Citizen Queen (Juliette Has a Gun)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, aldehydy
SRDCE: kůže, bulharská růže, kosatec
ZÁKLAD: pudrové tóny, živočišné tóny, pryskyřice

Parfuméři:

Ricci, Romano

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Juliette Has a Gun Citizen Queen:

Hodnocení parfému Juliette Has a Gun Citizen Queen od uživatelek 131 hodnocení

Líbí se (94)
72%
Nelíbí se (5)
4%
Neutrální (32)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Juliette Has a Gun Citizen Queen - umístění v žebříčcích uživatelů

7x v nejlepších vůních

Recenze Juliette Has a Gun Citizen Queen


12.02.16

Připutovala ke mně Královna (sice pouze civilní či občanská - není to nějaká protimluva?), tak se podívejme, co tato ambiciózní kráska nabízí! Na první pohled zaujme nápadným exteriérem - i když nevím, zda onen černý váček, ve kterém se skrývá voňavé tajemství, neposlouží časem jako potenciální lapač prachu. Vůni otevírá bergamot - několikaminutové posezení s čajem Early Grey obarveným kapkou mléka, aby tak nesvíral ústa. Pudrové tóny vůni v další fázi zjemňují, uhlazují, zdá se mi, že více přilne k pokožce nositelky. Květiny, které postupně ruku v ruce přicházejí (růže je krotká, ani na okamžik nesklouzne k ordinérnosti, jaké se dopouští v jiných vůních, kosatec se vlastně nerozhodl, jestli bude suše drhnoucí nebo máslový), nepatrně hladkost narušují. Takže kdepak kůže, já hlasuji pro jemný semiš! Konec přímo pohádkový - znovu je mi šest, za pár týdnů půjdu prvně do školy a poslední bezstarostné horké léto trávím u dědy na chalupě. Kolem mě se líně poflakují kočky a jedna z nich mi přistane v klíně. Hladím její rozpálený černý kožíšek, micka přede, až vibruje štokrle, a svět nemá chybu.
CQ je vůně noblesní, decentní i jiskřivá. Navoníte se jí a všichni se budou ptát: „Kdo je to ta tajemná dáma…?“10.11.13

Ktosi odmala vychovávaný k noblesnému správaniu odchádza z posedenia pri čaji Earl Grey. Žiadny zbytočný pohyb, len pohyb služobníctva je znateľný, ale nečujný. Prichádza do svojej šatne v pastelových farbách so zlatým zdobením, vo vzduchu sa vznáša aróma koženej obuvi i galantérie tej najvyššej kvality, všade je príjemne teplo a čisto, voňajú ruže a pri potoku čerstvo natrhané nemecké kosatce, ktoré málokedy prežijú noc. Prezlieka sa, osviežuje, halí sa do púdru a odchádza do knižnice vybudovej z voňavého drahého dreva.
Citizen Queen je veľmi intímna, ale aj veľmi sexi kompozícia, vytvára okolo nositeľky akúsi voňavú kapsulu. Potláča hlad, človeku sa žiada piť lahodný mierny nápoj. Výdrž je stredná, na oblečení pokojne aj viac dní, vo vlasoch môže byť nebezpečná.


11.10.13

Mte-li rády překvapení, je Citizen Queen vůně pro vás. Úvod je pravda lehce neuhlazený, taková střapatá holčina, která se vymáchala ve špinavém rybníku. Naštěstí pro mě se po pár minutách vehementně hlásí o slovo bergamot a načechraný prachový kosatec. Toť poprvé vše. Babí léto vykouzlilo orosenou růži v plném květu, která leží nedbale (nebo možná záměrně) položená na kabelce z broušené kůže. Vůně ovšem čaruje dále – malinko ambry ve spojení s hutnou pryskyřicí dodává vůni punc výjimečnosti. Ačkoli ve složení není kadidlo, já ho tam jasně cítím – ovšem velmi umírněně, taková ona příjemná zakouřenost. Tuto vůni vnímám jako suchou, měkkou vůni s lehkým náznakem pudru a s velkou dávkou sex appealu.07.11.12

Cítím pudrový a kořeněný kosatec s hořkočokoládovou kůží,
vůni ozvláštňuje problikávající cibetková kočičina a impertinentní tóny z tonky

 • - -


Nejblíže z mě známých vůni je zpočátku původní Pradě, posléze nabírá na sladkosti a komplexnosti, až z toho po 5 hodinách zůstane lehký sladký dojem (testováno EdP na kůži)

 • - -


Podle oficiálního složení obsahuje 133 esencí:
TOP NOTE: Bergamote essence 2, Leather accord 8, Aldehyde C12 7
HEART NOTE: Iris concrete 12, Iris absolute 8, Tuberose absolute 3, Orange flower absolute 4
BASE NOTE: Ambroxan 7, Vanilla absolute 5, Tonka bean 7, Labdanum 12, Benjoin 5, Civet 5,
Muscenone 5


16.07.12

Pro někoho možná starosvětská vůně babiččiny zásuvky a ano, ze začátku mýdlo s jelenem, ale potom… Tahle vůně nesnese jen tak mávnutí rukou, nejde se k ní hned otočit zády. Je to civilistka, ale královna! Sice si zatím neumím představit tuhle vůni nosit jen tak, do práce, ale to by v tom byl čert, aby to člověk nezkusil. Tahle civilistka voní vzpomínkami na kožené křeslo, ve kterém sedával děda a kouřil dýmku, silným černým čajem s mlékem, který vařila babička. Je to vůně silného zázemí a bezpečí. Věřím, že až mi bude jednou hodně ouvej, tahle Dáma mě nenechá upadnout.25.06.12

Prvotní závan je skutečně aldehydový a lehce, ale opravdu jen lehce bergamotově svěží. Mezi tím, jak mi běhají prsty po klávesnici ale cítím pudr do široka, daleka. U hřbetu ruky to ale není „jen pudr“. Cítím sladší květinové tóny růže, plné, překypující růže a vzadu trochu suchosti a vůně kosatce. Trochu se mi zde vybaví La Môme v té „nektarovosti“ a skoro až kapalnosti růže, i když u La Môme se mi to líbí víc.

Skutečně, u hřbetu ruky je ta vůně až nepříjemně sladká, ale stačí si rukou zamávat jen před obličejem a vystoupí ony pudrové tóny. Zvláštní… kde mám tedy tu vůni prozkoumávat? Sladkost ve vůni přetrvává dlouho, závěr je pak sušší a jaksi „pevnější“, ne tak „tekoucí“ jako střed. Až zde cítím trochu kůže a snad pryskyřice, ovšem „ztuhlé“.

Nemohu popřít, že je to zajímavá vůně. Nemůžu se ale rozhodnout, jak bych ji jinak zhodnotila… Je zajímavá, pěkně udělaná, ale pro mě jaksi „cizí“.05.11.11

Začátek je ve znamení všehochuti – kůže, chypré, nějaký živočich, sladkost, pudrová suchost, luxusní mýdlo…jak z receptáře pejska a kočičky . Jenže namísto toho, aby to bylo nesnesitelné (nebo aspoň nepěkné), je to nejenže snesitelné, ale dokonce velmi příjemné. A to nejhezčí mělo teprve přijít – kůže, sušené růže a vanilkový pudr. A výdrž a intenzita jsou přímo neuvěřitelné. Potenciální lapač komplimentů…

Komentáře Juliette Has a Gun Citizen Queen

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Juliette Has a Gun Citizen Queen

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist