Sira des Indes (Jean Patou)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot (přírodní), banánový akord, hruška, červený pepř (přírodní), indický kardamom (přírodní)
SRDCE: červená magnólie Michelia champaca (přírodní), pomerančový květ (přírodní), švestka, mléčné tóny
ZÁKLAD: pižmové a ambrové tóny, vanilka (přírodní), indické santalové dřevo (přírodní)

Popis parfému:

Hlavní ingrediencí této vůně je červená Michelia champaca, druh magnólie. Její květy mají medově oranžovou barvu a sladce voní. Jean-Michel Duriez ji objevil v Mysore, kam se jel původně podívat na santalové dřevo, a inspirovala ho ke vzniku orientálně smyslné Sira des Indes.

Parfuméři:

Duriez, Jean Michel

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Jean Patou Sira des Indes

Ada

Sira des Indes je silnější kafe; riziko je tu mnohem vyšší a dvakrát tak důrazně varuji před nákupem naslepo. Vzhledem k tomu, že se Sira v našich parfumeriích prakticky nevyskytuje, je to, pravda, doporučení problematické. (Vzorek jsem koupila na fragrancex.com, možná ho tam ještě mají.) Vůni jsem vyzkoušela na několika lidech, abych se ujistila, že mě nešálí nos (přítel: ‚je to nějaké divné… nebo jsem divnej já, ale cítím tam… močůvku?‘; maminka: ‚to je, jako když táta přijde od kobyl!‘), a zkusila jsem také vyhledat nějaké názory na internetu. Našla jsem vícero zmínek o koňské moči či koňské stáji, což mě ujistilo, že Sira des Indes je opravdu poněkud riziková. Nemáte-li rádi bílé květiny, rovnou na ni zapomeňte. Nepomohla ani opatrná aplikace.
Problém - a krása - tohoto parfému je v jeho hlavní součásti, těžké, opojné tropické květině michélii malajské, kterou budete znát pod názvem champaca - champak. I u nás se dají koupit vonné tyčinky parfemované champacou. Michélie je doma i v Indii, dokonce má své místo v mnoha indických mýtech, a jedním takovým příběhem z Rámájány - a Indií vůbec - se Jean-Michel Duriez při tvorbě inspiroval. A naložil do parfému takové množství tropické omamnosti, až v tom my, středoevropané uvyklí méně vonnému prostředí, cítíme nevhodné pachy.
Kromě michélie toho v Sira des Indes moc cítit není, nějaké koření, v závěru orientální santalový základ. Co je Joy pro jasmín a 1000 pro vonokvětku, to je Sira des Indes pro champacu.

Hodnocení parfému Jean Patou Sira des Indes od uživatelek 82 hodnocení

Líbí se (40)
49%
Nelíbí se (23)
28%
Neutrální (19)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Jean Patou Sira des Indes - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejhorších vůních

Recenze Jean Patou Sira des Indes25.12.12

Cesta do Mysore

Flambovaný banány a hrušky s máslem - říká Blondýnka a já k tomu nemám, co bych dodala. Hromada banánů s máslem. Opravdu jedlá vůně. Tady zřejmě číhá potenciální zrada v podobě moči a nečištěnejch stájí. Ty banány a hrušky můžou bejt lehce nahnilý. Chvílemi jsem fakt zacejtila něco mírně bezdomoveckýho.
Ale pak si bere slovo champaca - taková, jakou znám z Fordovy Champacy Absolute. Těžko ji můžu popsat blíž, prostě jen poznám, že to je ona. Pěkně se doplňuje s máslovejma tónama a teď už vím, že žádný další řádění nezapočne. Jsem v blaženym očekávání santalu s ambrou a pěvně doufám v efekt Bois de Santal. A opravdu. Ano, ano ano! Omamná champaca na santalovym podnose a roztomilá šedá ambra bez zbytečný živočišnosti. Sira des Indes je překrásná a velmi originální vůně dálek. To se takhle jednou jistej pan J. vydal do Mysore…

Komentáře Jean Patou Sira des Indes

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Jean Patou Sira des Indes

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist