Perles de Lalique (Lalique)

Dámská vůně
Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: bulharská růže
SRDCE: kosatec, bourbonský pepř
ZÁKLAD: pačuli, kašmírové dřevo

Parfuméři:

Lorson, Nathalie

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Nejlepší ceny Lalique Perles de Lalique:

Hodnocení odbornice: Recenze Lalique Perles de Lalique

Ada

Dva roky po svém uvedení se tato vůně konečně objevila (jako novinka ) ve FAnnu. Už jsem ji díky jedné dobré duši zkoušela dřív, ale na recenzi nějak nedošlo - ani nevím proč, vůně je to zajímavá. Ale tak už to u nás bohémských spisovatelek chodí. Vyzkoušela jsem Perles tedy ještě jednou a recenze je nakonec tu.
Perles de Lalique se prodává ve dvou verzích balení - čistý parfém koupíte v krásném opálově bílém flakonku s péřovým náhrdelníkem kolem krku, parfémovou vodu ve známé hranaté lahvičce se zoubkovanými hranami (jako Eau de Lalique nebo Amethyste), tentokrát z matně bílého skla.
Vůně patří mezi moderní chypre, a ačkoli je trochu bledá a namísto oslnivého třpytu se jen tak klidně leskne, přesně jako perly, je velmi zajímavá a stojí za zkoušku.

Zvlášť bych ji doporučovala milovnicím divných, zemitých a suchých vůní jako je Cabaret, Eau des Merveilles, Christian Lacroix Rouge nebo 31 Rue Cambon. Perles je také velmi suchá, ze začátku na mě dělala kadidlový dojem, i když ve složení nic takového není, poté se rozvoněla do kompozice sestávající ze zemitého kosatce, suchého (ale ne příliš štiplavého) pepře a taktéž zemité pačuli. Časem se přidala i růže v jemných náznacích - je jí méně než v Cabaretu, ale cítit je. Dalším pojítkem s Cabaretem je aroma kvalitního koňaku - některé z vás ho v Cabaretu cítily, a budete-li hledat, v Perles ho najdete také.

Kdy a kam Perles nosit? Na zimu je málo hřejivá a příliš monochromatická, na podzim moc melancholická; nevím, jak se zachová v teple, ale nejlepší by možná byla na léto. Je použitelná jako všední i večerní, jen si s ní musíte sednout.

Hodnocení parfému Lalique Perles de Lalique od uživatelek 213 hodnocení

Líbí se (150)
70%
Nelíbí se (31)
15%
Neutrální (32)
15%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém Lalique Perles de Lalique - umístění v žebříčcích uživatelů

3x v nejlepších vůních
4x v nejhorších vůních
4x v nejkrásnějších flakonech

Vlastnosti vůně Lalique Perles de Lalique

Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Recenze Lalique Perles de Lalique


06.09.15

Když jsem ji ucítila poprvé, zavrhla jsem ji. Dozrála jsem k ní asi až za půl roku.
Až dnes,když jsem po měsících vytáhla zase vzorek k vzkoušení jsem zjistila,že celé ty měsíce mám v šuplíku to,co už pěknou dobu hledám.
Suchá,jemně kořeněná růže s velmi příjemným dřevitým tónem. Stručná a jasná vůně. Jednoduchá a přesto velmi zajímavá. Kombinace dřeva,koření v zemitém lehce pačuliovém duchu s malou dávkou usušených květin


22.07.15

Byla jsem na tuto vůni hodně zvědavá, jednak proto, že jsem na ni četla veskrze pozitivní recenze a taky proto, že ji Ada zařadila mezi moderní chypre (a chyprovky…ty já můžu). Troufám si říct, že můj nos je velmi tolerantní k různým nevšedním a někdy hodně zvláštním vůním, které zdaleka nejdou s hlavním proudem, ale tuhle prostě nedává. Na mé kůži i na oblečení to "Perly " rozbalí jako směs dezinfekce, terpentýnu a bylinné Alpy a takhle se potom tváří už pořád. Růži jsem vyhlížela marně. Možná si ji dokážu představit na nějakém chlapovi.


24.05.15

Je to zvláštna voňa, cítim v nej niečo lesnatého - akoby vlhký les aj s roztlačemým ihličím. Chvíľami mi to pripadá ako alpa Lesana, ale len také závany. Voní ako náplň v cukríkoch Slávia - keď si ich pamatáte.
Je príjemne zemitá, s jemnou ružou a je sladkastá. Výdrž na mne asi 4 hodiny, čo nie je zrovna veľa.


10.03.13

Láska na první pohled, resp. počich. Přitom mi dlouho unikala, podle flakonu a zkušeností s L. Amethyst, který mi nevoní, jsem nějak neměla pocit, že by pro mě mohla být zajímavá. Opak je pravdou. Dominantními složkami jsou pepř, pačuli a růže. Jedná se o vůni nesladkou, takže tahle pepřová růže je rozhodně sušená, až do prachova. Pačuli je výrazné, ale ne tak, aby celou vůni přebilo. Dává jí ale ten orientální, zemitý akcent. Dalším sice nenápadným, ale významným hráčem ve hře je kosatec, který celou kompozici zaobluje a nadnáší, aby svého nositele a okolí nepřeválcovala a nepoškrábala. Díky tomu je všeho tak akorát, vůně je vyvážená, ale v žádném případě nudná. Je zajímavá až lehce zneklidňující, a rozhodně sexy. Nerada tohle zprofanované slovo používám, ale tady je zcela na místě, a soudím tak i podle komplimentů z okolí. Flakon i název je krásný, ale matoucí. Perly? Kdeže! Vidím dva smaragdy, které svítí do noci jako kočičí oči.


22.01.12

Chvíli jsem si fandila, že tu vůni zvládnu. V hlavě mi lahodil hořký puškvorcový tón, ale vydržel sotva pár minut a pak to přešlo do podivného počuchu…hm… obalů od nepříliš kvalitní čokolády? Vzal si to ode mě kamarád a na něm se to rozvíjí skvěle.30.12.11

Perlový náhrdelník na rozpálené pokožce půvabné ženy …

Perles de Lalique je vůně, kterou bych si sama pro sebe zařadila do škatulky - elegantní romance. Něžná, svůdná, ultra ženská a …
… perleťová.
Je těžké si Perles rozfázovat na hlavu, srdce a základ. Během několika krátkých okamžiků se na vaší pokožce slije a zaoblý do okouzlující komplexnosti. V jedné chvíli zaznamenáte dotyk hutného aroma bulharské růže či náznak kosatcové zemitosti a především v prvních momentech může váš nos pošimrat špetka pepře. Těm vnímavějším jistě také neunikne nádech luxusu v podání dřevitých tónů.
Jistou podobnost shledávám s Amethyste (Bvlgari), který si ovšem našlápl více květinovým, jarním a uvolněným směrem. Perles je vůně osobitější, kultivovanější, je možná oproti Amethyste malinko strohá, avšak je elegantnější, jasnější a třpytivější.
Intenzitou se Perles řadí spíše mezi vůně decentní, splývající s pokožkou, nicméně výdrž je vskutku dobrá.

Fascinace jednoduchostí v dokonalém tvaru,

třpytivý chlad, okouzlení a touha blížící se bodu varu …

… perlový náhrdelník na rozpálené pokožce půvabné ženy … Perles de Lalique.


08.09.09

Vzpomínám si, že když jsem bylaa malá, strašně ráda jsem se hrabala v šuplících, skrývajících nejedno tajemství. Mezi jiným i růžové olejíčky z Bulharska- skleněné lahvičky uzavřené v dřevěné ozdobné krabičce. Olejíčky se časem ztratily, krabičky zůstaly - Perles mi na mně voní asi takto. Zajímavá, trochu melancholická. Přítel ji zhodnotil jako pěknou (dokonce sám od sebe).11.09.07

Tuto vůni jsem si koupila na letišti v Bruselu. Zaujala mě na první přičichnutí svojí odlišností a proto jsem váhala s její koupí, nakonec jsem neodolala. Ze začátku voní pronikavě ostře, růži v ní na začátku necítím, spíš dřevo a kosatec, pak se trochu uklidní, zjemní a lehce zesládne, dřevité tóny přetvávají a v pozadí se začíná objevovat trochu ta růže. Vůně vyzní možná trochu synteticky, ne každému se asi zalíbí. Chlapům se bude asi líbit, protože se mnou cestujícímu muži se líbila, dokonce víc než, než takový šlágr jako je Nil.

Komentáře Lalique Perles de Lalique

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Lalique Perles de Lalique

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist