KL (Karl Lagerfeld)

Dámská vůně
Rok:

1982

Složení (neověřené)

HLAVA: aldehydy, pomeranč, bergamot, kořeněné tóny
SRDCE: hřebíček, nové koření, skořice, ylang-ylang
ZÁKLAD: kadidlo, vanilka, pačuli, cibet

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Karl Lagerfeld KL

Ada

Poměrně výrazná, na první počich by se dalo říct až vlezlá a potenciálně protivná vůně. Složením (na internetu jsem našla několik verzí, k této bych se přikláněla nejvíc) i skutečným charakterem je orientálně kořeněná. První závan je až svěží, ale brzy se ztratí a zůstane typický orient (krámek s vonnými tyčinkami atd., znáte to), ozvláštněný tentokrát především tóny skořice, ylang-ylangu a pačuli. Květiny uvedené uprostřed se spíš ztrácejí.

Hodnocení parfému Karl Lagerfeld KL od uživatelek 12 hodnocení

Líbí se (6)
50%
Nelíbí se (4)
33%
Neutrální (2)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Karl Lagerfeld KL - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Recenze Karl Lagerfeld KL


17.03.09

Tentokrát nezačnu obchoďákem. Tohle je z íbeje, jakýsi chlápek na Sicílii nebo v Miláně nebo u čertaďábla rozprodával sklad, vše za pár šupů, tak jsem si koupila pár věcí podle jména, Kočičice si ukázala, co chce a k tomu všemu ještě chlapík přihodil Io od La Perly, což je věc, která se kočičici bude líbit a mě z ní slézají nehty hrůzou.

Takže jsem rozbalila tisíc třista dvacet sedm kilometrů bublinkové fólie - zcela souhlasím s pečlivým balením, ale v hranicích rozumnosti - otřela z krabic vrstvu prachu, zjistila, že pod cenovkama v eurech jsou cenovky ještě v lirách. Inu, starožitnosti.

Lagerfeld má myšošedou krabici, která vypadá dost málo slibně. V lahvičce je cosi růžově koňakového a vypadá to chutně, rozhodně ne myšošedě. A nemá to rozprašovač (mám šedesátku, jiná balení s rozprašovačem jsou). Docela silná orientálka a jeden aby to nalil do dlaní a popleskal se jako vodou po holení nebo co - to by ovšem byla vražda. Je to totiž jedna z těch vůní, kde není jako první citit alkohol…
Takže jsem zkusila přiměřené množství. Koňak, koření, snad trocha pomerančů a je to SÍLA. Opium mínus konvalinky, nebo Asja a škopík medu. Po prvním koření se vynoří další koření a sladké kytky. Ylang-ylang, růže, snad jasmín a něco, o čem jsem usoudila, že budou orchideje, porobný tón je ve Fleur de Chine. Základ je pačuli, vanilka, ambra.

Celé je to dekadentní, sladké a hřejivé. Kupodivu, vůně není nijak průrazná a za hodinu se deží kůže, aniž by za člověkem nějak zásadně povlávala. Dobrá alternativa pro ty, kteří považujou Opium za příliš agresivní (viním konvalinky) a recenze po internetu se se mnou shodujou.

Komentáře Karl Lagerfeld KL

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Karl Lagerfeld KL

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist