Gardénia (Isabey)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (neověřené)

kůra tangerinky, ylang-ylang, pomerančový květ, bulharská růže, gardénie, jasmín, kosatec, santal, pižmo, pravá ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Isabey Gardénia

Ada

Gardénia od Chanelu nevoní jako gardénie; ani Gardénia od Isabey není tou stoprocentní realistickou gardénií, ale voní krásně.
Najít něco o firmě Isabey není jednoduché, už proto, že všechny vyhledávače nabízejí ve výsledcích hlavně malíře Eugèna Isabeyho, po němž byla firma pojmenována. Zakladatelem byl Maurice Loewe a peníze na nový podnik dostal od Rothschilda, kterého jistě představovat nemusím. Díky tomu mohl hned od začátku budovat image luxusní značky nabízející jen ty nejkvalitnější parfémy. Firma vznikla v roce 1924 a hned o rok později získala zlatou medaili na velké výstavě moderního průmyslu a dekorativního umění v Paříži. V roce 1941 firmu koupil jistý Marcel Guerlain (nemá nic společného se slavným parfumérským rodem - jde pouze o shodu jmen) a těsně před koncem války její slavná éra skončila.
Vůně Gardénia byla představena v roce 2007 a hned navázala na starou tradici - je to opět luxusní vůně, se kterou se rozhodně nesetkáte v běžných parfumeriích. 50ml balení ve zlatém flakonu stojí přes 3000 a koupit se dá v zahraničí, počítaje v to i naše oblíbené slovenské hnízdečko exkluzivních parfémů, kde si můžete objednat i vzorek a nekupovat tak naslepo.
Vůně startuje hodně silně, syrovými bílými květinami včetně nelibých tónů a okolní zeleně. Kdo rád noří nos do jasmínových keřů právě pro tenhle kompletní, nevypulírovaný zážitek, bude spokojen. Postupně se z této směsi vyloupává bílá směs, už jemnější, ale stále přirozená směs. Kdo bude chtít, najde si gardénii s jejími máslovými tóny (nejsou však příliš výrazné), jiný nos zaujme spíš jasmín nebo lehce zemitý ylang-ylang. Základ je slaďoučký, s vanilkou a výraznými pudrovými tóny. Vývoj směrem do základu je klasický, bez dalších překvapení - květiny slábnou a základ získává postupně navrch. Základ je z celé vůně nejméně zajímavý, ale příjemně sladký a jemný.

Hodnocení parfému Isabey Gardénia od uživatelek 34 hodnocení

Líbí se (27)
79%
Nelíbí se (1)
3%
Neutrální (6)
18%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Isabey Gardénia - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně Isabey Gardénia

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Isabey Gardénia


15.12.13

Isabey Gardenia (Panouge)

Je krásná, živá, výrazná, bílokvětinová :srdce: … Ostrý začátek mi připomněl Fleur de Chanel :think: . Po rozvonění už je více podobná Gardenii od M. Micallef: sytá a zároveň něžná extrémně ženská vůně, gardénie s ylangem působí jako afrodiziakum :* . Kosatec a pižmo jsou nepatrné, ale občas se přihlásí, dodávají vůni punc elegance :kytka: . Celkově vůně navozuje příjemný a trochu neklidný pocit radostného čekání na slavnost :andel: . Je to elegance a erotika - „dva v jednom“ :) . A kdyby cena byla stejně příjemná, jako výdrž i intenzita, vůbec bych se nezlobila :lol: :srdce:

Komentáře Isabey Gardénia

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Isabey Gardénia

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist