KL (Karl Lagerfeld)

Dámská vůně
Rok:

1982

Složení (neověřené)

HLAVA: aldehydy, pomeranč, bergamot, kořeněné tóny
SRDCE: hřebíček, nové koření, skořice, ylang-ylang
ZÁKLAD: kadidlo, vanilka, pačuli, cibet

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Karl Lagerfeld KL

Ada

Poměrně výrazná, na první počich by se dalo říct až vlezlá a potenciálně protivná vůně. Složením (na internetu jsem našla několik verzí, k této bych se přikláněla nejvíc) i skutečným charakterem je orientálně kořeněná. První závan je až svěží, ale brzy se ztratí a zůstane typický orient (krámek s vonnými tyčinkami atd., znáte to), ozvláštněný tentokrát především tóny skořice, ylang-ylangu a pačuli. Květiny uvedené uprostřed se spíš ztrácejí.

Hodnocení parfému Karl Lagerfeld KL od uživatelek 12 hodnocení

Líbí se (6)
50%
Nelíbí se (4)
33%
Neutrální (2)
17%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Karl Lagerfeld KL - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních

Recenze Karl Lagerfeld KL


17.03.09

Tentokrát nezačnu obchoďákem. Tohle je z íbeje, jakýsi chlápek na Sicílii nebo v Miláně nebo u čertaďábla rozprodával sklad, vše za pár šupů, tak jsem si koupila pár věcí podle jména, Kočičice si ukázala, co chce a k tomu všemu ještě chlapík přihodil Io od La Perly, což je věc, která se kočičici bude líbit a mě z ní slézají nehty hrůzou.

Takže jsem rozbalila tisíc třista dvacet sedm kilometrů bublinkové fólie - zcela souhlasím s pečlivým balením, ale v hranicích rozumnosti - otřela z krabic vrstvu prachu, zjistila, že pod cenovkama v eurech jsou cenovky ještě v lirách. Inu, starožitnosti.

Lagerfeld má myšošedou krabici, která vypadá dost málo slibně. V lahvičce je cosi růžově koňakového a vypadá to chutně, rozhodně ne myšošedě. A nemá to rozprašovač (mám šedesátku, jiná balení s rozprašovačem jsou). Docela silná orientálka a jeden aby to nalil do dlaní a popleskal se jako vodou po holení nebo co - to by ovšem byla vražda. Je to totiž jedna z těch vůní, kde není jako první citit alkohol…
Takže jsem zkusila přiměřené množství. Koňak, koření, snad trocha pomerančů a je to SÍLA. Opium mínus konvalinky, nebo Asja a škopík medu. Po prvním koření se vynoří další koření a sladké kytky. Ylang-ylang, růže, snad jasmín a něco, o čem jsem usoudila, že budou orchideje, porobný tón je ve Fleur de Chine. Základ je pačuli, vanilka, ambra.

Celé je to dekadentní, sladké a hřejivé. Kupodivu, vůně není nijak průrazná a za hodinu se deží kůže, aniž by za člověkem nějak zásadně povlávala. Dobrá alternativa pro ty, kteří považujou Opium za příliš agresivní (viním konvalinky) a recenze po internetu se se mnou shodujou.

Komentáře Karl Lagerfeld KL

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Karl Lagerfeld KL

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist