Once Upon a Time Homme (Kenzo)

Pánská vůně
Rok:

2010

Složení (neověřené)

muškátový oříšek, vetiver, zázvor, koriandr, cedr, labdanum

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Kenzo Once Upon a Time Homme od uživatelek 7 hodnocení

Líbí se (4)
57%
Neutrální (3)
43%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Kenzo Once Upon a Time Homme


27.04.13

Větou „once upon a time“ se začínají pohádková vyprávění a z parfému Kenza Takady jako by skutečně dýchala ozvěna pohádek Tisíce a jedné noci. Záměrně používám slovo ozvěna, protože celá kompozice vůně je navzdory její orientální orientaci velmi lehká a vzdušná. Jemný charakter však vůni neubírá na výdrži a projekci, což bývá u pánských parfémů Kenzo někdy problém. Hlava parfému je svěží, cítím v ní bergamot, grapefruit a - kupodivu - ananas. Aniž by se svěží charakter vytratil, přechází vůně posléze do jemně kořeněného srdce. Tvůrcům parfému se podařilo dobře vyvážit protichůdné tendence: vůně je současně nasládlá i jemně natrpklá, svěží i temně kořeněná. Výsledek přesto nepůsobí přeplácaně, ba naopak, a vůně se tímto svým charakterem poněkud vzpírá tradičním škatulkám. Orientální směřování vůně je nasnadě, nicméně něco je zde jinak. Vůně svým minimalistickým provedením odkazuje k prostotě a čistotě, k jakémusi původnímu lidovému charakteru. Once Upon a Time je tak vůní etnickou - kdyby mohly mít cestopisné dokumenty z dalekých zemí svou vůni, byla by to právě tahle.
Je škoda, že Once Upon a Time je nabízena pouze v limitované edici, jistě ne nadarmo se na jiných trzích prodává pod názvem „Kenzo Signature“ - tedy jako esence ducha značky. I když…možná že je to tak dobře. Každý příběh, i pohádkový, má mít svůj začátek a svůj konec. Tak tedy „kdysi dávno, za sedmero horami a sedmero řekami…“

Komentáře Kenzo Once Upon a Time Homme

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Kenzo Once Upon a Time Homme

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist