Eau Arpège (Lanvin)

Dámská vůně

Hodnocení odbornice: Recenze Lanvin Eau Arpège

Ada

Eau Arpège relativně snadno koupíte na eBay, velmi špatně se o ní však hledají informace. Vůně Arpège byla ve své době (na trhu se objevila ve 20. letech) nesmírně populární, a proto postupně vznikla spousta různých verzí a parfémovaných výrobků: čistý parfém, parfémová voda i toaletní voda, pěna do koupele, tělový pudr, Veil de Arpège, Arpège Eau Delicieuse; existoval také nespočet flakonů - kulatý, hranatý, skleněný, kovový, s rozprašovačem i bez. Toaletní voda Eau Arpège patří do této velké rodiny a je variací na původní Arpège. Lehčí variací, proto asi také to Eau v názvu.

Eau Arpège je méně aldehydová než Arpège a voní svěžeji, což je z velké části zásluha hřebíčku a ovocných tónů, pro můj nos meruňkových, které nejspíš vznikají nějakou magickou kombinací hřebíčku, květin a šťavnatých složek. Dobře je cítit také bergamot a spíše jemné květiny, které se pod tím hřebíčkem špatně identifikují: řekla bych, že převážně jde o kosatec a růži, oboje hebké a sametové. Pudrovost a mýdlovost, jaké známe ze současného Arpège, jsou tu mírnější. Troufám si říct, že Eau Arpège by svou jemností uspěla i u dnešních uživatelek, zvlášť teď, když je suchý kosatcový pudr v kurzu.

Hodnocení parfému Lanvin Eau Arpège od uživatelek 1 hodnocení

Líbí se (1)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Lanvin Eau Arpège

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Lanvin Eau Arpège

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist