a scent (Issey Miyake)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

francouzská verbena, jasmín, galbanum

Parfuméři:

Bugey, Daphne

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Issey Miyake a scent:

Hodnocení parfému Issey Miyake a scent od uživatelek 73 hodnocení

Líbí se (37)
51%
Nelíbí se (14)
19%
Neutrální (22)
30%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Issey Miyake a scent - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Issey Miyake a scent24.01.11

Po nastříknutí temně zelená nálož galbana jako v Chamade, či Cabotine, ostrá hořkost + vůně jasmínu,někdo to bude považovat za krásnou a originální vůni čistoty, někdo nenávidět, nakonec i recenze na tuto vůni vyznívají takto: nenávist, či láska.Postupně galbanum ustupuje a vůně se stává snesitelnější i pro nosy galbanově nenaladěné.Rozhodně zajímavá vůně, ale před nákupem řádně vyzkoušet.


23.03.10

Ihned po opuštění lahvičky voní téměř identicky jako Cristalle od Chanelu. Pak se ale podoba začne zmenšovat. Jasmín ozeleněný verbenou. Vůni jsem cítila celkem intenzivně, je svěží a jde do světa (v tom mi připomněla Chloe)- zatímco Cristalle se drží víc u těla (a také jí déle vydrží dech). Postupně jsem ji přestala vnímat. Při přičichnutí ke kůži se změnila, zeleň zmizne.. je sice o něco levnější než Chanel, ale neuchvátila mne.

Komentáře Issey Miyake a scent

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Issey Miyake a scent

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist