Velvet Hour (Kate Moss)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

HLAVA: modrý pepř, frézie, kašmírové kadidlo
SRDCE: pačuli, muškátový oříšek
ZÁKLAD: santal, ambra, eben

Parfuméři:

Copperman, Emilie

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Kate Moss Velvet Hour

Ada

První vůni Kate Mossové jsem zrovna nepochválila, a i když se mnou mnohé z vás nesouhlasily, názor jsem stále nezměnila. Kate je pro mě prostě nějak o ničem. K Velvet Hour jsem proto přistupovala ostražitě, varována navíc prvním hodnocením z fóra, které vůni vyčítalo naprostý nesoulad obsahu s názvem a prezentací.
Ten nesoulad tam, nutno říct, opravdu je.

Pod názvem ‚Sametová hodina‘ bych si představovala něco teplého, hebkého, v drogerkovém podání tedy nejspíš nějakou vanilkovo-pačuliovo-pižmovou kombinaci, možná ještě s nějakým gurmánským tónem, která hřeje a dá se použít jako večerní, případně univerzální zimní vůně. Jenže Velvet Hour je vším možným, jen ne tímhle. Trochu sametová začne být až po několika hodinách, ale ne úplně a navíc už tou dobou slábne, takže je to celkem k ničemu.

V první půlhodině proletí vůně zhruba čtyřmi poměrně příjemnými fázemi - nejprve je ovocná; potom květinově svěží (frézie, pivoňky); pak čajově svěží jako zelený čaj od Bulgariho; pak se citrusová a květinová svěžest smísí s kořením a pačuli. Ve složení je z květin psaná pouze frézie, ale tipla bych si i jasmín či pomerančový květ. Zkrátka vonělo to hezky a už jsem se těšila, jak Velvet Hour v recenzi pochválím. Nemyslete si, já nejsem bestie, která ze všech sil hledá záminky, jak celebritkám omlátit jejich výtvory o hlavu! Jenže popsaná směsice voněla a voněla… půl hodiny, hodinu, dvě hodiny, stále stejně, až mi nutně musela začít lézt na nervy. Začala jsem si všímat, jak jsou květiny a ovoce pronikavé, pačuli řiďoučká, prosazuje se starý dobrý ostře svěží pepř jako z Lacoste pour Femme a moje nebohá hlavička začíná stále důrazněji protestovat.

Co z toho vyplývá? Velvet Hour je stavěná typicky moderně, tedy tak, aby zaujala v prvních minutách. Proto ji před koupí důkladně vyzkoušejte, nekupujte impulzivně na základě prvního dojmu! Pokud máte ostřejší svěženky rády, bude se vám dost možná líbit - špatná v rámci tohoto žánru není; v opačném případě si přichystejte prášky proti migréně. Nemáte-li rády vůně, které se rozvoní během čtvrt hodiny a pak zůstávají lineární a neměnné, také to nebude nic pro vás. Jako dárek bych ji doporučila pouze pro ženu, o které víte, že unese výrazné, pronikavé svěží vůně.

Hodnocení parfému Kate Moss Velvet Hour od uživatelek 50 hodnocení

Líbí se (22)
44%
Nelíbí se (11)
22%
Neutrální (17)
34%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Kate Moss Velvet Hour


10.09.14

Tento parfém je pro mě hodně rozporuplný. Při prvním přičichnutí po stříknutí vás do nosu udeří modrý pepř, a musím říct, že na můj vkus trohu moc ostře. Po pepři ucítíme směsici jiných vůní, ve kterém je hodně rozeznat kadidlo. Vůně je celkově ostrá a opravdu vydrží. Volba modrého pepře byla sice zajímavá, ale až příliš mi připomíná parfémy babiček. Po „vyčichnutí“ je parfém jemnější na vlně dřevěných tónů, které jsou velmi líbivé.


03.01.12

Opět musím s Adou nesouhlasit. Já si pod pojmem „Sametová hodina“ totiž představím večery, kdy zhasla všechna světla, zapálily se jen svíčky a vonné tyčinky a konverzovalo se dlouho do noci. Rozhodně si nepředstavím sezení ve vyhřátém křesle s punčem. Velvet Hour je velmi kořeněná, nejvíc z ní však cítím kadidlo. Ada má pravdu v tom, že vůně je lineární a neměnná, ale mě osobně to potěšilo, jelikož jsem si ten přepychově luxusní začátek vůně mohla užít až do konce. Výdrž je navýsost dobrá.

Komentáře Kate Moss Velvet Hour

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Kate Moss Velvet Hour

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

 

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist