Édition Rare: Veni (Histoires de Parfums)

Unisex vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

HLAVA: kardamom, skořice, galbanum, levandule
SRDCE: aksamitník, šafrán, guajak
ZÁKLAD: pačuli, vanilka, karamel, pižmo, ambra, benzoin, větvičník

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Histoires de Parfums Édition Rare: Veni od uživatelek 11 hodnocení

Líbí se (9)
82%
Neutrální (2)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Histoires de Parfums Édition Rare: Veni18.10.13

Na prach utlučené nové koření s postupně sládnoucí směsí medoviny a červeného svařeného vína se skořicí. Po rozvonění se ke kolektivu připojilo ještě sladké dřevo s medově kořeněnou ambrou, podobnou jako v Kalematu. Vůně hustá, poctivá a povedená…


03.10.13

Název je jen čistě marketingový tah, jenž tentokrát místo slavné osobnosti rozděluje do tří vůní slavný citát Julia Ceasara a ve spojení se samotnou vůní tak za ním tentokrát nemůžete hledat zhola nic. A to je možná dobře, neboť i Geraldovi Ghislainovi se v tom množství vůní, které chrlí v relativně krátké době, občas povede vytvořit něco zajímavějšího a to je právě případ Veni.

Jediný odkaz na Caesarovy dobyvatelské schopnosti nových zemí můžeme čistě teoreticky najít v prašné zemitosti, táhnoucí se celou vůní. Nejprve ji způsobuje mix štiplavého kardamomu s hořkou zelení a pár zrníčky téměř nesladké skořice, aby ji následně odlehčily bylinné tóny levandule a šafránu – už Encens et Lavende mi ukázala, že levandule mi vyhovuje a nezdá se mi pánská pouze ve spojení s prašnými/kou­řovými tóny, takže kvituji, že se do toho pustil i někdo jiný. Po rozvonění se zemitost vrací, nejprve ve formě suché a potom mírně navlhlé, přesto pořád krotké pačuli.

No ale protože si Gérald na přiliš drsné záležitosti nepotrpí, přidal k fougerovým a orientálním tónům i gurmánský karamel s jeho typickou vanilko-ambrovou kombinaci z Ambre 114. A tohle spojení se povedlo velmi dobře vyvážit, protože vůně nepůsobí ani ulepeně a ani pánsky.

Komentáře Histoires de Parfums Édition Rare: Veni

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Histoires de Parfums Édition Rare: Veni

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist