Éclat d'Arpège Summer (Lanvin)

Dámská vůně
Rok:

2007

Složení (neověřené)

HLAVA: liči, karambola, citron, grapefruit
SRDCE: růže, jasmín, fialka
ZÁKLAD: pižmo, vanilka, cedr, pralinky

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze Lanvin Éclat d'Arpège Summer

Ada

Na novinku od Lanvinu jsem se těšila jako malá. Obrázky slibovaly roztomilou lahvičku, příbuznost s mým oblíbeným Éclatem zase pěknou vůni. Jakmile se tedy objevil v parfumerii, spěchala jsem ho vyzkoušet.
První zklamání na mě čekalo už ve chvíli, kdy jsem flakon vzala do ruky. Éclat d'Arpege má flakon průhledný, z čirého skla, obrázky letní verze nenaznačovaly, že by tomu mělo u jejího flakonu být jinak, ale je. Flakon je neprůhledný, z mléčně modrého skla a na něm jsou natištěné mašličky, v nichž je napsaný i název parfému, což by všechno bylo v pořádku, jenže kvalita tisku (i ta modrá neprůhledná vrstva je natištěná, nejde o klasické mléčné sklo) je jako z tržnice! Nápisy v mašličkách jsou prakticky nečitelné, samy mašličky mají roztřepané okraje a barvy jsou nevýrazné. Nemusíte se ani dívat moc zblízka, abyste viděli jednotlivé tiskové body. Situaci jakž takž zachraňuje střapec z různobarevných stužek, který je opravdu takový jako na obrázku. Promo parfému mluví o unikátní sublimační technologii, kterou byl flakon potištěn, mně se zdá, že to chtělo ještě trochu poladit a použít třeba až při další vůni. My, obyčejné zákaznice, které o problematice potiskování parfémových flakonů nic nevíme, budeme vzhled posuzovat jinak.
Druhé zklamání bohužel čekalo uvnitř flakonu. Éclat d'Arpege je mezi letničkami poměrně originální - i když mu trochu straním, protože je to jedna z mých oblíbených vůní, i objektivně se dá jeho pronikavě svěží kombinace šeříku a broskve označit za nadprůměrnou. V Summer verzi jsem žádnou originalitu neobjevila. Už složení mi bylo podezřelé - nic konkrétního, vybočujícího z průměru, jen krotká směska obvyklého svěžího ovoce s obvyklými květinami. Stejně tak na ruce jde o průměrnou až lehce podprůměrnou, univerzálně líbivou květinově ovocnou vůni. Venku v teple dokonce chytala takový divný houbovitý odstín (někdo mu říká „tužky“ - aroma ořezaných tužek), zkrátka někdo tam dal moc cedru. Slibované oříšky jsem necítila.
Jestliže se vám líbí Éclat d'Arpege a těšily jste se, jak si rozšíříte sbírku, čeká vás nejspíš zklamání. Na druhou stranu, aspoň ušetříme na nějakou opravdu pěknou letničku…

Hodnocení parfému Lanvin Éclat d'Arpège Summer od uživatelek 22 hodnocení

Líbí se (5)
23%
Nelíbí se (7)
32%
Neutrální (10)
45%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Ještě nejsou žádné recenze

Komentáře Lanvin Éclat d'Arpège Summer

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Lanvin Éclat d'Arpège Summer

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist