Ô d'Azur (Lancôme)

Dámská vůně
Rok:

2010

Složení (ověřené)

HLAVA: kalábrijský citron, bergamot
SRDCE: pivoňka, turecká růže, červený pepř
ZÁKLAD: dřeva, mošusové semínko, smyslné pižmo

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Lancôme Ô d'Azur

Ada

Ô d'Azur je novou variací na Ô Oui! - této bílozelené vůni se podobá rozhodně víc než čtyři desetiletí staré Ô de Lancôme, kterou dneska rozdýchají jen ty nejodvážnější. Ô d'Azur je příjemná ‚krémovka‘ s dobrou výdrží. Zpočátku je citrusově svěží, postupně se rozvoní do květin a nakonec do směsi kulaté růže a krémového pižma. Kromě počátečních citrusů v ní není žádné ovoce. Ô d'Azur má slunečný, letní nádech, ne tak hřejivý, aby zahřál v mrazech, ale zimní depresi by zahnat mohl.

Hodnocení parfému Lancôme Ô d'Azur od uživatelek 112 hodnocení

Líbí se (65)
58%
Nelíbí se (17)
15%
Neutrální (30)
27%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Lancôme Ô d'Azur03.11.13

Příjemná denní nerušivá vůně. Nijak vlezlá, přeslazená, nosu příjemná. Do kanceláře, školy, na obchodní jednání. Po aplikaci svěží citrusy a moře, nebe, jiskřivost. Později nabere něco lehkosladkého z květin. Decentní. Orosené pivpoňky v chladném ránu. Čistá ale zase ne sterilní. Nic vtíravého jako např. Light Blue. Je po celou dobu velmi příjemná, přirozená, žádný nudný a nepříjemný chemický dojezd. Prostě si tak mile, neagresíně voní. Charakterem spíše chladivá, než hřející. Evokuje mi kostku ledu, nebo krystal.


07.07.13

Zo začiatku je príjemná citrónová - to sa mi na nej páči, ale postupne prejde do krémovej ruže a pripadá mi nudná a nevýrazná. Je to jemná vôňa pre ženu, ktorá nechce byť nápadná. A to pre mňa nie je, často si ju streknem, aby som cítila sviežosť citróna, takže ju veľmi rýchlo miniem.

Komentáře Lancôme Ô d'Azur

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Lancôme Ô d'Azur

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist