Bespoke: Soussanne (Keiko Mecheri)

Dámská vůně

Hodnocení parfému Keiko Mecheri Bespoke: Soussanne od uživatelek 4 hodnocení

Líbí se (3)
75%
Neutrální (1)
25%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Keiko Mecheri Bespoke: Soussanne


16.08.14

U této vůně se kloním k tomu, že vyznívá téměř až jako arabka. Je tak intenzivní, že ani skalním milovníkům K. M. bych nedoporučila bez vyzkoušení. Jak nevinně zní složení – bílé květy a pudr. No jo, jenže jaké bílé květy. Je to ta nejčistší koncentrace durmanu, asi jako kdyby Grenouille tvořil čistý extrakt - taková dokonalost. K tomu kytice bílých lilí (pouze květů – bez stonků) – prostě pecka bílých vůní. Růže se tentokrát nenechá zadupat do země a hlásí se o slovo – vnímám ji jako bílou něžnou růži pro nevěsty. Na všechny květy se vysype luxusní pudřenka a kde je ta arabka? Oud je ve vůni poměrně dost zřetelný, což třeba mě odrazuje, příliš mu neholduji. Je to trochu jiná vůně od K. Mecheri – údajně by to měl být průřez celé tvorby K. Mecheri tvorby a je pravda, že ve mně evokovala spousta vůní, které prošly mým životem.07.02.14

Soussanne je extrémní. Extrémně přemotivovaná datura se santalem, etalon pudrovosti a vlastně celkově takový souhrn všech vůní Keiko Mecheri. Abych někoho neuvedla v omyl: není to omamná bílokytková šílenost ve stylu 80´s, datura je kultivovaná, jen mírně nasládle máslová a opravdu mimořádně pudrová. Santal jí jen prospívá, hraje sice na podobnou notu jako v Bois de Santal, ale neprosazuje se tak okatě, spíš jako by se na pozadí rozpouštěl v daturovém pudru. Soussanne je celou dobu víceméně lineární, žádné květinové exploze ani obraty a sto osmdesát stupňů. Prostě si v klidu počkejte na tu krásnou vanilku, vychutnejte si ji se pudrem vypulírovaným santalem a nechte ji pokojně spočinout na bílých květech.

Komentáře Keiko Mecheri Bespoke: Soussanne

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Keiko Mecheri Bespoke: Soussanne

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist