Iris Pourpre (Keiko Mecheri)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

bílý kosatec, černý kosatec, neroli, chyprový akord

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Keiko Mecheri Iris Pourpre od uživatelek 6 hodnocení

Líbí se (3)
50%
Nelíbí se (1)
17%
Neutrální (2)
33%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Keiko Mecheri Iris Pourpre18.07.11

Tak jako mají svůj rukopis chanelky nebo lutensky, jako mají typické ocásky guerlainky, vůně Keiko Mecheri mají velice podobné začátky a pokaždé se mi stane, že podle složení čekám úplně něco jiného než to, co nakonec cítím. Iris Pourpre začíná hodně podobně, ne-li stejně jako Cuir Cordoba. Tahle vůně se má skládat z kosatců, neroli, „chyprového akordu“ a podle Perfumed Courtu i ylangu. Snad kromě náznaku ylangu nedokážu identifikovat ani jedno z toho. Tohle přesně je důvod, proč jsem byla rozladěná z Cordoby a zde se to opakuje. Nic proti tomu, že Keiko interpretuje květiny takto originálním způsobem, který nesnese srovnání s něčím jiným. Dokážu si však představit, jak by taková kompozice vypadala od Chanelu, jak od Guerlaina nebo od Lutense, u Keiko si však můžu být jista jen typickým začátkem, který nedokážu popsat jinak než slovem „růžová“. Doopravdy cítím intenzivní růžovou! A tak čekám a čekám na kosatce, neroli a „chyprový akord“ a nic z toho nepřichází. Další věc je to, že keikovkám strašně dlouho trvá rozvonění. Tak dlouho, že s tím pokaždé chci seknout, umýt to a navonět se něčím, co mě nebude tak nesmyslně napínat. Dost možná mi její vůně prostě nesednou a s mou kůží si nerozumí. To, co se line z mého zápěstí, není nepříjemné nebo divné, ale pořád stejné stejné stejné. Když se hodně snažím, ucítím špetku pudru. Růžového. To je vše.

Komentáře Keiko Mecheri Iris Pourpre

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Keiko Mecheri Iris Pourpre

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist