Mon Peche / My Sin (Lanvin)

Dámská vůně
Rok:

1925

Složení (neověřené)

HLAVA: neroli, bergamot, citron amalfi, šalvěj muškátová, aldehydy
SRDCE: jasmín, narcis, ylang ylang, hřebíček, kosatcový kořen, růže, konvalinka, šeřík
ZÁKLAD: vetiver, pižmo, styrax, balzám tolu, vanilka, dřevité tóny, cibetka

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému Lanvin Mon Peche / My Sin od uživatelek 4 hodnocení

Líbí se (4)
100%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Recenze Lanvin Mon Peche / My Sin10.10.11

Prázdny, asi 20-mililitrovy flakonik My Sin sme mali kedysi doma, neviem, kde sa podel. Moje spomienky na tento parfum sú dosť nekonkrétne, spomínam si, že vôňa ľahúčko prechádzala nosom, žiadna zo zložiek nepôsobila dráždivo, hoci bolo cítiť jasmín. Nakoniec vôňa pripomínala ovzdušie, aké aj dnes panuje v obchodoch s nábytkom. Rada by som si tento pachový zážitok zopakovala. Mimochodom, My Sin spomína Betty MacDonald vo svojich zážitkoch z pobytu v sanatóriu, kde sa liečila z tuberkulózy. Jej spolupacientka Eileen používala My Sin vžddy, keď mala byť vizita, a to v hojnom množstve. Betty píše, že Eileen mala „bohatou paletu parfémových lahviček“, takže bola vlastne aromáčka. Kniha opisuje časy na prelome 30-40-tych rokov v USA, takže My Sin bol zrejme vtedy značne populárny.10.10.11

Okouzlující květinová chypre s kapkou kůže. Hrdá rovná vůně, tajemná stejně jako její tvůrkyně (My Sin pro Lanvin údajně vytvořila v letech 1924-1926 záhadná dáma – Madame Zed. Ví se o ní velmi málo, byla to pravděpodobně ruská emigrantka a pracovala pro Lanvin jako návrhářka parfémů předtím, než pro tuto firmu začal pracovat Andre Fraysse - který vytvořil pro Jeanne Lanvin v roce 1927 nesmrtelný Arpége.
Kromě My Sin vděčíme Madame Zed také za vznik dnes už celkem neznámých vůní – například Irisé, Kara Djenoun a Le Sillon).
Ale zpět k My Sin, který znamenal průlom v dosavadní nepříliš úspěšné parfémové tvorbě tohoto francouzského módního domu. Bergamotově nahořklý začátek parfému se brzy přehoupne do květinového srdce, kde mezi jasmínem a růží dominuje ylang-ylang. Srdce voní dlouho a postupně přechází do sametového vetiverově-dřevitého, trošku animálního základu. Je to vůně své doby - napadá mě, že nošená dnes by působila trochu dekadentně a nesmlouvavě (a přemýšlím, nakolik ve mně tento dojem vzbuzuje samotná vůně a nakolik je můj pohled na ni ovlivněný současností a také zkoušenou koncentrací-zkoušela jsem pouze vintage verzi extrait).
Pro představu něco ze složení: neroli, citron, aldehydy, bergamot, jasmín, růže, narcis, ylang-ylang, konvalinka, vetiver, pižmo, vanilka, dřevité noty, cibet

My Sin ve verzi extrait je hladká, pod povrchem vroucí svůdná chypre. Perfektní parfém po všech stránkách.05.06.07

Pamatuji se na tuhle vůni ze sedmdesátých let, kdy jsem začala chodit na střední školu a zároveň objevovala nové vůně.
Zdála se mi mírná a elegantní, květinová s trochou chypre. Nic orientálního ani sladkého. Moc se mi líbila, koupila jsem si jí, ale zároveň tajně záviděla sestře Scandal, vůni jako když otevřete dveře drahého kadeřnictví.

Komentáře Lanvin Mon Peche / My Sin

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a Lanvin Mon Peche / My Sin

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist