Lalique Le Parfum (Lalique)

Dámská vůně
Rok:

2005

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, vavřín, červený pepř, egyptská fialka
SRDCE: jasmín, heliotropin, kmín
ZÁKLAD: vanilka, pačuli, tonka, santal, pižma

Parfuméři:

Ropion, Dominique

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Lalique Lalique Le Parfum:

Hodnocení odbornice: Recenze Lalique Lalique Le Parfum

Ada

Toulala jsem se v parfumerii kolem regálů, když vtom moje oko padlo na luxusně zabalenou malou lahvičku - samá zlatá, červená a černá. V té malé lahvičce byl čistý parfém Lalique Le Parfum a byl k mání za cenu necelých devatenáct tisíc (samotný parfém by tak drahý nebyl, přestože čisté parfémy nepatří mezi nejlevnější záležitosti, ale flakony ze sklárny Lalique jsou navíc uznávaná umělecká díla). Protože vedle stála tatáž vůně ve verzi EdP, rozhodla jsem se ji zkusit. (Na malém obrázku je balení eau de parfum, po kliknutí se zobrazí balení čistého parfému.) Musím říct, že mě osobně zklamala, protože se příliš netrefila do mého vkusu, ale po pečlivějším očichání papírku musím konstatovat, že nepovedená určitě není a někomu, kdo má rád cukr a vanilku, udělá radost.

Le Parfum je hodně sladký, intenzitou dosahuje kvalit slaďáků jako je Kenzo Amour nebo Elko. Prvnímu jmenovanému je, řekla bych, dost podobná, ale taková… svěžejší, nejspíš díky bergamotu a pepři v hlavě. Představte si vanilku, styl „vanilkový pudinkový prášek“, trochu ji zatemněte takovou kouřovou vůní (prostě kombinace vanilka - tonka - pačuli), přidejte špetku koření a špetičku květin, na osvěžení kapku bergamotu.

Rozhodně bych Le Parfum doporučila do společnosti. Svojí cenou, designem a vůní je předurčen pro čestné místo na poličce a občasné používání pro výjimečné příležitosti. Líbí-li se vám však sladké vůně a máte ve zvyku se jimi polévat a užívat si je co nejčastěji, můžete samozřejmě také 

Hodnocení parfému Lalique Lalique Le Parfum od uživatelek 177 hodnocení

Líbí se (118)
67%
Nelíbí se (18)
10%
Neutrální (41)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Lalique Lalique Le Parfum - umístění v žebříčcích uživatelů

5x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních
7x v nejkrásnějších flakonech

Kategorie vůně Lalique Lalique Le Parfum od uživatelek

Recenze Lalique Lalique Le Parfum


25.08.16

Řídký, plytký, prchavý, o ničem.
Kam se poděl ten orient? Po vyvanutí „zelené vanilky“, tj. asi za 5 minut, jako bych se vůbec nenavoněla. Vzorek 1 ml jsem na sebe nakonec vylila celý, abych tomuhle EDP ještě dala šanci, ale tenhle počin se zcela minul účinkem.
Závěr: Krásný flakon, ale velké rozčarování. Investujte raději do něčeho trvanlivějšího, s širším dosahem.


30.08.14

Úvod vás zavede do krámku s kořením, namíchaná skořice se špetkou rozemletého bobkového listu a pepře, nejvýrazněji vnímám skořici, ačkoli není ve složení. Položená mírně nahořklá slupka pomeranče - velmi příjemný začátek. Od počátku vnímám vůni jako výrazně prachovou a rozhodně ne jako sladkou. Až se úvodní složky usadí, cítím chvíli vůni mýdla, starého dobrého poctivého Jelena a konečně nastupuje výrazná vanilka, rozemletý lusk s pudrovou vanilkou. Není to hladká, ani konejšivá vůně, pepř jí dodává po celou dobu mírnou drsnost. Vnímám ji jako vůní s obrovským sexappealem, pasuji ji na mužolapku.


31.05.11

Ze začátku vanilka + svěží koření - ta svěžest mi tam moc neseděla, prostě na to asi nejsem, ale po chvíli přešla v pěknou orientálku s hlavní vanilkou + mandlemi + kouřem (ale jen tak lehce na podbarvení, vůbec to neruší). Ke konci už jsem cítila jen vanilku takový ten „vanilkový prášek“.27.10.10

Sytý sladce gurmánský orient - zakouřená vanilka s mandlemi nadlehčená kořením. Vůně ale není nijak ulepená, ale právě koření ji dodává na svěžesti. Zimní zahřívačka s výbornou výdrží.

Komentáře Lalique Lalique Le Parfum

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Lalique Lalique Le Parfum

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist