Jaguar (Jaguar)

Pánská vůně
Rok:

1988

Složení (neověřené)

HLAVA: grapefruit, tangerinka, pomeranč, gardénie, bergamot
SRDCE: muškátový oříšek, hřebíček
ZÁKLAD: ambra, tabák, kůže, santal, borovice, cedr, pačuli

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Jaguar Jaguar

Ada

Před pár měsíci nastoupil můj otec do práce, kde se denně setkává se spoustou lidí, včetně turistů, a musí být slušně oblečen a upraven. Dosud byl zvyklý pracovat venku či v různých dílnách, kde se pohybovali kolegové v montérkách, případně zvířata. Prase Pepíček nemělo na hygienu člověka, který mu stavěl ohrádku, žádné zvláštní požadavky, ale nová práce je náročnější. Vůni tam sice po zaměstnancích nepožadují, ale k obleku a mezi lidi se to tak nějak nabízí automaticky (že někteří pánové neznají ani deodorant, to už je do jiného blogu). A vyplatilo se to: tatínek byl už mockrát pochválen, že pěkně voní, což dělá radost nejen jemu, ale především mamince, která ho každé ráno svědomitě parfémuje.

Protože nemají tak dobrý přehled v obchodech, objednávání je vždycky na mně. Zadání je jednoduché: cena do 500, objem 100 ml, v nouzi 75, a něco mimo drogerkovou kategorii. Vyhledávání podle ceny má hodně e-shopů (v Elninu na to mají samostatnou kategorii, na Xparfémech nebo Parfémech lze použít rozšířené vyhledávání…), takže to není problém. Poprvé jsem se spolehla na své znalosti a zvolila jsem Azzaro Silver Black (neboli Onyx - jsou to stejné vůně, Onyx je název pro americký trh). Posledně to byl Diesel Green Masculine, aby se taky prostřídalo něco svěžího. A tentokrát jsem zvolila víceméně naslepo toaletní vodu Jaguar.

Někdo by se Jaguara, vůně z roku 1988 (první, která pod touto značkou vznikla), možná bál, já mířím ke starším datům schválně. Můj táta není puberťák, který by bažil po mořských akordech, citronových vodách či ambroxanu. Klasicky stavěné vůně mu sedí nejlíp a Jaguar takový je. Nejsem si jistá, kam bych ho zařadila, je v něm namícháno ledacos: je aromatický, dřevitý, fougèrový? Začátek je ostřejší, zelený, poté následuje nejdelší a nejhezčí fáze, která má v základu mazlivě jemný semiš a na něm trochu levandule, nějaké ty byliny, koření (muškátový oříšek) a květinový závan. Po mnoha hodinách jsem se dočkala jemné, téměř dámské dohry ze sladkého semiše, špetky pelargóniové růže a špetky skořice.

Kvůli pěknému koženému tónu bych Jaguar doporučovala alespoň k vyzkoušení. Koupi naslepo bych doporučila jen zkušenějším pánům, kteří mají načicháno a vůně mimo trendové kategorie je nerozhodí.

Hodnocení parfému Jaguar Jaguar od uživatelek 26 hodnocení

Líbí se (18)
69%
Nelíbí se (3)
12%
Neutrální (5)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Jaguar Jaguar - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Recenze Jaguar Jaguar



11.05.12

Jaguar for men (nová verze se stříbrným vrškem). Vintage (na obrázku) verze má dřevěným vršek. Jaguár je řádná osumdesátka. Ze začátku se objeví jakoby kostelní téměř dusivé kadidlo, levandule a nádherný sladký (téměř kandovaný) pomeranč. I po mírné aplikaci Jaguar spolehlivě vyhubí vše živé v okruhu 20 m (kromě nositele samozřejmě). Po rozležení se dostane do takové sladké směsi bylin a pomeranče. Kadidlo (které ve složení není uvedeno, ale já ho tam zřetelně cítím) transformuje do nádherné lesní rozpálené pryskyřice. Následně se začnou objevovat další květiny jako např. pepřově kořeněný karafiát a ozve se i, v 80-tkách zcela nezbytný, mech a vetiver, jež dodají celé kompozici mírný a příjemný mýdlový nádech. Nechybí zde ani spousta dřeva, zejména pak cedr a santal. Pačuli se válí někde v pozadí, nikterak se samostatně neprojevuje, a tak to má být. Sladkost má na svědomí zřejmě ambra, vanilka a skořice. V žádném případě ale Jaguár nepatří do čeledi syrupovitých. Prostě další poklad vedle Azzaro pour Homme, Drakkar Noir a dalších osumdesátkových skvostů. Pokud bych měl Jaguára přiblížit jiným vůním, pak občas na mě vykoukne suše dřevitý Bogártův One Man Show, sladká levandule a mýdlo občas připomenou Drakkar Noir. Někdy se prosadí natolik zelené bylinky a jehličí, že si člověk vzpomene na Caron Yatagan.

Komentáře Jaguar Jaguar

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Jaguar Jaguar

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist