Ilham (Khalis)

Dámská vůně
Složení (neověřené)

gardénie, iris, mimóza, čokoláda, vanilka, jahody, mandarinka,
jasmín, tuberoza, magnolie, pižmo, santal

Popis parfému:

parfémový olej

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Khalis Ilham od uživatelek 16 hodnocení

Líbí se (11)
69%
Nelíbí se (2)
13%
Neutrální (3)
19%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Khalis Ilham


06.01.17

Existují různé druhy čokolády - mléčná, hořká, ledová, horká na pití, nebo na vaření. Tohle je čokoláda na vdechování. Je velmi pudrová, ale rozhodně nedusí, ale ani nepatlá. Ilham podle překladače znamená v turečtině inspirace. Chápu to, čokoláda je velmi inspirativní. Mě například většinou inspiruje k častějšímu otevírání špajzky.

Vůně je jako turecká telenovela, kde krásná mladá dívka (beztak princezna) s kůží bílou, jako vanilkové mléko a rty rudými, jako lesní jahody, je unesena. Samozřejmě drsným pirátem, který má obličej ošlehaný mořským větrem a tělo, jako vyřezané ze santalu. Z nenávisti těch dvou vyklíčí spalující vášeň, úplná čokoládová exploze, jedno oko nezůstane suché po několik mnoho dílů. Až se páreček usadí někde na malém zámečku na venkově a vášeň se ukryje pod napudrovanými parukami.

V úvodu jsem cítila jen vanilku a santal, rychle zavířily a už tu byla čokoláda, ze které vykukovaly jahůdky popostrkované jasmínem. Ovšem nakonec je vše zapudrováno a už voní jen z pod toho pudru. U vůně mě napadly dvě podobnosti: první s pudrovou Pure Eve, nebo se Samuraiem (jen v Samurai se k pudru druží místo čokolády káva). A druhá podobnost mě kupodivu napadla s jiskřivou Versilia Aurum, asi pro tu kombinaci jahůdek, jasmínu a vanilky. Výdrž je kapitola sama pro sebe – je totiž nenormální (až otravná, jako telenovela) – asi díky tomu, že je to parfémový olej. Natřela jsem kůži na zápěstí z vialky celkem dvakrát, zlehka. Po týdnu z mikiny, kde se o zápěstí otírá, vůni stále cítím.

Komentáře Khalis Ilham

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Khalis Ilham

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist