Ma Dame (Jean Paul Gaultier)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

růže, grenadina, pižmo, cedr

Parfuméři:

Kurkdjian, Francis

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Jean Paul Gaultier Ma Dame:

Hodnocení odbornice: Recenze Jean Paul Gaultier Ma Dame

Ada

Do nosu prince udeřila vůně tak sladká jako Popelčino druhé kouzlo, ale ráznější a podivná, jako by ta ženská badyánové pastilky žvýkala a růžovým olejem a k tomu nějakou hořkou mastí se natírala. Královně, která už kousek světa procestovala, byla by se ta vůně pro některé účely nejspíš líbila, mladík byl ovšem upřímně zděšen.

Hodnocení parfému Jean Paul Gaultier Ma Dame od uživatelek 127 hodnocení

Líbí se (44)
35%
Nelíbí se (49)
39%
Neutrální (34)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Jean Paul Gaultier Ma Dame - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
9x v nejhorších vůních

Recenze Jean Paul Gaultier Ma Dame


07.02.13

Dostala jsem ji tenkrát od muže k prvním společným Vánocům… Nejdřív jsem se lekla kýčovité krabičky, ze které se na mě sypaly třpytky. Čekala jsem nejhorší. Poté neméně kýčovitá růžová lahvička. To už jsem věděla, že asi bude zle. Nesnáším sladké vůně…
První přivonění bylo na hraně, ale překvapivě vcelku příjemná květinová vůně jakoby s trochou ozonu - kdyby zůstalo u toho, tak si ji nechám a budu ji asi ráda používat v mých „sladkých“ náladách. Poté ale přišel supersladký teror v podobě granátového jablka, který jsem nemohla snést (a ani smýt). Jediná vůně, kterou jsem poslala dál, že ji nikdy nepoužiji… Muž ale stále trvá na tom, že byla sladší ale ne moc a že mu strašně moc voněla… Holt každý má jiný nos…


03.12.12

Svatosvatě přísahám, že se od příštího roku vyvaruji koupě ovocných lepidel naslepo. Tak jako v případě Ma Dame. Připadám si, jako bych si zašla na mou oblíbenou čerstvou pomerančovou šťávu do Cross Café, ale tam mi podstrčí chemickou žlutou limonádu, levnou náhražku. Děkuji, nechci. Pronikavě kyselý chemický pomeranč je snad to nejhorší, co jsem za poslední dobu cítila.
Když se k tomu přidá ještě lepkavá přeslazená grenadina, je se mnou ámen. V hlavě mi zní slova z Klusovy písně: „Za co panebože, za co…“
Potom se vůně trochu uklidní a občas vykoukne i docela příjemná opojně vonící růže. Vůně má i něco z Cabaretu od Grés, v obou cítím něco velmi podobného rtěnce. Závěrem se k mému překvapení ukáže pudrová růže.
Výdrž je (bohužel) skvělá, na mé kůži po dvou střicích vydržela úctyhodných 10 hodin. Flakón je příšernost, ještě k tomu okopírovaná od Dalího. Když už kopírovat, tak aspoň něco vkusného. Název Ma Dame je zcela mimo, tohle není vůně pro dámy, takhle nemůže chtít vonět svéprávná dospělá žena.10.11.12

V rámci srovnání vůní růže ji nemohu vynechat,
ačkoli teď jedu z paměti, ale tato zaryla hlubokou stopu:
je silná, je výrazná, originální.
Pro milovnice lahůdek bych ji popsala takto:
je to šťáva z lesních plodů - ostružin, malin, lesních jahůdek a černých višní

 • koncentrovaná šťáva - v kořeněném likéru z růžových okvětních plátků;


je to jednoduché, ale ohromně dobré.


28.02.12

Nic pronikavějšího a protivnějšího jsme na sobě již hodně dlouho neměla. Chemické cosi, z čeho by mě zanedlouho rozbolela hlava s velmi ale skutečně velmi dobrou výdrží. Stříkla jsem na sebe cestou do kavárny, kde jsem měla sraz s kamarádkami (jedna z nich s ní byla navoněná a na ní to byla velmi příjemná, i když intenzivní, ale skutečně příjemná vůně) a ihned po příchodu moje kroky vedly na toaletu, kde jsme se snažila pod proudem vody intenzitu vůně zmenšit - bohužel se nepodařilo. I přestože jsem použila mýdlo a hojné množství vody, vůni jsem cítila ještě večer v posteli :-O!
Jak již bylo výše uvedeno - buď si vás na první počich získá nebo vás odradí a napříště se jí budete nejspíš vyhýbat obloukem. A to je můj případ…14.11.10

Buď se vám zalíbí na 1.přičichnutí, nebo jí od 1. přičichnutí budete intenzívně nenávidět. Je to velmi intenzívní, pronikavá vůně a teď záleží na Vašich preferencích: buď lahodná, osvěžující a příjemná, nebo chemická, umělá, vraždící na 100 metrů. Řekla bych, že se i brzo převoní.
Je to až taková intezita, sladkost a pronikavost jako Alien, vlastně je v ní trošku i Alienovské sladkosti. Vetřelecká madam. Trošku typově by se dala přirovnat i k Emporio Armani, ale to je proti Madame hladivé, přírodní a plné smetany, či sametu Pokud se Vám líbí sladké zabijáky typu Hypnose, Gabriella Sabatiny, či právě nejpodobnější Alien, tak vyzkoušejte.
Já jsem nejdříve vzplála láskou a po půl roce na druhý pokus ji vnímám poněkud střízlivěji, asi bych s ní nevydržela. Ale hezky se rozkládá. Mno, před koupí důkladně prozkoušejte a bůh s vámi i s vaším okolím :-)

Komentáře Jean Paul Gaultier Ma Dame

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
zwillinge
Učednice 55 příspěvků 03.02.16 16:21

originalitu jí nelze zapřít, nebyla by to moje srdcovka to ne, ale něco mě pořád nutilo si přičichávat k zápěstí :-)

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 2 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Jean Paul Gaultier Ma Dame

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist