Sun Delight (Jil Sander)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: plod mučenky, rezeda, bergamot
SRDCE: orchidej, frangipani, čokoláda
ZÁKLAD: pižma, bílý cedr, dřeva

Parfuméři:

Lorson, Nathalie

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Jil Sander Sun Delight:

Hodnocení odbornice: Recenze Jil Sander Sun Delight

Ada

Je méně divná než Sun, skládá se převážně z vanilky a pižma (aniž by z ní lezly nějaké plastelínové tóny), doplněných možná špetkou kokosu, nějakou bílou květinou (ylang-ylang? plumérie?) a především svěžím ‚niveovým‘ tónem.

Hodnocení parfému Jil Sander Sun Delight od uživatelek 87 hodnocení

Líbí se (48)
55%
Nelíbí se (10)
11%
Neutrální (29)
33%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Kategorie vůně Jil Sander Sun Delight od uživatelek

Recenze Jil Sander Sun Delight


21.03.13

Hledala jsem něco přiměřeně vanilkového a shodou okolností kápla na Sun Delight. Vanilka jako jedna z dominant ve složení, recenze vesměs kladné, i když poněkud rozporuplné - „květiny s vanilkou“, „odlehčená Sun“, „sladká vůně s náloží čokolády“, „svěží niveová vůně“, „gurmánka“. Protože nebylo kde zkusit a moje zvědavost byla neukojitelná, upjala jsem se k nadějné představě „květiny-vanilka“ (na tom se nedá moc zkazit) a objednala naslepo.

Adrenalinový kup tedy vyšel výborně, ovšem absolutně nesouhlasím s tím, že by Sun Delight měla být gurmánka, a není to ani typicky vanilková vůně. Čokoládu jsem v Sun Delight taky nenašla ani v množství stopovém. Čeho je tam ale přehršel je frangipani alias plumérie, krásně hebká, hřejivá, hladká a intenzivní, občas s takovým tím podtónem jakoby do kokosova (ale kokos samotný v Sun Delight nepotkáte). Frangipani sekunduje orchidej, chvílemi ve vůni cítím i špetičku jasmínu, ale opravdu jen špetičku. Až jako třetí, po plumérii a orchideji, bych zařadila vanilku. Ta je nejintenzivnější překvapivě ze začátku, postupně se vůně stává spíš čím dál tím víc květinovější, než aby sládla a vanilkovatěla, jak bývá většinou zvykem. Poslední výraznější složkou vůně je jakási krémová svěžest.

V první minutě se dá ve vůni zachytit taky trocha bergamotu, ale ten je tam spíš jen tak pro okrasu, nic výrazného. V základu najdeme hlavně pižmo, možná trošičku dřev. Sečteno podtrženo, pro mě je Sun Delight obrovská kytice frangipani a orchidejí na vanilkovo-pižmovém piedestalu. Siláž a výdrž toho všeho by mohla být lepší, ale na druhou stranu - co by člověk čekal od toaletní vody za lidovou cenu.

Dlužno dodat, že v první polovině svého rozvoje je to vůně kosmetická. To nemá být něco pejorativního, ale prosté konstatování, že Sun Delight nejdříve voní jako tělové mléko s tropickým aroma, pleťový krém, luxusní krémové mýdlo nebo obdobný produkt pro ženskou krásu. V žádném případě ale nemůžete čekat, že by k vám takovouto vůni mohl zanést závan větru nesoucí s sebou směs aromat od hawaiských luhů a hájů, tropické pláže nebo místní botanické zahrady s oddělením ekvatoriální květeny. Jak se postupně prosazují květiny líznuté vanilkou, parfém se pomaloučku posouvá směrem k přírodně identičtějším vů­ním.

V porovnání s klasickou Sun je verze Delight opravdu verzí odlehčenou (a to o dost). Zatímco klasika na mě voní velmi mastně, benzoin se nezapře, a je opravdu hodně těžká, Delight je mnohem květinovější, o něco méně sladká, svěžejší ve smyslu té krémové svěžesti (ale v žádném případě to není svěží vůně), a i když také připomíná léto, opalovací přípravky, tělová mléka a tak dále, zdaleka není tak beznadějně hutná. Občas v ní probleskne původní Sun, člověk si řekne - jo, fakt mají něco společného, ale to jen na chvilku. Klasická Sun má ovšem lepší výdrž a je prostorově „hlasitější“.

Má být Sun Delight letní vůní, nebo vůní na zimu, která má léto připomínat? Toť otázka. Já bych řekla, že obě možnosti jsou správné ;-) I když teď máme zimu a Sun Delight jsem zatím v létě neměla šanci zkusit, myslím, že s výjimkou takových veder, kdy už se člověk vaří ve vlastní šťávě, nebude SD dělat žádné potíže, spíš naopak, v teple se hezky rozvoní, takže pokud nemáte přecitlivělý žaludek, směle do toho. V zimě je ovšem také krásná.

Komentáře Jil Sander Sun Delight

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Jil Sander Sun Delight

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist