Simply Jil (Jil Sander)

Dámská vůně
Rok:

2014

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, mandarinka, list fialky
SRDCE: fialka, pižmo, muškátový oříšek, cedr
ZÁKLAD: pačuli, kůže, vanilka

Parfuméři:

Raynaud, Christophe

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Jil Sander Simply Jil:

Hodnocení parfému Jil Sander Simply Jil od uživatelek 35 hodnocení

Líbí se (26)
74%
Nelíbí se (2)
6%
Neutrální (7)
20%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Jil Sander Simply Jil


18.10.15

Nejprve pořádně udeřil semiš a pak se uklidnil a vykvetly fialky se špetkou koření, dominuje muškátový oříšek. I když zpočátku skutečně může připomínat Farenheit od Diora, není pánská ani unisex, protože po cca půl hodině je už jen ryze ženská a vynikají právě fialky, které jsou v této vůni moc hezky zpracované. Neodolala jsem a mám ji nově ve sbírce a podzimní a zimní počasí je to pravé, kdy ji na sobě mohu vynést. Typově bych ji přiřadila i k Rush od Gucci a Bottega Veneta.


11.08.15

Vůně Simply mi po nástřiku okamžitě připomene pánskou vůni Farhenheit od Diora, když se nechá rozložet více zženští, nicméně klidně by mohla být považována za unisex. Nekupujte naslepo vy, které nemáte rády parfémy, které jsou podobné pánským.

Komentáře Jil Sander Simply Jil

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
Sicilanka
Znalkyně 262 příspěvků 06.11.14 15:22

Název Simply je v případě této novinky docela zavádějící - jednoduše rozhodně nevyznívá ani náhodou. Modelka v reklamním spotu působí chladně, odměřeně, prezentuje „čistotu“, nekomplikovanost až strohost, parfém samotný je její pravý opak, v mém reklamním spotu by se nejspíše ocitla žena záhadná, smyslná a živočišná. Přestože jsem Simply přišla na chuť a velmi se mi líbí pro svou jinakost a odklon od současných parfémů, je třeba jí dát čas. Velmi výrazné jsou složky muškátového oříšku a kůže, místy působí, hlavně na začátku, až staromódně. Tyto určující složky parfému jsou ale příjemně neotřelé a spolu s fialkou a stopou mandarinky uvádí na trh zajímavě řešenou vůni, možná i jako unisexovou.

Příspěvek upraven 06.11.14 v 15:26

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
kytikyti
Znalkyně 366 příspěvků 16.11.14 14:13

Zatim jen z papirku, nejdriv nic moc a pak trochu do muzska.

Na poličce 41 parfémů 4 miniatury 33 odstřiků 176 vzorků V tužebníku 45 parfémů
 
jitulech
Znalkyně 414 příspěvků 26.11.14 11:59

Velké a milé překvapení. Podle mě chypré do pánska. Mně se líbí moc. Netradiční, jiná, hezký flakon k tomu. Na mainstream slušná práce.

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 14 vzorků V tužebníku 25 parfémů
 
Kateri81
Učednice 85 příspěvků 30.11.14 18:05

Velmi mi připomíná Fahrenheit od Diora, jenom s tím rozdílem, že jsou více cítit zelené fialky.

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 18 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 21 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Jil Sander Simply Jil

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist