Sucre d'Ebène (Huitième Art Parfums)

Dámská vůně
Složení (ověřené)

hnědý cukr, extrakt z vilínu, benzoin

Parfuméři:

Guillaume, Pierre

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Huitième Art Parfums Sucre d'Ebène od uživatelek 40 hodnocení

Líbí se (31)
78%
Nelíbí se (3)
8%
Neutrální (6)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Huitième Art Parfums Sucre d'Ebène

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Huitième Art Parfums Sucre d'Ebène


04.08.14

Sucre d'Ebène (Huitième Art Parfums) – Že mám ráda „velké“ vůně to už víte, nicméně miluji i gurmánky hlavně pro zimní období. Přesně takto vidím tuto dobrotu, kterou nemám odvahu ani nazvat obyčejně vůní. Je tak sladká, až zuby trnou, ale je to sladkost, která má ten nejvyšší level. Zkaramelizovaný třtinový cukr (za třtinovém cukrem si stojím), protože normální cukr krystal se takto nikdy nerozvoní. Z plotny stažený na poslední chvíli, což vůbec nevadí, protože špetka hořkosti není vůbec na závadu, právě naopak. Já osobně jsem spáleninu vůbec necítila. Opražené lískové oříšky vhozené do karamelu a spousta sladké vanilky. Vůně se táhne doslova jako karamel a je to pro opravdové „sladkomily“. Nicméně je to gurmánská vůně, nehrozí žádná ulepenost či syntetická sladkost, ale bez vyzkoušení nedoporučuji snad nikomu. Opravdu vůně pro silné osobnosti, které ji dokážou nosit, protože je to vůně miluji x nesnáším a pro občasné použití.20.02.13

Alegoricky pojato: krystalky hnědého cukru na dřevěné třísce opaluješ nad ohýnkem a těšíš se z té vůně. Čili není to ulepené, není ti z toho těžko, je ti dobře.02.07.12

Něco pro milovníky gurmánských vůní, tentokrát s jemně hořkým tónem, který drží celou kompozici nad propastí ulepené sirupovitosti. Karamel stažený z plotny v ten jediný správný okamžik, kdy začne hořknout, ale ještě se nespálil. Teď!
Jak vypadá keřík vilín (Hamamelis, Pukavý oříšek), uvedený ve složení, vím, zato ale nevím, jak voní. Kdyby mi byla jeho přítomnost utajena, tipovala bych ylang-ylang. A taky nějakou bylinku. Rozmarýnu? A proto mi Sucre d’Ébène chvílemi připomína Quand Vient la Pluie. Skvostná výdrž, uspokojivá intenzita.30.06.12

Tohle je černý dřevo s hnědým cukrem. Oproti takové Praline de Santal naprostý nebe a dudy. Jo udělat dřevitou gurmánku tak, aby byla zajímavá a člověk se jí hned nepřežral, to neni jen tak.
Výdrž i intenzita uchvacující, přesně tak, jak to od nikovky očekávám a vyžaduju. Na samotnym čichovym vjemu moc neni o čem, první věta platí beze zbytku, ovšem s tím, že v prvních hodinách dominuje hnědej cukr, potom dřevo a nakonec se vyloupne úplně krystalickej styrax, kterej dosud hrál druhý housle. Jásám. Jásám, protože jsem myslela, že Un Bois Vanille zůstane ve svý kategorii navždy osamocena. Je čas pohlídnout pravdě do očí, dny Angelu a Addictu jsou sečteny. Sofistikovanej minimalismus vítězí.

Komentáře Huitième Art Parfums Sucre d'Ebène

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Huitième Art Parfums Sucre d'Ebène

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist