Eau de Lanvin (Lanvin)

Unisex vůně

Hodnocení parfému Lanvin Eau de Lanvin od uživatelek 1 hodnocení

Líbí se (1)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Lanvin Eau de Lanvin


15.09.09

Někdo likvidoval sbírku a já se namanula.
Takže mé špinavé lakotné pracky uchvátily dvěstěmililitrovou flaštici s obsahem barvy zředěného absintu, blesková prohlídka gůglu nevyplodila složení, jenom Perfume Intelligence hlásí „A citric-spicy masculine edt, classified A3m“, ať už to A3m znamená cokoli. A citric-spicy si teda taky představuju jinak, pokud si pod tím kořením pachatel nepředstavuje pelyněk nebo v nejlepším případě libeček..
Protože je to slané, bylinné a dost možná i kožené. Shledávám vzdálenou podobnost s Eau Libre od Yvese (ale ten dojem dělá barva a bylinně nahořklý začátek. Eau Libre je melancholická krajina pod mrakem, kde se na lukách suší seno, tohle je zeleninový kout botanické zahrady, nebo ještě spíš zarostlý vlhký kout na dusíkaté půdě, v začínající bouřce) a taky s Amazone, cosi slaného a koženého v tom je, slaného rozhodně.
Jo, a ačkoli nevím, kdy se to přestalo vyrábět, mám pocit, že to bylo ještě v dobách, kdy se používaly nějaké ty anální žlázky a velrybí zvratky, je to cítit tak jaksi starožitně.
Je to dost zvláštní vůně - vesměs se uvádí, že je unisexová, ale obávám se, že většině žen by přišla příliš ostrá. Ne pronikavá, dokonce to nemá ani odpudivou pichlavost záchodových osvěžovátek, tónu tak drahému pachatelům většiny pánských voňavek. Je to listí různých okoličnatých zelenin - libeček, celer, mrkev, andělika… a rozhodně to není parfém pro nějaké ořezávátko. Drobnou výhodou je, že kuchyňská pronikavost poměrně rychle pomine a zbyde zelená, slaná a snad lehce kožená vůně, která se diskrétně drží na kůži.

Komentáře Lanvin Eau de Lanvin

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Lanvin Eau de Lanvin

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist