Amour Eau de Toilette Florale (Kenzo)

Dámská vůně
Rok:

2009

Složení (ověřené)

neroli, kardamom, grapefruit, černý rybíz, plumérie, růže, gardénie, bílé pižmo, cedr

Parfuméři:

Bugey, Daphne

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Kenzo Amour Eau de Toilette Florale

Ada

Amour Eau de Toilette Florale je nová varianta vůně Amour od Kenza. Na první pohled upoutá krásným flakonkem. Známý flakon ladných štíhlých tvarů dostal čirou, lehce opálově zamlženou podobu a vypadá teď opravdu vzdušně a étericky, jako by z něj po stisknutí rozprašovače měla vyletět sprška sněhových krystalků. V létě by to určitě přišlo vhod, nicméně Amour Florale je květinová vůně a hodí se spíš na jaro, v teplém počasí by mohla trochu dusit. Voní z ní hlavně bílé květiny a růže, má trochu konvalinkový nádech a neznatelný jemný základ. Citrusy uvedené ve složení se projeví jen na začátku a do dalšího vývoje vůně už nezasahují. Popravdě řečeno bych od Kenza čekala větší invenci, Florale klesá někam mezi běžné květinkové odvary, nerozeznatelné od spousty podobných výtvorů. Škoda toho hezkého flakonu, měli do něj dát něco originálnějšího.

Hodnocení parfému Kenzo Amour Eau de Toilette Florale od uživatelek 49 hodnocení

Líbí se (21)
43%
Nelíbí se (12)
24%
Neutrální (16)
33%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Kenzo Amour Eau de Toilette Florale - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Kenzo Amour Eau de Toilette Florale

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Kenzo Amour Eau de Toilette Florale od uživatelek

Recenze Kenzo Amour Eau de Toilette Florale18.02.13

Frangipani jako živá, až by člověk brečel.
Musím říct, že se mi tato vůně líbila už od svého objevení na trhu. Bílé květiny mám ráda. Ale říkala jsem si, že ji nepotřebuji.

Ano, nepotřebovala jsem ji. Nepotřebovala jsem ji, do té chvíle než se mi živý květ této rostliny dostal do rukou. Leden na Bali, třicet stupňů, teplý déšť, malý bíložlutý, voskový kvítek ležel vedle bazénu a voněl.........voněl tak intenzivně, že si ho ani nemusíte dávat k nosu, voněl jako lehce přislazený pomerančový květ. Zůstala jsem tam dlouho sedět, zhypnotizovaná vůní jsem civěla na moře. Nikde ani živé duše, jen vůně, moře, déšť - nastal okamžik frangipani, nesmazatelný.
Neuchopitelnost okamžiku je krutá, ale my smrtelníci se o to stále snažíme.
Už jsem ji potřebovala, nutně....... nejvěrohodnější plumérii, frangipani jako živou - Kenzo Amour florale ........ Bali v láhvi07.08.12

Úchvatný flakón v mých očích… jako vybroušený z ledu, jedním slovem krása.

Hořký začátek, poměrně značně hořký, až bych ho v tom flakónu ukrytý ani nečekala… neroli a špetka svěžesti kardamonu. Na hořké vlně pokračujeme nastrouhanou kůrou z grepu a černým rybízem. Není to ale sladký rybízek, ale rozemleté stonky a lístky s trochou jakoby mražených kuliček.

Říkám si, že to bude asi ledová vůně, ale po rybízu přijdou na řadu krémové květy… gardénie v (pro mě) akurátní podobě (tedy žádné stopy po žampiónech)… mléčná, krémová, hladká, kulatá. Trochu sladkosti přidává plumérie, ale ta to jen dokresluje.

Závěr je mírně nadlehčen pižmem, ale gardénie zůstává, snad jen možná ve více zelené podobě (na hraně s vůní žampiónů už teď).

Po pravdě moc nerozumím ne úplně pozitivnímu hodnocení vůně. Spojení hořkých tónů a gardénie mi přijde zajímavé, i když jistě ne všeobecně líbivé. Své fanoušky si jistě najde, je netradiční a dobře udělaná.


30.12.11

Nádherný flakón, který by mě určitě v parfumerce uchvátil, po přečtení složení by ale mé nadšení opadlo. Tuto vůni jsem ale dostala jako dárek, tak se s ní snažím sžít, což je proces zdlouhavý a náročný…
Při prvním potěžkání v ruce jsem si vzpomněla na původní Amour, který jsem měla moc ráda, nosila ho máma a byla to taková hřejivá, příjemně sladká vůně, do které bych se chtěla zachumlat v zimě (což ale nevylučuje její potenciální využití v létě). Okamžitě po stříknutí této odnože jsem si ale uvědomila, že půjde o vůni zcela odlišnou, která má s původní společný jen tvar flakónku.
Nejdříve na mě vybafly jakési citrusy. Po více zkoušeních bych řekla spíše grepy, protože vůně poněkud zhořkla, po chvilce jsem měla pocit, že mám na ruce orchidejovou vodičku. Takový byl první pokus.
O pár dní později jsem vůni aplikovala opět a odvážně ve větším množství. A orchideje úplně zmizely. Hořkost zůstala. Nicméně taková lehká a svěží… Kardamon jsem v ní ještě neobjevila. Ale třeba se časem ukáže.
Na závěr bych si ale ještě posteskla nad výdrží. Po pár hodinách ani netuším, že jsem se voněla…

Komentáře Kenzo Amour Eau de Toilette Florale

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Kenzo Amour Eau de Toilette Florale

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist