Baldessarini (Hugo Boss)

Pánská vůně
Rok:

2002

Složení (neověřené)

HLAVA: hořký pomeranč, mandarinka, zelená máta
SRDCE: hřebíček, kmín, pačuli
ZÁKLAD: balzamické tóny, pižmo, santalové dřevo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Hugo Boss Baldessarini:

Hodnocení odbornice: Recenze Hugo Boss Baldessarini

Ada

Pánské vůně od Bosse moc nemusím. Jsou pro mě symbolem univerzálních, neoriginálních pánských vůní, vhodných pro stejně neoriginální nositele. Čichněte si k libovolnému Bossovi a řeknete si: ‚jo, tohle je pánská vůně‘. Nic víc, nic míň… Na druhou stranu, jak tak očichávám papírek s Baldessarini, zmocňuje se mě zároveň pocit, že v jednoduchosti a univerzálnosti může být i krása. Ne každý muž chce být výjimečný, originální, ne každý si potrpí na adrenalinové hazardy s vůněmi jako Fleur du Male. Když se porozhlédnete po internetu, zjistíte, že polovina lidí Bosse proto miluje; druhá polovina jím ze stejných důvodů pohrdá.
Jako recenzentka vůní, která pase po různých zajímavostech a jásá nad divnotami, které jsou leckdy v praxi dost špatně použitelné, patřím spíš do toho druhého tábora; jako člověk, který se pohybuje městskou dopravou, občas se tísní v obchodech a vůbec na místech, kde je hodně lidí, bych se zase přiklonila na první stranu. Bossovky jsou perfektní ‚pracovní‘ vůně, neobtěžují, nevyčnívají, voní příjemně; nadto jsou to ideální dárky, právě proto, že jsou poměrně univerzální a značku Hugo Boss zná i Pepa ze vsi a bude mít tím pádem radost, jaký dostal hodnotný dar.
Baldessarini mezi ostatní Bosse v pohodě zapadá. Dojem z vůně odpovídá složení - začátek svěžejší, srdce se skládá převážně z jehličnaté vůně a mátové zeleně. Při návratu z čichané jsem šla přes náměstí, kde se vždycky před vánoci prodávají stromky, a jelikož je zrovna před vánoci, už tam byly; z papírku se na mě line stejná vůně, jaká se linula z ohrádky se smrčky a jedlemi, jen ne tak intenzivní. Tabák moc necítím, předpokládám, že nějaké uzemňující tóny ze základu by vystoupily spíš na ruce. Celkové hodnocení: ne moc těžká, necitrusově svěží, přiměřeně mužná, neobtěžující a celkem povedená.

Hodnocení parfému Hugo Boss Baldessarini od uživatelek 35 hodnocení

Líbí se (21)
60%
Nelíbí se (8)
23%
Neutrální (6)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Hugo Boss Baldessarini - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Hugo Boss Baldessarini

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Hugo Boss Baldessarini

Nový článek:

Žena, která archivuje vůně zašlých časů

 

Měli bychom poznávat a zažívat svět všemi pěti smysly. Přesto jsou v naprosté většině případů preferovány jen tři z nich. Je tomu tak i v případě poznávání naší minulosti. Vizuálně, hmatem či sluchem zkoumáme staré záznamy, předměty, dokonce lze i chuťově zkoumat staré recepty. Ale co vůně zašlých časů?

Celý článek »
TOPlist