Un Jardin Sur Le Nil (Hermès)

Unisex vůně
Rok:

2005

Složení (neověřené)

HLAVA: zelené mango, grapefruit
SRDCE: puškvorec, lotos
ZÁKLAD: platan, kadidlo

Parfuméři:

Ellena, Jean Claude

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Hermès Un Jardin Sur Le Nil:

Hodnocení odbornice: Recenze Hermès Un Jardin Sur Le Nil

Ada
Un Jardin sur le Nil jsem otestovala nejprve na papírku, na kterém se mi líbil jako sušší svěží vůně; začátek byl intenzivně citrusový, poté mi vůně začala připomínat suchou vůni nové knihy vytištěné na žlutém papíře, kombinovanou s citrusy a květinami. Určitě ho vyzkouším na ruce, abych viděla, jak se na kůži zachová kadidlo.

Začátek Un Jardin sur le Nil je i na ruce čistá citronová svěžest, která záhy trochu zkrotne do citronově zelené svěžesti. Při bližším průzkumu je to opravdu věrná směs manga a grapefruitu, do které se po pěti minutách začne pomalu vkrádat vůně kořene nějaké aromatické byliny - budu věřit uvedenému puškvorci, protože na ten by to určitě sedělo. Výsledek je takový dospěle svěží a exoticky letní. Nevím, jestli to takhle voní na Nilu (řekla bych, že tam udělá své spíš bahno a odpadky), ale když si představím procházku za teplého letního dne podél vody, kdy pod nohama křupe písek, v okolí vlhce voní rákosí a do toho se line vůně šťavnatého citrusu, tak to je asi tak atmosféra Un Jardin sur le Nil. Bezpodmínečnou součástí představy musí být křišťálově čistý vzduch. Chvílemi jsem měla chuť ho vypít, protože přesně takhle si představuji osvěžující letní nápoj - žádné přeslazené limonády a divně kyselé bublinky. Čekala jsem, co ve vůni provede kadidlo (které nepatří mezi mé oblíbené složky), ale bylo naštěstí jen umírněné. Stejně jako na papírku i na ruce vytvořilo takový sušší podtón, který připomínal vůni knihy natištěné na žlutém papíře.

Hodnocení parfému Hermès Un Jardin Sur Le Nil od uživatelek 430 hodnocení

Líbí se (317)
74%
Nelíbí se (30)
7%
Neutrální (83)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Hermès Un Jardin Sur Le Nil - umístění v žebříčcích uživatelů

20x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních
4x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Hermès Un Jardin Sur Le Nil

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Hermès Un Jardin Sur Le Nil


01.12.15

Byl to první opravdová a nedrogerková vůně, co jsem kdy dostala, a zamilovala jsem se! Už asi osm let si ho kupuji, občas prostřídám s jinými vůněmi, ale zase se k němu vrátím. Nádherné suché a hořké citrusy, ovšem ne nějaká laciná záchodová dezinfekce. Výdrž je úplně úžasná i když je to toaletka, kolikrát si přičichnu k polštáři a cítím ji, i když jsem ji třeba den dva nepoužila. Nosím ji nehledě na roční období a dělá mi radost.


13.01.15

Zpočátku hodně svěží, jednoznačně citrusová vůně, chladivá, zelená, osvěžující. Brzy se dostanou ke slovu její „temnější“ stránky a už to není nic bezkonfliktně líbivého! Tóny zemité se mísí se sladce aromatickými bylinami, prvotní kyselost je téměř překryta. Pokud budu v této fázi uvažovat o názvu, představím si opravdu horký letní den, nebe azurové, já odpočívám ve stínu subtropických stromů a keřů, omamně voní květiny, které ani nedovedu pojmenovat… a ten Nil je někde na dosah - kalný, neprůhledný, nebezpečný. Vůně je moje favoritka, spíše ji nosím v létě, ale nevadí mi ani teď uprostřed zimy. Určitě bych ji ale nedoporučovala kupovat jako dárek naslepo - voní dost zvláštně, nedovedu si ji představit na hodně mladé dívce ani na příliš romantickém typu ženy.


12.10.13

Nikoli tuctová citrusovo-ovocná vůně s výrazným grepem a mangem, která se přes lotosové srdce propracovává k suššímu aroma papyru v základu. Asociace se starým Egyptem je pěkná a docela „výstižná“ (jako kdyby ji namíchal Waltari :-) ), výdrž však na mé ruce není nic moc a i proto se mi vůbec nezamlouvá cena. Celkově příjemný parfém pro každého, jen by mohl být intenzivnější a/nebo levnější.


25.02.12

Veľmi príjemná, prírodná vôňa. Výdrž u mňa EdT cca 5 hodín.28.05.10

Nahořklý koktejl z grepu a limetek oslazený cukrem, jezírko s právě vyměněnou vodou porostlé lotosem, zelené vodní rostliny a mírně výrazná bylina (nejspíš ve složení uváděný puškvorec). Nilského bahna jsem se nedočkala (naštěstí).29.10.07

Za svou osobu musím říct, že citrusově svěží vůně nejsou můj šálek čaje. Připomínají mi dětství, když jsme ještě neměli myčku a museli se s bratrem střídat při mytí nádobí. Jar - to mi připomínají.Kromě toho citrusové svěženky postrádají náboj osobitosti a tejemna. Nicméně Nil tvoří výjimku.Tvůrci šťastně vyměnili citron za grep. Je kořeněně nahořklý a trpký. Vůbec nepřipomíná Nil - řeku, která je cítit především bahnem, výkaly a tlením v tom horkém slunci…i když možná, když plujete dále k pramenům až za Assuán, kde je řeka dravá a čistá, v mělčinách kolem pobřeží lemovaná lekníny…10.07.07

Euforická záležitosť. Sviežosť citrusov, vážnosť a dôstojnosť, ktorá okamžite na seba upozorní. Človek má chuť do nej „vojsť“, poobzerať sa, zahĺbiť sa do virtuálneho chrámu. A keď príde jej čas a my sme niekde uprostred, rozvinie sa do meditatívno-relaxačnej podoby. Zdá sa, že verne vyjadruje to ticho v otvorenom priestore prírody.Chce to už len kráčať naboso po vlhkej zemine okolo rieky, kde cítiť jemné teplé kadidlo prelínajúce sa zeleňou. A potom zase už len príjemné ticho a bázeň.

Komentáře Hermès Un Jardin Sur Le Nil

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Hermès Un Jardin Sur Le Nil

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist