Voile Blanche (Il Profumo)

Unisex vůně
Rok:

2014

Složení (ověřené)

lír přímořský (lat. Pancratium maritimum), jasmín, voskovka, len, bílý písek, sepiolit (mořská pěna), bambusový list, magnólie

Popis parfému:

Autorkou této vůně je Silvana Casoli.

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Il Profumo Voile Blanche od uživatelek 3 hodnocení

Líbí se (3)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Il Profumo Voile Blanche od uživatelek

Recenze Il Profumo Voile Blanche


04.04.17

Dle oficiálních stránek má připomínat sladký letní den v Saint Tropez a má přivádět k životu vášnivé vzpomínky svobodné, nespoutané ženy. Složení ani popis mě v žádném případě nepřipravily na to, jak tento parfém voní. Můj první dojem byl, je to sladké a jemné. Ale jakmile jsem si vyhledala obrázek líru přímořského, který je ve složení uváděný v hlavě parfému, všechno mi to do sebe zapadlo. Lír přímořský, česky též mořský narcis, pochází ze Středozemí. Patří do stejné čeledi jako naše sněženka nebo bledule. Roste na přímořských písečných dunách.

Celkově je vůně nenápadná, křehká, stejně jako květinka líru a provází ji atribut čistoty - len. Bílý písek, mořská pěna a sladké kvítky jen umocňují pocit, že k vám proudí svěží mořský vánek. Po prvním přivonění mě napadla podobná vůně a to od Hermèse - Un Jardin Sur Le Toit. Ale jen náznakem té sladkosti - Hermesovy zahrady jsou více ovocné.

Pokusím se tedy popsat mou představu - voní to jako, když na pláži stavíte hrady. Rukama prohrabáváte vlhký písek a pobřežní vítr k vám přivane vůbec ne nepříjemný nasládlý odér rozkládajících se chaluh. Tuším, že tu sladkou nótu rozkladu má na svědomí nektar voskovky, který v kapičkách ulpívá na každém jejím květu. A zelenou (skoro až vetiverovou) nahořklost dodává bambusový list. A k tomu se přidává bílá vůně líru a jasmínu. Ten, kdo by se se mnou na pláži v podvečer zasnil trochu víc, mohl by v západu slunce vidět z mořské pěny vystupovat krásnou dívku. A možná by si všiml i podivných odlesků zapadajícího slunce v proměňujících se šupinách na její kůži. :)

Komentáře Il Profumo Voile Blanche

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Il Profumo Voile Blanche

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist