Bois de Santal (Keiko Mecheri)

Unisex vůně
Složení (neověřené)

mysorský santal, bílá vonokvětka, pravá ambra

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Keiko Mecheri Bois de Santal:

Hodnocení parfému Keiko Mecheri Bois de Santal od uživatelek 40 hodnocení

Líbí se (33)
83%
Nelíbí se (1)
3%
Neutrální (6)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Keiko Mecheri Bois de Santal - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních

Recenze Keiko Mecheri Bois de Santal


03.09.12

BdS má ostřejší akorát začátek, kdy se dopředu tlačí „broskvový“ osmanthus a pak už je tu krásný sametový santal, suchý, jak ho popsala marly, příjemně mě šimrá v nose. V tom se z jeho povrchu vzedme jemný prachový obláček, který odkrývá a dává chvilkový prostor „karamelovému“ intermezzu (v tomto případě by to měla být tonka). V závěru se pak santal slije dohromady s lehce hřejivou sladkou ambrou, která umocňuje celkovou hebkost, která na mě z Bois de Santal dýchá.17.08.12

Mý vytrvalý keikovský prokletí bylo nakonec zlomeno. Postarala se o to skromná a čistá kompozice santalu a osmanthu.
Samozřejmě, že provedení je to nejnepředstavi­telnější možný, přece jen mám pořád co dočinění s Keiko Mecheri. Ale tentokrát dostála svýmu slibu a opravdu mi naservírovala mysorskej santal. Jak se pozná (krom toho vypatlaně blaženýho výrazu v mym obličeji)? Inu, pozná. Prase rejpe v zemi, dokud nenajde lanýž, protože ví, jaká vůně ho k němu dovede. V Bois de Santal se nemusím rejpat, abych ho ucejtila, jeho přítomnost je evidentní od první chvíle, kdy mě zachvátí mejdlovej osmanthus. Jak kdybyste celej keř protáhli pračkou. Zhodnotí situaci a upejpavě překročí hranici broskvolandu, kde kytky zpomínaj, že nejsou ovoce. A zapomínaj sladce. Santal nechá osmanthus, ať si to užije, ale jen chvíli, pak jde totiž sám do plný parády. Velký parády. Tu sladkej, tu suchej, tu pudrovej… předvede všechno, co umí, a elán mu vydrží setsakramentsky dlouho. Bois de Santal je překrásná a vysoce strategicky namíchaná kreace.


20.05.11

Na úvod treba povedať, že môj typ kože s vôňami od K. Mecheri veľmi korešponduje: sú to vône, ktoré nejdú veľmi do priestoru, no na mne majú vynikajúcu výdrž.
Na Bois de santal mnohí frflú, že santalovo vlastne nevonia. Nie je to celkom tak, santalu v nej je dosť, len je suchý a akýsi nenápadný, takže milovníci hutného, ťažšieho, mazľavejšieho santalu (fordovského alebo samsarovského) z nej budú asi sklamaní. Ide však o nevšednú kombináciu drevitých tónov, kvetinovej sviežosti a nevtieravej sladkosti, za ktorú je zodpovedná viac ako santal fazuľa tonka.
Spočiatku sa Bois de santal rozvonia sladkastou vôňou nezapálených santalových tyčiniek. Veľmi rýchlo sa pridáva osmanthus a vytvára so santalovým drevom nežnú sladkasto iskrivú kombináciu, ktorá bezo zmeny vydrží asi 2 hodiny.. Kým vôňa Osmanthus sa Mecheri skutočne zúfalo nevydarila, tu je osmanthus dokonalý. Ja sama vnímam skôr tú drevitú zložku, ale okolie na mne často cíti skôr jemné broskyňové tóny.
Potom sa vôňa usadí a s typicky japonským minimalizmom niekoľko hodín vytrvalo vonia ako krabička zo santalového dreva, nič viac, nič menej. V závere je ambra, sladkastá zmyselnosť, dôverne spojená s vôňou pokožky. Jediná výhrada: je to až príliš minimalistické, príliš vyrovnané. Môže sa rýchlo zunovať.
Na druhej strane je to ideálna vôňa na leto - nie je ťažká, osmanthus v nej vtedy doslova žiari a santalové drevo sa nádherne drží v úzadí celé hodiny. V zime je vôňa ostrejšia, suchšia, viac ukazuje svoju unisexovú tvár a zmyselnosť akoby jej nebola po chuti.

Komentáře Keiko Mecheri Bois de Santal

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Keiko Mecheri Bois de Santal

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist