Fleurs d'Ombre Violette-Menthe (Jean-Charles Brosseau)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, planý černý rybíz, máta, meloun
SRDCE: parmská fialka, pivoňka, bílé květiny, růže
ZÁKLAD: santalové dřevo, sladké tóny, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Jean-Charles Brosseau Fleurs d'Ombre Violette-Menthe od uživatelek 40 hodnocení

Líbí se (28)
70%
Nelíbí se (3)
8%
Neutrální (9)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Jean-Charles Brosseau Fleurs d'Ombre Violette-Menthe02.10.12

Jean-Charles je pašák a s fialkama to umí. A já se tak bála! Máta ve vůních? Bože netrestej mě. A přesto. Ano, ta máta tu opravdu je, zelená, větrová, ale ne ukřičená, žádná peprmintová žvejka, prostě jen bylinka na zahrádce. Přidává se k ní fialka (snad s nějakou tou pivoňkou, jinak si nedovedu představit, kde vzala tu svěžest) a společně vytvářejí sladkokyselej fialkovej bonbon. Máta se zdekuje a ponechá fialce volnou působnost. A tady se mi na zlatym podnose servíruje ta nejvyváženější parfémová fialka vůbec: pudrová, zelená, dřevitá, svěží. Všechno najednou a žádnej odstín nepokulhává. Takhle vydrží úctyhodně dlouho až se nakonec schoulí do lehký tělový pižmovky. Krása. V kontextu fialkovejch vůní, který jsem vyzkoušela, je tohle jedna z těch nejlepších.


19.06.11

Jean-Charles Brosseau F. de Ombre Violette-Menthe. Už podľa názvu by mala byť nekomplikovaná - fialka a mäta.
Spočiatku cítim iba tieto dve zložky - a celkom dobre im to spolu ladí. Fialka je, možno vďaka tomu mentolu, taká svieža a príjemná - no skoro by som povedala, že čerstvo odtrhnutá - ale tej zasa chýba tá mentolová sviežosť. S tou pomerne dobre splýva melón, skoro by som ho prehliadla. Tak po polhodine mentol už vyprchal a cítim i iné zložky - ružu, jemný bergamot a santal. Ale tá fialka je stále prítomná, aj keď len veľmi jemná.
A celá vôňa je taká jemná, nežná, príjemná - až na ten mentolovo-fialkový úvod. Ale má slabú výdrž, pomaly sa stráca - aspoň u mňa je to tak - na začiatok svieža, čerstvá, potom jemná a pomaly zaniká. Tak do dvoch hodín sa stratí - ale vedela by som ju nosiť, najmä v lete - nikoho neotravuje ani vo veľkých horúčavách.25.02.11

Tímto vzorečkem stále setrvávám ve zkoušení fialkových vůní. Tato slibuje fialku a mátu… jsem zvědavá. Ještě se zastavím u flakónu… neviděl jsem ho na živo, ale myslím, že patří k tomu lepšímu. Broušené sklo, elegantní a trochu starosvětský nádech. Klidně bych si ho vystavila na poličce…

Bergamot, trocha vodního melounu a cosi… nevím co to je… pak máta… zajímavé prvky skáčou jeden před druhý, je to chvilička. Máta zůstává však déle, tady se vůně chvíli usadí. Je to velmi, velmi jemné… a je tu! Fialka, malá, vykukující z trávy… lesní, drobná fialka. Pivoňka, zdálo by se, ji utluče… jenomže fialka je „malá, ale šikovná“… jemně se přidává jasmín. Vše je stále jemné a hezky sladěné. I růže je tam patrná…
Celý tento poklad se nese na pižmovém základě… takový sladký pudr. To jsou ty hezké pudrové fialky se svěžím, mátovým začátkem. Je jemná, ale patrná, hezky pudrová, zajímavá.

Komentáře Jean-Charles Brosseau Fleurs d'Ombre Violette-Menthe

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Jean-Charles Brosseau Fleurs d'Ombre Violette-Menthe

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist