Fleur de Liane (L'Artisan)

Unisex vůně
Rok:

2008

Složení (ověřené)

HLAVA: zelené tóny, ozon, mořská voda
SRDCE: magnólie, měsíček, tuberóza
ZÁKLAD: dřevité tóny, mech

Parfuméři:

Duchaufour, Bertrand

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému L'Artisan Fleur de Liane od uživatelek 53 hodnocení

Líbí se (25)
47%
Nelíbí se (8)
15%
Neutrální (20)
38%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Vlastnosti vůně L'Artisan Fleur de Liane

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně L'Artisan Fleur de Liane od uživatelek

Recenze L'Artisan Fleur de Liane


04.12.08

Dejte mi jen tři barvy – zelenou, bílou a kapičku žluté - víc není třeba a já vám obrazem velmi snadno přiblížím, jak Fleur de Liane voní. Bude to ohromná sytě zelená plocha s jasně bílou výsečí. Teprve až přistoupíte blíž, všimnete si, že zelená a bílá nemají mezi sebou ostrý předěl, a bílá výseč, na okrajích neostrá a rozpitá, přechází místy do krémově nažloutlého odstínu. Vůně FdL je především velmi zelená. Zelená peprnou listovou zelení, zelená čerstvou vůní posečené trávy a žahavě zelená jako mladé kopřivy (ano kopřivy, ty si zapamatujte). Snad mi dáte za pravdu, že “zelené” vůně jsou svou divokou nespoutaností velmi zvláštní, jedinečné, ale velmi často zbývá po chvíli ze vší té zelené záplavy jen vyšeptalá vůně okurkového salátu. Abyste si snad na adresu FdL nedovolili podobný myšlenkový prohřešek, má na vás už chvíli po startu připravený kopřivový bič. Jeho šlehnutí je od FdL drze troufalé, ale užitečné, protože zatímco se vzpamatováváte z žahavé pálivé ťafky a foukáte si bébínko, Fleur de Liane má čas nachystat svoje další překvapení. A bude to velkolepé entrée. Ke slovu se dostanou bílé květiny, s typickou hebce elegantní vůní (složení uvádí tuberozu, ale kdybych ho nečetla, tipla bych si kosatec). Já vím, zní to značně nesourodě – sytá zeleň a elegantní bílé květy – věřte ale, že ve FdL dokážou tyto dva motivy spolu vytvořit jedinečnou harmonii a až do konce se navzájem nepřebíjí ani neruší. Zelená a bílá tu budou spolu překvapivě ještě mnoho hodin kráčet vedle sebe ( ano hodin! - výdrž je na vůni tohoto typu víc než slušná). Vlastně to není zase tak nepochopitelné… už jiní dokázali, že i podobně výrazné protiklady spolu mohou velmi dobře fungovat. Nevzpomínáte? Třeba Tarzan – divoké dítě džungle a Jane – distingovaná městská slečna :)

P.S. Fleur de Liane mohu vzdáleně přiblížit pouze k Vent Vert (Balmain) – začátek mají dokonce velmi podobně “zelený” ale Vent Vert je zelený takříkajíc durch a postrádá výraznou elegantní složku bílých květin. Dále snad jen k Extravaganci, která má ovšem podobnou pouze kopřivovou složku, zbytek vůně jde jiným směrem.

Komentáře L'Artisan Fleur de Liane

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a L'Artisan Fleur de Liane

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist