Lalique Pour Homme Faune (Lalique)

Pánská vůně
Rok:

2000

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, mandarinka, levandule, koriandr
SRDCE: pepř, anýz, pelargónie
ZÁKLAD: cedr, santal, ambra, vanilka

Parfuméři:

Romano, Philippe

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Lalique Lalique Pour Homme Faune

Ada

Za nízkou cenu je i varianta Faune, kterou bych však úplně nedoporučila. Na rozdíl od „koňské“ verze jí chybí originalita, jde o průměrnou, trendově sladkou vůni. Kolem bylinného levandulového srdce se točí vanilkové a ambrové tóny s trochou koření; vývoj se nekoná, k žádnému překvapení nedojde. Závěr je takřka čistě vanilkový a, pravda, příjemně hebký.
Lalique Faune bych proto doporučila jako dárek pro někoho, pro koho potřebujete skutečně univerzální, generickou vůni v pěkném balení.

Hodnocení parfému Lalique Lalique Pour Homme Faune od uživatelek 6 hodnocení

Líbí se (3)
50%
Nelíbí se (1)
17%
Neutrální (2)
33%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně Lalique Lalique Pour Homme Faune

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně

Kategorie vůně Lalique Lalique Pour Homme Faune od uživatelek

Recenze Lalique Lalique Pour Homme Faune25.07.12

Docela průměrný začátek… opět bergamot (dám nevím co za vůni, která začíná jinak!), trochu koriandru a levandule… Sladkost z počátku… Nemám ráda vůně s levandulí, které jdou do sladka, to prostě není „ono“.
Tak a tady bych mohla přestat, protože střed vůně, jako by neexistoval. Po svěžejším začátku už je vůně jen sladká… santal, vanilka, ambra, lehce cedru, ale opravdu jen velmi lehce.

To je tedy opravdu zklamání… Jsou značky, od kterých bych to čekala, nicméně od Lalique čekám trochu úrovně a to Faun prostě není. Je to typická vůně „pro dav“, překrásně zabalená, což je fajn, ale je to taky to jediné na ní.

Komentáře Lalique Lalique Pour Homme Faune

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Lalique Lalique Pour Homme Faune

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist