Jungle L'Élephant (Kenzo)

Dámská vůně
Rok:

1996

Složení (ověřené)

HLAVA: mandarinka, kardamom
SRDCE: heliotropin, hřebíček, mango
ZÁKLAD: ylang-ylang, lékořice, pačuli, vanilka

Parfuméři:

Ropion, Dominique

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Kenzo Jungle L'Élephant:

Hodnocení odbornice: Recenze Kenzo Jungle L'Élephant

Ada

Neuvěřitelně sladká, výrazná vůně. Krémový vanilkový pudink zalitý lékořicovým sirupem a okořeněný pačuli, hřebíčkem a malou špetkou kmínu. Zdá se vám taková kombinace úžasná? Nepochybně je - ale určitě si „slona“ nekupujte bez vyzkoušení, protože to, co si představíte pod výrazem „sladká výrazná vůně“ zcela jistě nedosahuje ani poloviny sladkosti a výraznosti Jungle Elephant. A taky ta lékořice je neobvyklá a ne každému příjemná. Pokud se vám ovšem zalíbí, nejspíš mu zcela propadnete.

Hodnocení parfému Kenzo Jungle L'Élephant od uživatelek 485 hodnocení

Líbí se (331)
68%
Nelíbí se (87)
18%
Neutrální (67)
14%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Kenzo Jungle L'Élephant - umístění v žebříčcích uživatelů

22x v nejlepších vůních
23x v nejhorších vůních
12x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Kenzo Jungle L'Élephant

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Kenzo Jungle L'Élephant


22.07.15

Těžká, silná dlouhotrvající vůně. Nedá se smýt mýdlem, nedá se ničím přerazit. Působí na mě jako vanilkové aroma smíchané se sáčkem mleté skořice, to vše zalité lékořicovým sirupem. Bohužel koncentrace těchto tří surovin dělá vůni nepoužitelnou, alespoň pro mě.


08.08.13

Takže máme dvě možnosti: za prvé, cáknout na sebe Slona. Za druhé, špalek skořice zakápnout vanilkovou trestí a pověsit na krk; v polovině dne pak poprášit trochou nějakého toho koření, hřebíček, lékořice, kardamom. Olfaktorický efekt identický. Abych to nějak uzavřela. Vůně to není nijak odpudivá, to ne, nezvedá mi kufr, nic takového. Ale vonět jako kořenka? To teda určitě není to, po čem toužím, ačkoli mám obecně vůně s nějakým tím kořeníčkem ráda.
Přes všechno to koření ale Slon není typicky gurmánská, kuchyňská, jedlá vůně. Slona bychom si nedali do štrůdlu jako náplň. Kvůli koncentraci vší té skořice a lékořice je prostě nepoživatelný.


08.03.13

Brrr! Nic sladšího jsem snad v životě nepotkala! Je to jako cukrová bažina, která vás pomalu stahuje do hlubin své smrtící lepivé náruče. A pokud se vám podaří chytit se stébla, pro jistotu vám v závěru dá pořádnou ránu kusem lékořice. Flakónek s figurkou slona je na tomhle Kenzově výtvoru to jediné pozitivní. Prázdný a vypláchnutý by se na poličce vyjímal jistě hezky, plný může odvést stejnou službu jako zbraň hromadného ničení - anebo rozzuřený slon.


10.02.13

Mám odstrek Elephanta aj Tigríka. Urobila som dobre, že som najprv vyskúšala Tigríčatko a až potom Slona. Tigrík, je taká milá šelmovská, decentná škoricovo kvetinová vona s nádychom dreva, naozaj skvelá a príjemná (na mne sa dobre vyvíja škoricová vôňa, na kamarátke Tigrikovu škoricu ani nebolo cítiť). Očarená tou vôňou šelmičky si hovorím, že aký úžasný musí byť Slon, ked Tiger je skvelý. A lupla som na seba dávku na druhé zápästie v rovnakej miere ako som dala Tigra. Chyba. Mala som sa poučiť z ostatných recenzií, že so Slonom OPATRNE. Lékorice, pendrek či ako sa tá potvora správne slovensky volá mi až vyrazila slzy z očí, lebo som sa poriadne nadýchla. Nie, nepôjde to, nevydržím čakať kym hlava pominie a nastúpi niečo iné… alebo vydržím? nie, nevydržím, nevydržím a letela som to umyť. Slon by sa mal asi skušať tak, že človek aplikuje parfém, potom umyje a až potom privoniava. Umytím zjemnený Slon, bol už na ovoňanie prijateľný. Lekorice stále badateľná, ale už som bola schopná vnímať aj iné pridružené vône. Najmä jedna, taká jemne kyselkavá bola velmi, naozaj veľmi príjemná, a vôbec si netrúfam povedať čo to bolo. Lenže, aby som sa nadýchla tej príjemnej kyselkavosti v záplave sladkosti, bolo nutné sa prepracovať cez mne nie najpríjemnejšie vrstvy vône. Aj škorica sa na mojej pokožke pekne drala dopredu. Zhrniem to…moj najsubjektívnejší názor je, že Slon je skvelá vôňa na bádanie, skúmanie a hru s identifikáciou zložiek, pri velmi opatrnom dávkovaní aj na rafinovanú provokáciu, ale menej vhodná na „normálne“ nosenie a navoňanie sa. Keby som chcela za niečo „potrestať“ kolegyňu v kancelárii, tak by som veru vedela ako (takú Womanity by som na „potrestanie“ napríklad nemohla použiť, lebo by som súčasne spáchala čuchovú samovraždu)..... Slon je vlastne zbraň ťažkého kalibru, takže naozaj opatrne a pre istotu nim na nikoho nemierte. Je to vskutku zvláštna vôňa, ale stále vôňa, a aj ked mne naozaj nesadla, tak plne uznávam aj jej kvality a nebolo by to spravodlivé, keby som dala „palec dolu“.


17.03.12

Jungle L´Élephant je silná a těžká vůně, už se ani nedivím asociaci se slonem. Je to slon běžící džunglí, který smete všechno, co mu přijde do cesty. Není proti němu úniku, není obrany. Milovnice těžkých kořeněných vůní asi radostí zaplesají, mě to ale skoro porazilo. První přičichnutí ve mně vyvolalo dojem silného rumového odéru a vzpamatovávala jsem se z něj pěkně dlouho. Žádný alkohol, natož rum sice ve složení není, ale já ho tam cítím velmi zřetelně po celou dobu. Postupně se přidá koření a vůně začne připomínat bylinný likér okořeněný kardamonem, hřebíčkem, lékořicí a nepatrnou špetkou pačuli. Vůně sládne, těžkne, přidává se vanilka a teplá ambra. Květin ani ovoce jsem se ani na moment nedočkala. Bacha na aplikaci, jedna menší kapka „slona“ držela celý den. Abych jenom nekritizovala, vůně má nádherný flakón a už jen proto stojí za to ji mít doma.


05.03.12

Slon je velmi nevšední, silná, kořeněná vůně. První půlhodinu je až pepřová a pro mě méně snesitelná, pak se v ní začne pomalinku rozvíjet vanilka s orientálním, santalovým základem a to už se mi líbí čím dál víc. Jenže - ne na mě :(. Kenzo Jungle L Elephant je oblíbenou večerní vůní mého partnera! S jeho kůží vytvoří kenzo neskutečně přitažlivou kombinaci a dámské prvky byste v ní pak jen těžko hledali… Takže podle mě, tato vůně je rozhodně unisexová a jako vždy, i u ní záleží na osobnosti a individuální chemii nositele/nositelky.


29.02.12

Nikdy mi ve vůních, ale třeba ani ve víně, nešlo hledat a pojmenovávat konkrétní složky, asociace, chutě, vůně… Ale Slon to i u mě dokázal. Lékořicový pendrek rozemletý ve skořicovém masážním gelu proti celulitidě, vetřený do kůže tak, že to ani opakovaným drhnutím mýdlem nedostanete dolů. Pokud nejste fanatickým milovníkem lékořice a ostré, do nosu štípající, skořicové silice, tak si vůni rozhodně nezamilujete. Kdysi mi omylem stříkl do obličeje éterický olej s vůní skořice - pocity obdobně intenzivní a „příjemné“ jako přičichnutí k téhle vůni.06.01.12

Prekrááááááááásna silná vôňa, fakt silná ako slon…sladká, vianočná, cítim tam medovníčky mojej maminky, tiež aj vanilku vela, nejaké cukríky alebo je to ovocie asi to mango ale hlavne jeho šupka taká troška nahorklá, všetkého veľa proste tučná vôňa ako slon.....Prvých 5 minút ak vydržíte…tak potom celý deň „vystaráno“ ako sa hovorí. Orientálka veľmi vydarená teplučká, určite na zimu, určite na vianoce, určite treba vyskúšať, pretože odmenou pri tejto vôni je aj to, že na oblečení vydrží ohromne dlho, na koži ani nehovorím…pozor s mierou stačí malinko:) Kráááásna chcem a čakám na ňu k narodeninám to bude darček ako „slon“:)01.10.11

Tak po prvním šoku,kdy mi bylo doslova zle,jsem vzorek po týdnu zkusila znovu a musím říct,že je to mnohem lepší!Ted už je to hezká sladká skořicová vůně.Pro mě je zimní a je fakt,že si jí na sobě umím představit.Člověk se nesmí vyděsit prvního čichnutí:).07.07.10

Není ani sladká, není ani lékořicová, zato je silná…opravdu jako slon. Je to pořádná nálož suché skořice s hřebíčkem, která se tulí jak heboučký plyšáček. Po hodině se sice objevil trochu rušivý pačuliový podtón, ale pod náporem skořice se dal na zbabělý úprk. Je krásná, ale obávám se, že víc jak jeden střik bych asi neunesla. A ta výdrž - 1 podvečerní střik na hřbetě ruky voněl přes všechno mytí a sprchování ještě druhý den dopoledne.24.09.09

Znovu jsem tuto vůni vyzkoušela asi po roce a opět to ve mě vyvolalo jakou si mýtickou asociaci:
Za dávných časů, kdy nebe, zemi i vodu ovládali bohové, a různí nadpřirození tvorové, se odehrál velký boj mezi bohem zimy a bohem tepla. Bůh zimy vyhrál a zaklel boha tepla v ledovec a celou zemi pokryl ledem, rostlinstvo uvadalo v krutém vichru a mrazu a zvířata a lidé měli velmi malou naději na přežití. Manželku boha tepla proměnil ve slonici a ta se toulala celá nešťastná, že nemůže lidem sdělit způsob jak zachránit svět, protože lidé zvířatům nerozumí. Jednoho dne uviděla ve sněhu starou ženu, kterou tam zanechali lidé klanu, protože již byla slabá a neužitečná. Jenže stařena byla moudrá a dokázala mluvit se zvířaty. Slonice jí všechno řekla a ona slonici, a domluvili se, že se pokusí stihnout její rodinu a potom lidem prozradí způsob, jak pomoct bohu tepla. Když lidé z klanu všechno vyslechli, mysleli si, že stařena blouzní hladem, protože oni slonici nerozuměli. Stařena však naléhala tak dlouho, až udělali co slonice po stařeně nařídila. Vzali ten největší kotel na vaření a podle tajného receptu, kteří znali jen bohové, udělali omamný lektvar, nápoj tak silný, že dokáže rozehřát i ledovec a probudit tak i spícího boha v něm. Horká a kořeněná vůně nápoje pronikala skrz led a bůh tepla se začal probouzet. Když ten lektvar vypil, bylo to dokonce tak silné povzbuzení, že bůh dokázal nabrat takové síly, aby zvítězil nad bohem zimy. Bůh zimy boha tepla prosil, aby se slitoval a nezaklínal ho. Bůh tepla navrhnul zimnímu, že ho nechá, když odvolá kouzlo z jeho manželky. Stalo se tak a všichni bohové s lidmi slavili. Lidé dostali za pomoc recept na ten božský lektvar, jenomže když se na hostině opili, popletli si některé přísady, takže od té doby dělali takový, který se nedal pít, tak se s ním alespoň pomazávali při obřadech, oslavujících vítězství boha tepla, nebo v chladných dobách, aby zastrašili boha zimy.
„Takhle nějak to určitě bylo“ si říkám, když cítím Jungle. Ale potom jsem ráda, když tuhle masitou a mýtickou tíhu smyju a zůstane mi jen matná vzpomínka na něco kdysi.14.05.08

Jungle je povedená, ale velice výrazná, osobitá vůně. Cítím silně vanilku s lékořicí, ale i tu kapičku ovoce v začátku a lehce kokosovo-mléčný tón. Zde opravdu platí aplikovat s mírou (ideálně z vialky), pokud se použije nepatrné množství, myslím, že ji lze nosit celoročně kromě největších veder.

Komentáře Kenzo Jungle L'Élephant

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.
 Váš příspěvek
 
teena-s
Učednice 86 příspěvků 20.03.16 08:13

Mile prekvapena , ze take patrim mezi ty ,kterym vune „chutna“ , necitim ji ani prilis sladkou ani protivnou, dlouho se na me drzi stiplavost koreni a pak sladne ,jen nemam pocit ,ze jde o superdrzak- tedy na kuzi,budu zvazovat koupi standartniho baleni namisto odstriku, flakon bude navic taky ozdoba policky :D

Na poličce 73 parfémů 13 miniatur 30 odstřiků 221 vzorků V tužebníku 10 parfémů
Vložit nový komentář

Uživatelé a Kenzo Jungle L'Élephant

Podobné parfémy Kenzo Jungle L'Élephant

Nový článek:

Do rovna! Netrapte vlasy při žehlení, aby vám nevypadaly jako mně

 

My ženy chceme to, co nemůžeme mít. A protože mou silnou doménou je logika a jmenuji se navíc Kudrnová, vždycky jsem chtěla krásně rovné vlasy.

Celý článek »
TOPlist