Amour Indian Holi (Kenzo)

Dámská vůně
Rok:

2008

Složení (neověřené)

růžová esence, červený pepř, vanilka, pižmo, květinové, dřevité, ovocné a balzámové tóny

Popis parfému:

Limitovaná edice pojmenovaná po indickém Festivalu barev. Je pestřejší než originál, obsahuje méně vanilky a více květinových a pižmových tónů.

Parfuméři:

Bugey, Daphne

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Kenzo Amour Indian Holi

Ada

Chybějící kadidlo ve složení a přebývající růžová esence a červený pepř dávají tušit, jakým směrem se ‚indická‘ verze Amouru ubírá. Je to sice v základu pořád ten starý dobrý Amour plný syté, lehce zakouřené vanilky, ale obohacený o plné růžové a ovocné tóny. Na mě už té sytosti ve spojení s růží bylo trochu moc, navíc když chvíli čicháte, voní Indian Holi opravdu výrazně ovocně, jako přeplácaný vanilkový zákusek s ovocným želé a obrovskou rudou růží navrchu, nebo jako nějaký dražší ovocný bonbon.
Doporučila bych ho do nějakého méně nápadného počasí - ve spojení s letním vedrem nebo výrazně barevným teplým podzimem by z toho mohlo být smyslové přetížení.

Hodnocení parfému Kenzo Amour Indian Holi od uživatelek 83 hodnocení

Líbí se (53)
64%
Nelíbí se (11)
13%
Neutrální (19)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Kenzo Amour Indian Holi - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejhorších vůních
2x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Kenzo Amour Indian Holi

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Kenzo Amour Indian Holi od uživatelek

Recenze Kenzo Amour Indian Holi05.10.08

Indian Holi od Kenza (Daphne Bugey a Olivier Cresp) byla vydána na jaře 2008 v limitované edici jako verze Kenzo Amour. Podle reklamní kampaně má evokovat atmosféru tradičního indického svátku. Nečekejte však obvyklou směs kořeněných, těžkých vůní, které si obvykle s orientálními typy spojujeme. Indian Holi je velmi sladký, s pudrovými podtóny a má obsahovat růži, pivoňku, červený pepř a vanilku.
Na úvod začíná velmi sladce směsí růží a pivoňky. Pro mnohé může být tento sladký akord až příliš silný, vyplatí se však chvíli počkat. Květiny se příjemně rozvoní a objeví se pudrové tóny, které mi osobně připadají velmi zajímavé. Podobné pudrové tóny najdete i v Kenzo Jungle. Myslím, že bez nich by kompozice Indian Holi vyzněla banálně a navíc spojení pudrových tónů s růží přece jenom vyvolává onu slibovanou představu „orientu“.
Vůně vydrží celý den, nemění se, a ačkoliv je pořád dosti sladká, nemyslím, že by obtěžovala nositelku či okolí. Na horké dni se mi zdá přesto výrazná, avšak na podzim se mi zdá ideální do sychravých a deštivých dnů. Zdá se, že vůně je určena širokému spektru spotřebitelek a mám dojem, že vůně by se mohla proměňovat podle typu nositelky. Je „moderní“, avšak růže, které je v ní mnoho, je i starosvětská, celek působí zároveň romanticky i sebevědomě.
Flakon je podobný jako u Kenzo Amour a ačkoliv je to zajisté pěkný objekt na toaletní stolek, je zoufale nepraktický. Dolní část tvoří lahvičku, na níž je nasazen štíhlý uzávěr tvořící více jak polovinu celkové výšky. Jakmile dáte flakon do kabelky, kam se ostatně sotva vejde, uzávěr se okamžitě uvolní (nemohou tvůrci vytvořit i menší praktický uzávěr pro tytu účely?). Flakon je navíc i poměrně těžký. Jeho barvy však celkem přesně odkazují k inspiraci indickou barevnou škálou. Je červený, přičemž zabarvení kolísá od tmavě růžové po purpurovou. Nápis je zlatý.
A můj velmi osobní názor na tuto vůni? Ačkoli jde o Kenza, přesto se mi vtírá myšlenka, která mne u Kenza ostatně napadá dosti často. Kdyby parfém nebyl ve výrazném obalu a nešlo by o tuto osobnost… U méně známé značky bych ocenila, jak je parfém neobvyklý, ale zde mne napadá, jestli přece jenom není trochu pod úroveň, kterou od renomované značky očekáváme. I když je v této vůni cosi, proč se mi líbí a proč ji používám, kdyby se mne někdo zeptal, jestli si ji koupím znovu, odpověděla bych, že nevím. Opravdu totiž nevím.

Komentáře Kenzo Amour Indian Holi

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Kenzo Amour Indian Holi

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist