Silences (Jacomo)

Dámská vůně
Rok:

1978

Složení (ověřené)

HLAVA: absolutní narcis, florentský kosatec, růže, absolutní černý rybíz, galbanum
SRDCE: měsíček, bulharská růže, konvalinka
ZÁKLAD: větvičník, ibišek pižmový, santal, vetiver

Parfuméři:

Goupy, Gerard

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Jacomo Silences:

Hodnocení parfému Jacomo Silences od uživatelek 47 hodnocení

Líbí se (32)
68%
Nelíbí se (10)
21%
Neutrální (5)
11%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Jacomo Silences - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Jacomo Silences


04.08.16

Několik minut po nástřiku jsem strávila v pařezové chaloupce, vůkol mech a kapradí, jen Křemílka s Vochomůrkou jsem (naštěstí) neucítila. Potom se vůně rozkoukala, opustila tyto stísněné prostory a rázně se vydala vstříc světu sametově vonících kytek. V prvních fázích zaznamenávám hlavně kosatec a hyacint, potom rudou růži. Vůně sládne, ale je to spíš sladkost suchých květin a trávy, než dřevitá sladkost (ve složení uváděný cedr a santal obvykle voní jinak). Zůstává suchá, ne vysušená nebo drhnoucí, či dokonce prašná; jenom v ní prostě není teplý dotek slunce. Ale to v žádném případě není její mínus – je chladivá, hedvábná, elegantní, nikoliv nostalgická a melancholická.
Tuto vůni jsem koupila naslepo, na základě často zmiňované podobnosti s 19 od Chanelu (krásná vůně, ale EdT ani EdP na mně nedrží). Podobnost rozhodně potvrzuji, Silences mi připadá mírně sladší, více se prosazují květiny.
S trvanlivostí také díru do světa neudělá, ale to jí vzhledem k ceně snáze odpustím. Jen do kabelky se flakón ve tvaru černého obelisku příliš nehodí – váží úctyhodných 300 g …


11.03.14

Hned po nástřiku bych jí nerozeznala od No. 19. U devatenáctky se mi její začátek líbí nejvíc, voní nejvíc přírodně, kosatcově zeleně. Pak začne na můj vkus moc sládnout a pudrovatět.
Silences si po vyvanutí hlavy o fous víc drží svojí suchou, sametově hebkou zelenost, ke které se přidávají omamně vonící květiny. Začne to pár minutami konvalinek (budí zelený dojem, i s listy), pak nastoupí hyacint a narcis. Nakonec se přidají rudé růže, jejichž silná vůně je sladce suchá a teplejší, což vytváří dojem sušených květů (těmi růžemi mi Silences trochu připomíná Rouge Hermes, která je ale těžce pudrová a hustší, opravdu „rouge“)
Nahořklé galbanum, santal, vetiver a větvičník jsou zdánlivě nenápadné, ale drží omamné květiny v harmonickém celku.
Evokuje mi to tiché letní odpoledne, už v příjemném stínu. Lesní zahrada pokrytá mechem, sedmikráskami a trávou, nad hlavou šumí borovice a modříny, nahoře ve svahu kvete spousta květin.
Silences bude krásná na jaro, ale i na letní večery.
Je to elegance sama, devatenáctce se maximálně podobá, začátkem i koncem, podle mého nosu jsou kromě pár minut totožné.31.01.14

Krásná klasická chypré - v úvodu zelená s jemným větvičníkem, posléze s kapkou galbanově zelené nasládlosti. Do No. 19 nemá v této fázi moc daleko. Postupně se infiltrovaly sušené růžové plátky v obláčku jemného bílého květinkového mýdélka a zeleň se uhladila. „Noblesně starodávná“ v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Neprávem opomíjená vůně s neuvěřitelně příznivým poměrem cena/výkon…11.09.09

Sladká vůně rozkvetlých rudých růží. Zpočátku jsem se trochu zhrozila, protože jsem zacítila to „něco“, co mě spolehlivě zvedá žaludek, když cítím Cabochard, ale po chvíli to zmizí a vůně začne sládnout a dávat najevo, že základem jsou skutečně růže, růže, růže. Je to klasika 70. a 80. let, v ústraní a v zapomenutí přežívá věky. Není křiklavá a vyzývavá, při umírněném použití se pevně drží své nositelky, přijde mi taková hodně soukromá. Je spíš melancholická a večerní, tmavá. Mám ji ráda už víc než dvacet let, někdy v 80. letech jsem ze zahraničí dostala parfém, tehdy jsem ho používala jen na zvláštní příležitosti, protože další už by tehdy nebyl k dispozici. Pro mě je stará a krásná.

Komentáře Jacomo Silences

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Jacomo Silences

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist