Gaultier2 (Jean Paul Gaultier)

Unisex vůně

Hodnocení odbornice: Recenze Jean Paul Gaultier Gaultier2

Ada

Gaultier2 neboli „The Power of Two“ (Síla dvou) je unisexová vůně a je opravdu tak přesně na hraně, že záleží jen na vašem osobním vkusu, jestli se vám bude zdát spíš dámská nebo spíš pánská. Když ji budete chtít vnímat jako pánskou, tak v ní opravdu ucítíte běžné mužné tóny, ale když ji budete chtít brát jako dámskou, budou se vám zdát bezvýznamně nepatrné.

Nejde přitom o obvyklou unisexovou vůni, tedy nesladkou letní citrusovku à la Un Jardin Sur Le Nil nebo Eau Parfumée au Thé Blanc, Gaultier2 se nebojí jít až na samou hranici unisexovosti. Mně se zdá o chlup víc dámská, líbila by se mi spíš na sobě než na příteli, zařadila jsem ji proto mezi dámské.

Jaká tedy je? Naprosto úžasná, dalo by se říct, zvlášť máte-li rádi sladce kořeněné, výrazné, ale přitom vlastně svěží vůně. Perníčky, to bylo první slovo, které mě napadlo - křehce ostrá sladkost s poctivou dávkou hřebíčku, koriandru, skořice a dalších dobrot. V základu je přitom něco svěžího, jakoby špetka kafru, eukalyptu, cypřišového dřeva nebo něčeho podobného, co vůni popíchne vstříc svěžejšímu pocitu a ne k orientální nebo gurmánské těžkopádnosti. Gaultier2 je velmi sexy a hodí se pro každý věk a každou příležitost - určitě si na sebe ale vezměte něco, co má extravagantní šmrnc, třeba rozervané rifle, košili v etno stylu a diamantový obojek.

Reklama na Gaultier2 (YouTube)

Hodnocení parfému Jean Paul Gaultier Gaultier2 od uživatelek 260 hodnocení

Líbí se (173)
67%
Nelíbí se (32)
12%
Neutrální (55)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Jean Paul Gaultier Gaultier2 - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních
3x v nejhorších vůních
1x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Jean Paul Gaultier Gaultier2

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Jean Paul Gaultier Gaultier2


30.10.14

To zase byl den, pomyslela jsem si a vešla do lákavě vypadajícího, tlumeně osvětleného vchodu.
Občas do tohohle klubu zajdu, je ještě celkem mladý, vůně kůže ze sedaček je stále trochu patrná ve vzduchu.
Jak procházím k volnému boxu, mihne se kolem hbitý číšník a na jeho Co to bude? odvětím Něco na zahřátí…
Než si stihnu odložit popršený kabát je zpět i s kouřícím skleněným hrnkem.
Tmavě jantarová tekutina si okamžitě získává mou pozornost..zlehka proto nasávám obláčky páry, které z něj stoupají…hmmmm, rum, vanilka, skořice a nějaké další koření, hřebíček snad…a jak se zahřál stolek pod hrnkem, k lákavé vůni ze šálku se přidala ještě i vůně opracovaného a jen lehce ošetřeného dřeva…okouzleně vdechuju a nevnímám…té vůni jsem propadla…
Najednou padne na stolek nějaký stín…zvednu oči a hledím na muže přede mnou a slyším Mohu přisednout? Můj pohled sklouzne níž…na kouřící šálek v jeho dlaních s totožným obsahem , jako je v mém…
Zajisté, myslím že máme něco společného…


04.01.12

Vanilkovo-ambrově
sladká,na tričku nebo svetru je cítit týden .Do syrovějšího počasí ,zimy,mrazu,plís­kanic a na večerní párty je super.Pěkně sálá .Vydrží a mám až obavu zda příliš nezanechává parfémovou stopu pro ostatní,kteří se přiblíží do mé těsné blízkosti.Že je UNI jsem vůbec neřešil ,pokud by mi nevoněla ,tak bych do ní nešel.Beztak sem byl donucen podarovat dceru jedním 40 ml balením,v některých verzích, a tu sem měl zrovna já, jsou totiž 2 magnety a sprcháček 100 ml k tomu.Opravdu byla cítit celá koupelna.Zadní stěna flakonu je zmagnetizovaný kov,takže drží pěkně u sebe.Šikovné provedení…


13.07.07

Gaultier 2, chcete-li The Power of Two je unisexová vůně, která alespoň mě dostala při prvním přičichnutí do kolen. Představoval jsem si, že bude asi tak vonět, ale moje očekávání mnohonásobně předčila. Je to úchvatná, okázalá, teplá, křeněně-vanilkovo-ambrová vůně s fantastickou výdrží. Po nastříkání (musím podotknout - dva středně velké střiky) v parfumerii kolem 16:00, jsem ji ještě cítil po koupeli druhý den večer.

Ze začátku je vůně silná, hodně kořeněná a trochu mi připomínala skořici rozdrcennou se hřebíčkem a samozřejmě byla cítit vanilka. Ta je mimo jiné cítit celým stadiem vůně - od hlavy až po základ. Píšu zde sice „od hlavy až po základ“, ale vůně mi přijde pro svoji uchatnou plnost a stabilitu lineární, ale zůstanu spíše u třívrstvého rozložení. Jak už jsem zmínil, je vlastně pořád cítit vanilka, ale v každé vrstvě jinak v kombinaci s různým kořením. V základu mě velmi překvapil jeden tón, který se objevil z čista jasna, vůni oživil a dal mu jakoby novou jiskru a trochu svěžesti. Tím se stala vůně znovu zajímavější. Všem mužům, kteří mají rádi tento typ vůní ji 100% doporučuji k vyzkoušení. Tuto vůni si musím co nejdříve koupit. :-)

Komentáře Jean Paul Gaultier Gaultier2

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Jean Paul Gaultier Gaultier2

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist