Lagerfeld Femme (Karl Lagerfeld)

Dámská vůně
Rok:

2000

Složení (neověřené)

HLAVA: zelená tangerinka, elemi, rebarbora
SRDCE: narcis, lilie, červený pepř
ZÁKLAD: cedr, dřevo plané třešně, pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Karl Lagerfeld Lagerfeld Femme

Ada

Tuto u nás tradičně nepříliš známou vůni (Lagerfelda aby v parfumeriích pohledal) jsem získala v podobě originálního vzorku. Je nepraktický, ale roztomilý; na první pohled vypadá jako miniatura, teprve při bližším ohledání zjistíte, že je to tvrdá kartička s nalepeným plastovým výliskem v podobě malého flakonu. Kartičku musíte vymonontovat z obalu vzorku (tvořeného stříbrným papírem a matnou pevnou fólií) a opatrně odlomit špičku - pokud možno při tom nehtem neprorazit kovovou fólii na zadní straně kartičky, protože v tu ránu byste měli vůni všude. Ve vzorku jsou asi 3-4 mililitry, což stačí na hodně důkladné vyzkoušení a ještě můžete někomu poslat.

Lagerfeld Femme se prodává ve třech typech flakonu podle velikosti - největší je zelený, prostřední oranžový a nejmenší fialový. Všechny flakony mají zvláštní tvar, nevím, zda mají připomínat křivky ženského těla nebo to někdo jen tak hodil na papír, každopádně to upoutá pozornost.

Vůně mě ale poněkud zklamala - je hodně jednoduchá, slabá a průrazná zároveň. Chvíli ji skoro necítíte, vzápětí udeří s bolehlavovou silou, po celou dobu se příliš nemění. Pro někoho to ovšem mohou být pozitiva, takže si vůni samozřejmě popíšeme: je to květinově ovocná svěží vůně, ale v jiném stylu než obvyklé dnešní ovocné květinovky. Květiny jsou tu silnější a omamnější a svěžesti je dosaženo zčásti pepřem, proto je tak pronikavá a nemilosrdná. Druhou část svěžesti tvoří intenzivní citrusy a zvláštní šťavnatě nazelenalý tón. Složení, které jsem našla, uvádí rebarboru a skutečně by to mohla být ona. Zkrátka, sháníte-li razantnější květinovou citrusovku, poohlédněte se po Lagerfeld Femme.

Za sebe bych vůni přiřadila k té nezajímavější části Lagerfeldovy produkce, spíš vedle Sun Moon Stars než vedle KL a Chloé.
(Vzorek je momentálně ke koupi na
Xparfemy.cz, takže nemusíte případně kupovat naslepo.)

Hodnocení parfému Karl Lagerfeld Lagerfeld Femme od uživatelek 12 hodnocení

Líbí se (6)
50%
Nelíbí se (2)
17%
Neutrální (4)
33%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Karl Lagerfeld Lagerfeld Femme

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Karl Lagerfeld Lagerfeld Femme

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist