All About Eve (Joop!)

Dámská vůně
Rok:

1996

Složení (neověřené)

HLAVA: jablko, broskev, aksamitník, zelené tóny
SRDCE: jasmín, konvalinka, heliotropin, skořice
ZÁKLAD: vanilka, tonka, pačuli, santal

Parfuméři:

Almairac, Michel

Atributy:

jablko skořice vanilka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Joop! All About Eve

Ada

All About Eve, vůni z roku 1996, na kterou už v parfumeriích narazíte jen tu a tam, mám nově ve své sbírce miniatur. Když jsem flakonek otevřela, okamžitě mě zaujala vůně tekutiny uvnitř - vonělo to jako nějaké jablečné víno nebo likér, říznutý karamelem nebo nějakým sladkým bonbonem. Podobně voní i po nanesení na kůži - výrazné zelené jablko, zpočátku bez jakýchkoli podtónů. Jestlipak o All About Eve vědí všechny ti milovnice svěžích jablek, které si hýčkají ve sbírce Be Delicious a Light Blue? Porovnám-li tyto tři vůně vedle sebe, All About Eve v imitaci svěžího jablka jednoznačně vede.
All About Eve samozřejmě není čisté jablko. Zvědavě jsem čekala, jak se bude dál vyvíjet, heliotropin (syntetická látka vonící po vanilce) a skořice slibovaly, že budou kapat sliny. Do jablka se nejdřív vkradlo trochu sametové broskve a potom se začalo rozvíjet srdce. Trochu lehkého jasmínu, žádné konvalinky (našla jsem několik verzí složení, přičemž v jednom místo konvalinek figurovala růže a v dalším nebyly kromě jasmínu žádné jiné květiny, a na stránkách výrobce je jen obrázek, takže ví bůh…) a špetka vanilky se skořicí, takže ke svěžímu jablku se přidá ještě tón pečeného jablka. Kupodivu vůně dál netěžkne a nesládne, svěží jablko zůstává do konce, spíš tak nějak postupně slábne, až zmizí (výdrž je průměrná). Musíte připustit, že to zní naprosto úžasně, ovšem je tu samozřejmě několik ale:

 1. podobné vůně jsou úžasné na očichávání, ne každý je však dokáže i nosit - například mně se All About Eve líbila, ale na sobě si ji představit neumím;
 2. i když ji budete chtít nosit, tyhle vůně se rády rychle přejí a začnou lézt na nervy;
 3. leckomu bude možná připadat příliš syntetická - záleží na tom, kolik se ve vašem životě ocitlo mýdel Zelené jablko a jablečně parfemovaných voněk do záchodové mísy.

Dalším potenciálním problémem All About Eve je její lineárnost - v podstatě se nevyvíjela, pominu-li svěžejší úder na začátku, byla víceméně pořád stejná.
Přesto ji všem milovnicím jablek doporučuji k vyzkoušení, i když to nebude jednoduché - přestože je vůně stará jen 11 let, v žádné parfumerii jsem ji zatím neviděla (je však stále ke koupi). All About Eve by se hodila nejspíš na teplé, ale ne úplně horké dny a při rozumném použití by měla být celkem nekonfliktní.

Hodnocení parfému Joop! All About Eve od uživatelek 170 hodnocení

Líbí se (96)
56%
Nelíbí se (30)
18%
Neutrální (44)
26%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Joop! All About Eve - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
2x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Joop! All About Eve

Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Joop! All About Eve od uživatelek

Recenze Joop! All About Eve


20.10.16

Zvláštní vůně jablka, spíše sladkokyselého, k tomu se přidá sladkost broskve. Cítím ještě něco jiného syntetického ke konci, něco mi tam nesedí.

Jsem z ní rozpačitá. Svým způsobem se mi líbí, ale asi jen občas. Zkouším na podzim, možná by se hodila na jaro? Plus hrozná výdrž jablka i broskve, takže známka 3.


20.08.13

Nejdřív svěží jablko, ale ne zelené a la Light Blue, spíš takové to žlutočervené nebo žluté, šťavnaté a sladké. Za moment se do toho začne vkrádat špetka skořice a směs květin, chvilkami se mihne syntetický ocásek.
Až tak špatné to v porovnání s jinými jablečnými vůněmi není, ale parfém na tohle téma se dal udělat i líp. Odvážněji.


26.10.12

All about Eve…jedna z mých úplně prvních značkových vůní, první jsem si pořídila někdy v roce 1998, takže k ní mám nostalgický vztah. Pro mě spíše gurmánská než ovocná, hřejivější než svěží. Jablko, vanilka, skořice.....ma­minčin štrúdl, ideální na podzim a zimu. Je to ale úplně jiný kalibr než jablečné vůně typu DG Light Blue nebo variace DKNY Be Delicious, to jsou pro mě typické svěží ovocenky, které mému nosu nesedí. All about Eve je méně syntetická, více kořeněná a teplá. Není úplně běžně k dostání, ale některé e-shopy ji stále mají a úplně běžně ji seženete v Německu v síti parfumerií Muller. Výdrž má solidní a je velmi kladně hodnocena okolím, zejména muži :-)


14.02.12

Jablečný kompot, jablečný závin, červená jablka, hřebíček a skořice. Nestříkejte na ruku, nebo hrozí, že si ji ohryžete-tak chutný je All about Eve. Výdrž výborná a vůně se nikam neposouvá. Stále je to kompot, závin a koření.04.06.10

Jablko - nejdřív štavnaté zelené, mírně nakyslé a hutné (žádná jablečná vodička). Postupem času nakyslost pomalu mizela a ze zeleného jablka se pomalu stávalo jablko červené, teplé, vanilkou mírně oslazené (takové, jaké nám kdysi babička pekla v troubě - jen místo vanilky sypala vanilkovým cukrem).

Komentáře Joop! All About Eve

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Joop! All About Eve

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist