Voyage d'Hermès Parfum (Hermès)

Unisex vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

HLAVA: kardamom, citrón, koření
SRDCE: růže, zelené tóny, čaj, hedion, květinové tóny
ZÁKLAD: pižmo, ambra, dřevité tóny

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Hermès Voyage d'Hermès Parfum

Ada

Voyage d'Hermès je unisexová kořeněná vůně. V parfumerii měli dvě verze, jednu označenou jako eau de toilette, druhou jako parfum; jako čistý parfém je uvedena i na stránkách značky, ale v mnoha databázích ji najdete jako eau du parfum. Je to však totéž.
Parfém je sladší a sytější než toaletní voda. Toaletka ze všeho nejvíc voní mým milovaným kardamomem. Na začátku nepostrádá ani svěží tóny, postupně však přejde do takřka čistě kořeněně dřevité podoby. Nejsou v ní typické tóny pánských vůní, proto ji určitě mohou nosit obě pohlaví. Toaletní voda Voyage d'Hermès je podobná např. suše kořeněné Lalique pour Homme Equus, trochu i Escale aux Marquises od Diora.

Parfém je gurmánštější, kromě koření a dřev je v něm výrazně cítit vanilka a hebká ambra a špetka květin. Mohla by se opět líbit mužům i ženám současně, všichni si v ní něco najdou… my holky se zaměříme na to vanilkové, pánové si zase všimnou podobnosti se sladšími kořeněnými vůněmi, třeba těmi od Zegny. Voyage d'Hermès Parfum je k sežrání. Obě verze doporučuju k vyzkoušení. Pro milovníky kořeněných vůní je to povinnost.

Hodnocení parfému Hermès Voyage d'Hermès Parfum od uživatelek 60 hodnocení

Líbí se (51)
85%
Nelíbí se (4)
7%
Neutrální (5)
8%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Hermès Voyage d'Hermès Parfum - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Hermès Voyage d'Hermès Parfum

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Hermès Voyage d'Hermès Parfum od uživatelek

Recenze Hermès Voyage d'Hermès Parfum08.08.12

Narozdíl od EdT je aroma parfému kouřově dřevité. Opět je to suchá vůně, ještě víc než předchůdkyně. Víc než podobu s toaletkou cítím podobu s Bvlgari Black (bez asfaltu). Náznak vanilky, suchá tráva (uzený čaj), koření, ambra… a hlavně hodně kouře z vonných tyčinek. Určitě doporučuji vyzkoušet těm, kterým se Voyage EdT zdála nudná a Black by byla až příliš motorkářská ;) Tohle je přesně ta střední cesta. Odvážná vůně, nesplynete s davem. Navíc v dokonalém flakonu! Zatímco Black je „jen“ zajímavá pneumatika, tohle je opravdu stylová „skládací lupa“. Jeden z nejnápaditějších flakonů posledního desetiletí.


15.07.12

Připomíná dno právě upečeného koláče, vyklopeného na dřevěné prkýnko. To je skoro nové, a tak se prohřátím rozvoní po čistém dřevě i po koláči. Ale není to mastná přismahlá mouka jako v Bois Farine (fuj), je to s nádechem ovoce a velkorysé dávky sladce škrablavého koření. Hádám, že bude jablečný a s drobenkou. Ani citronovou kůrou se nešetřilo. Je to plné a hutné, zadělané s máslovou ambrou. Ke koláči zavanou květiny, trochu ostřejší a mýdlové, jakoby k němu čuchal čerstvě oholený muž. Ještě chybí pusa na dobré ráno.
Koláč ale nezůstane na scéně dlouho, po jeho odchodu zbyde chutně provoněné dřevo. Hladké, lehké, příjemné. ­Mydlinky se vznášejí v pozadí od samého začátku a dávají vůni takovu spořádanou až rodinnou atmosféru.
A srovnání se starší verzí EdT? Toaletka je ostřejší a plošší, citrusy tu dostávají rozhodně větší prostor. Ale žádné těsto nevznikne, ačkoli jsou suroviny takřka stejné jako v parfému. Zato toaletka víc odpovídá názvu, je to svěží vůně na cesty. Parfém je aspoň pro mě vůní jednoznačně domáckou. A velmi příjemnou. Jen ta výdrž kdyby byla lepší…09.07.12

Celou vůní se prolíná v různých podobách kombinace dřeva a bergamotu. Začátek je výrazně kořeněný – pepř a bergamot opanovaly kolbiště a hladké dřevo zůstalo tak trochu do počtu. Po rozvonění se ale situace na chvíli obrátila – dřevo získalo převahu…ne však nadlouho – bergamot chytil druhý dech a podporován nasládlým pižmem už se odstrčit nenechal. Pokud je pro mě klasická Voyage luxusnější variantou Les Saisons: Hiver, tak verze EDP je její variantou silnější a hlavně temnější… Měla by být unisexová, ale na mě je hodně na hraně…spíš jako ryze pánská…

Komentáře Hermès Voyage d'Hermès Parfum

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Hermès Voyage d'Hermès Parfum

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist