikoli hladký, který je typický třeba pro bílé květinové nebo některé gurmánské vůně. Často mi připomínají horký písek. Proto jsem byla na Un Jardin Après Mousson zvědavá, ale po vyzkoušení jsem zjistila, že tuto představu splňuje jen napůl. Suché koření je nepřehlédnutelnou součástí vůně, je tu všechno - suchost, pikantnost, jako přímo z kořenky; ale nevydrží to bohužel příliš dlouho. Koření si užijete asi tak hodinku a potom už hraje jen nenápadné druhé housle. Středem parfému je meloun (tak jako v Nilu bylo zelené mango a v Méditerranée fíky), zpočátku masitý a cukrový, později zelenější a šťavnatý, a je to krásný meloun, který nemá nic společného s protivným, okoukaným pseudomelounem v mnoha zvláště levnějších ‚melounovkách‘.

Pokud jste si jako zahradu po nájezdu monzunu představovali něco prudšího, silnějšího, budete zklamaní - Mousson je opravdu lehká a jemná, a bohužel ani nemá moc dobrou výdrž (možná to bude lepší na oblečení).

Hodnocení parfému Hermès Un Jardin Après La Mousson od uživatelek 115 hodnocení

Líbí se (56)
49%
Nelíbí se (25)
22%
Neutrální (34)
30%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Hermès Un Jardin Après La Mousson - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních
6x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Hermès Un Jardin Après La Mousson

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Hermès Un Jardin Après La Mousson od uživatelek

Recenze Hermès Un Jardin Après La Mousson27.04.13

K zahradám jsem si musela najít cestu. Prakticky všechny mi nejdříve vadily. Ale to je už pryč. Líbí se mi všechny, ale kupovat je všechny samozřejmě nebudu. Aspoň zatím. Mousson je veranda v horkém dni, kolem které lije pořádný teplý letní liják. A vy po lijáku tam sedíte a jíte letní ovoce, je to žlutý meloun posypaný kořením. Ten meloun je už ale přezrálý a navíc jste ho před tím lijákem nechali celé dopoledne na stole na verandě ležet na prudkém slunci, posypaný kořením. Téměř se již kazí a to koření se vpilo do dužiny. To je Mousson teď v zimě. Uvidíme jaký bude v létě.29.10.11

Lehoučká vodově zelená vůně s jemným kořením. Typ nesladké letní osvěžující vůně. Slabá výdrž ji řadí do kategorie „polívačka“.....ale příjemná polívačka…

Komentáře Hermès Un Jardin Après La Mousson

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Hermès Un Jardin Après La Mousson

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist