Amethyst (Lalique)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: černý rybíz, ostružiny
SRDCE: květiny
ZÁKLAD: vanilka, pižmo

Parfuméři:

Lorson, Nathalie

Atributy:

ostružiny

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Lalique Amethyst:

Hodnocení parfému Lalique Amethyst od uživatelek 158 hodnocení

Líbí se (78)
49%
Nelíbí se (17)
11%
Neutrální (63)
40%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Lalique Amethyst - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně Lalique Amethyst

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně Lalique Amethyst od uživatelek

Recenze Lalique Amethyst


13.05.16

I když se jedná o ovocnou vůni, není to klasicky sirupově ulepená tuctovka. První dojem je čerstvě rozmačkaný černý rybíz a to i včetně lístků. Postupně vůně sládne, a začíná i stydlivě vykukovat ostružina. A zase sládne až k takové té živočišné vanilce. Celou dobu vůni podbarvuje jemný nádech mýdla ( přestože o něm ve složení není ani zmínka, takže to budou asi ty květiny-možná šeřík). Přestože je vůně ovocná, a sladká a ženská… mírně vybočuje až k pánským tónům. Úplně na konec možná trošku cítím i ten „osvěžovač“, ale nic hrozného. Fialová barva flakonku vůni celkem dobře vystihuje. Není adeptem pro koupě naslepo, mě se sice líbí ta zvláštní neobvyklost, divoké tango ostružiny, rybízu, vanilky a mýdla, ale někomu by se z tohoto fialového koktejlu mohla opravdu hodně zamotat hlava. Navíc to je celkem držák a jde dost do prostoru.


02.08.14

Ovoce, ovoce a zase jen ovoce. Ale ve zvláštním podání. Už temně fialová barva flakonku naznačuje, že obsah bude ve znamení „fialových plodů“ a je to tak. Ucítíte výrazné ostružiny, černý rybíz v té nejkrásnější podobě, jakou znáte. Žádná nepříjemná chemie, ale vážně jako když čichnete k čerstvě natrhanému ovoci. Květiny v srdci jsou mírně patrné a v základu na vás jemně vykoukne vanilka s pižmem.
Kdo má rád vyloženě ovocné vůně, ať zkusí, mě tahle vůně vyhovuje a voní mi. A pozor, drží velmi dobře :)


29.04.13

Vůně květinářství a lesních plodů. Po chvíli naštěstí ty lesní plody začnou převažovat (naštěstí, jelikož kombinace s odérem květinářství je sice velice zajímavá, ovšem nedostatečně civilní). Pěkná, nenáročná vůně, ale zklamala mě u ní siláž, ta je na mé kůži mimořádně bídná.


16.07.12

Ostřejší začátek ne nepodobný Chloé-ostrost a trocha saponátu plus ovoce, kterému bych neříkala ostružiny a černý rybíz, ale lesní směs. Myslím, že i štáva ostružinová (nápojový koncentrát) voní více ostružinově, než Amethyst, kde mají ostružiny hrát dominantní úlohu.
Přesto vůně není vůbec špatná a i když je sladší, tak stále napovrch vyráží ostrý i svěží ton s tou dle mne lesní směsí.
Výdrž velmi dobrá.


02.01.12

Další umělá směs lesního ovoce, tato vůně mě velmi zklamala. Čekala jsem, že dostanu čerstvé ovoce ze zahrádky a místo toho na mě čekala dávka umělých vitamínů. Neurazí, nenadchne. Výdrž má mizernou, z papírku se vypařila jako pára nad hrncem.


24.11.10

Voní silně a rozeznatelně po černém rybízu a ostružinách. Znatelně míň umělá než ostružina od Yves Rocher, ale dokonalé to taky není. Strašně moc sladká. Výdrž je na ovocnou kategorii obdivuhodná - ráno jsem ji dala na zápěstí, přes den jsem si nesčetněkrát myla ruce, vařila a zase je oplachovala, a večer je pořád k poznání. Naštěstí v pozdějších fázích ta sladkost slábne.23.07.08

Pro toto bych ani označení parfém nedala, nýbrž osvěžovač vzduchu, leč ten bych si ani na toaletu nedala. Sladká, lepivá, ovocná - rybíz a ostružiny jsou hodně znát, dokonce taková umělá. Dost mi připomíná nějaký sprchový gel, asi fialový Fa. Kdybych ho někde letmo ucítila, asi by se zdál příjemný, ale mít ho na sobě, hrůza. A tím jsem právě dost utrpěla, neboť na papírku se zdál fajn, tak jsem ho nanesla na kůži a myslela jsem, že se zblázním - samozřejmě je to držák :o(. Jednotlivé složky složení mám ráda, ale výsledek je pro mne smrtelný. No, ale abych nebyla tak kritická, možná v jemnější poměru byla by vhodná jako tělový olejíček.

Komentáře Lalique Amethyst

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Lalique Amethyst

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist