Encre Noire (Eau de Toilette) (Lalique)

Pánská vůně
Rok:

2006

Složení (ověřené)

HLAVA: vetiveryl acetát, cypřiš
SRDCE: bourbonský a haitský vetiver
ZÁKLAD: kašmírové dřevo, pižmo

Popis parfému:

Design flakonu navrhl Lalique.

Parfuméři:

Lorson, Nathalie

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Lalique Encre Noire (Eau de Toilette):

Hodnocení odbornice: Recenze Lalique Encre Noire (Eau de Toilette)

Ada

Tuto vůni jsem zkoušela v době, kdy to byla novinka. Jednoho dne jsem přišla do parfumérie a byla tam. Zaujala mě na první pohled - flakon má totiž tvar masivní kostky z temně hnědého, až černého skla, uzávěr je také kostka, tentokrát ze dřeva, namořeného na velmi tmavě hnědou barvu. Ostatně „encre noire“ znamená v překladu „černá tuš“. Před masivnostní Encre Noire se může jít zahrabat i „hnědá kostka“ Gucci; kdyby vám tento flakon spadl z regálu na nohu, patrně by vám nějaké vykviknutí uklouzlo.
Od vůně jsem si slibovala nevšední, temně kořeněný zážitek podobný Lalique pour Homme Equus téže značky. Nakonec zůstává Equus nadále mým favoritem, ale Encre Noire je každopádně dost originální. Začátek je kořeněný podobně jako Equus nebo třeba Body Kouros, ale poměrně rychle se ztratil a vůně získala chladný, vlhký, zemitě dřevitý nádech. Jako když čicháte k mokré hlíně mezi kořeny stromu. Připomínala mi podobně laděnou Terre d'Hermes, ta je ale víc zemitá; v Encre Noire je naopak víc vlhkosti a základ je lehce kořeněně nasládlý, zatímco Terre je spíš do citrusova.

Hodnocení parfému Lalique Encre Noire (Eau de Toilette) od uživatelek 200 hodnocení

Líbí se (168)
84%
Nelíbí se (13)
7%
Neutrální (19)
10%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Lalique Encre Noire (Eau de Toilette) - umístění v žebříčcích uživatelů

14x v nejlepších vůních
7x v nejkrásnějších flakonech

Kategorie vůně Lalique Encre Noire (Eau de Toilette) od uživatelek

Recenze Lalique Encre Noire (Eau de Toilette)


06.12.16

Kouzelníka Pokustóna známe v našich krajích všichni. První akce s kloboukem – Bob, druhý pokus Bobek. O dalších mágových spolupracích s kloboukem anály mlčí, nicméně se domnívám, že následujícím produktem musel být flakón na parfém Lalique Encre Noire. Magická lesklá kostka, černější než bezhvězdná noc a těžší než špatné svědomí. Navrch huj a uvnitř bezesporu huj nejméně třikrát, vlastně krása nesmírná. Složení vůně je téměř minimalistické – cypřiš, dva druhy vetiveru, kašmírové dřevo, pižmo a trocha chemie. Prvotní závan je přímo ztělesnění názvu – udiveně prohlížím zápěstí a marně hledám černou skvrnu v místech, kam sprška „inkoustu“ dopadla. Temná, zprvu nesladká, dřevito-kořeněná vůně obsahuje dostatek vlhkosti, aby ke kůži přilnula, ale na druhé straně je jí tam málo, aby mohla být označena jako zemitá. Nemá v sobě ani náznak chladné zatuchlosti, ani nakyslosti. Cypřiš společně s vetiverem jsou hlavními tahouny, vůně postupně trochu zesládne, stále je kořeněná, ale velmi neagresivně – žádné těžké orientální tóny. Voní v ní dřevo, stopu tam zanechal čerstvý vítr, podepsalo se v ní i to slunce, než zapadlo.
Už jenom kvůli nádhernému obalu stojí za to o parfému uvažovat coby o vhodném dárku. Rozjuchaná vůně pro -náctilétého to ale není a souhlasím také s názory, že nemusí zůstat pouze na pánské poličce.19.06.10

Sycomore a Story mají ještě jednoho blízkého příbuzného - Encre Noir (dokonce si myslím, že je Sycomore podobnější víc jak Story). Krásnou vetiverovku, která má v sobě i onu cypřišovou nasládlost. Po 2 hodinách se objevil ještě takový kratičký pižmový ocásek. Vůně je sice uváděna jako pánská, ale výhradně pro pány by jí bylo škoda.17.06.09

Letní zkouška provedena a nemůžu jinak než s xronem ve všem souhlasit. Vůně je přesně taková, jak uvádí.V teplých dnech, jako jsou teď, si na něho vždy když nastoupím k manželovi do vyklimatizovaného auta okamžitě vzpomenu. Je tak osvěžující! Ale vynechte citrusovou spršku, tohle je jak klimatizace sama. Vemte si misku plnou čerstvých ostružin, ozdobenou snítkem zeleně a vlezte si s tím do lednice, ať zažijete ten pocit, protože svěžest v Černém inkoustu je ostrá jako břitva. Doslova vás zamrazí, jako když vdechujete ledový horský vzduch, kde však i přes drsné horské klima roste několik otužilých, houževnatých rostlin.
Z parfému (neboli špléchačky, jak by někteří řekli ;0) jsme oba s partnerem unešeni, je mužům přesně šitý na míru a nemá obdoby.12.02.09

Představte si, že právě začíná léto, je červnové poledne, na slunci se už nedá vydržet a vy hledáte místo, kde se osvěžit.
V tom uvidíte podivnou temnou díru do země, která … nevíte proč … láká ke vstupu.
Sestoupíte dovnitř, chvíli vůbec nic nevidíte, jenom vás do nosu udeří zemitá vlhkost, loktem se otřete o ořezané kořeny, které trčí ze stěn této zvláštní jakoby poustevnické komůrky.
Vaše oči postupně přivykají podzemnímu šeru, vaše sluncem rozpálené tělo si užívá zemitý chlad, který příjemně osvěžuje a vy jdete dál a rozhlížíte se. Všimnete si, že zem je posypaná ostružinami, které svou vůní mísící se s vlhkou hlínou a obnaženými kořeny dotvářejí neopakovatelnou kompozici, která vás opájí a zároveň uklidňuje.
Na konci vidíte otvor ve stropě, jímž prostupuje proužek slunečního světla a odhaluje tak dřevěný stůl, na něm kalamář, jehož obsah je vylit na starý pergamen. Přijdete až ke stolu, posadíte se na židli, která stojí vedle a nosem nasáváte vůni černého inkoustu, kterou dopadající horké paprsky vypalují z velké kaňky na pergamenu a celý obraz se dostává do finále.
Na několik minut zapomínáte na svět tam venku a jeho starosti a jen si vychutnáváte fyzické spojení se Zemí a uvědomujete si svou přirozenou podstatu.

Tak takhle nějak na mě působí vetiverový Encre Noire od Lalique. Jeho „svěžest“ je dána právě výše popsanou zemitostí a vlhkostí. Jde tedy spíše o jakousi těžkou svěžest, pokud to nepovažujete za protimluv.
„Černý inkoust“ zařazuji do kategorie přírodní vůně, nemám z ní žádný pocit umělosti či chemické syntetičnosti, který mi tak často vadí u jiných parfémů.

Zatím testováno v zimním období a jak známo, to co se nám v zimě jeví jako osvěžující, v letním horku často ztěžkne do divné a hutné směsi k nerozeznání od nádherně čitelné zimní zkušenosti.
V tomhle případě tedy nezbývá než pár měsíců počkat na „letní zkoušku“ :)

Komentáře Lalique Encre Noire (Eau de Toilette)

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Lalique Encre Noire (Eau de Toilette)

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist