La Chasse Aux Papillons (L'Artisan)

Dámská vůně
Rok:

1999

Složení (ověřené)

lipový květ, lehká tuberóza, pomerančový květ

Parfuméři:

Flipo, Anne

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení odbornice: Recenze L'Artisan La Chasse Aux Papillons

Ada

Hned po prvním přičichnutí k La Chasse aux Papillons (jestli jsem to dobře pochopila, tak „Hon na/za motýly“) se dostavil silný pocit dèja vu a jala jsem se probírat svůj objemný voňavkový deník, abych vypátrala vůni, kterou mi připomněla. Nakonec jsem dospěla k názoru, že nejspíš 24, Faubourg Eau Délicate, který je také plný pomerančového kvě­tu.

Vzápětí (asi tak po 10 minutách) se La Chasse změnila z optimisticky pomerančovokvětově svěží na sametově hebkou - jako by v základu obsahovala cedrové dřevo a možná trochu nějakých bylin - to jsem si zase vzpomněla na hebký Hiris a pánský Tumulte. Hned poté mě osvítilo a utíkala jsem si do kuchyně čichnout ke krabičce Pickwick White Tea - Blossom Beautea, což je zelený čaj aromatizovaný pomerančovými květy a jasmínem, a bez ohledu na to, že se do pytlíkáčů mele čajový odpad, mi právě kvůli té vůni naprosto učaroval. Nasucho to nebylo ono, ale po uvaření čaj voněl po pomerančovém květu skoro stejně krásně jako La Chasse.

Každopádně pomerančový květ a cedr patří mezi mé nejoblíbenější složky a z La Chasse jsem málem zešílela. Tiskla jsem ruku k nosu, jako by mi tam přirostla, snažila jsem se neztratit ani jedinou molekulu, a protože La Chasse nepatří mezi nijak silné vůně (aspoň na kůži - při nastříkání na celého člověka včetně oblečení bude určitě držet dobře), neustále jsem propadala panice, že za chvíli zmizí a nebudu mít nic. Hned potom jsem se běžela podívat na internet, jestli L'Artisany nějakým zázrakem přes noc nezlevnily o padesát procent. Pak jsem se šla na chvíli stočit do klubíčka na gauč, což mi pomáhá se uklidnit, a teď se můžu pokusit La Chasse aux Papillons nějak souvisle popsat.

Že je to velmi krásná vůně, už jste jistě pochopili. Zvlášť na začátku je dominantní složkou pomerančový květ, který voní trochu bíle (à la jasmín) a trochu pomerančově, takže výsledek je velmi svěží, veselý a příjemný. Po chvíli se pomerančový květ ztlumí a už není dominantní, dělí se o své místo v popředí rovným dílem s tou sametovou hebkostí, kterou jsem na první počich identifikovala jako cedr. Jelikož ve složení není uvedený cedr a naopak je uvedená tuberóza, jejíž vůně také umí být hebká a krémová, možná mě mate nos. Nebo je to nějaká kombinace. Každopádně je lahodná a ze všeho nejvíc mi opravdu připomínala Hiris a cedrové vůně (Tumulte pour Homme, Paul Smith London for Men, B*Men). Lipový květ jsem z La Chasse nějak necítila, nebo o něm mám možná jinou představu - ale tady právě kvetou lípy a nic takového jsem v La Chasse zkrátka nenašla. Kdybych si měla tipnout jiné složky, byla by to nejspíš špetka pelargónie a kapka svěžího čaje. Ale ty můžete ze své představy klidně vynechat, jsou to jen takové stopy, které jako bych tu a tam zahlédla.

Shrnuto a podtrženo, La Chasse aux Papillons je krásná, v podstatě jednoduchá a přitom nezapomenutelná květinová vůně, nositelná v teplém až horkém počasí. Hodí se pro každý věk a každou příležitost, zvlášť když potřebujete zvednout náladu a působit příjemně a optimisticky.

Hodnocení parfému L'Artisan La Chasse Aux Papillons od uživatelek 188 hodnocení

Líbí se (134)
71%
Nelíbí se (14)
7%
Neutrální (40)
21%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém L'Artisan La Chasse Aux Papillons - umístění v žebříčcích uživatelů

4x v nejlepších vůních

Vlastnosti vůně L'Artisan La Chasse Aux Papillons

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně L'Artisan La Chasse Aux Papillons od uživatelek

Recenze L'Artisan La Chasse Aux Papillons


20.04.15

Po prvním nanesení na zápěstí jsem si, stejně jako Aďa, řekla, že už jsem tuhle vůni někdy cítila a v hlavě mi to začalo bolestivě šrotovat (nesnáším, když si na něco obecně nemůžu vzpomenout!). Pak mi pomohl partnerův postřeh: „To voní jako nějaká jarní kytička…“ a bylo to na světě! Jasně, konvalinka a tím podobným parfémem bylo Diorissimo. Absolutně jiné složení, ale tak podobný dojem. V Diorissimu je konvalinka hutnější, v La Chasse vlastně ani žádná není, ale oba s partnerem ji tam cítíme. Když se hodně soustředím, vyleze i trocha dalších prvků ze složení, ale namixovaná „konvalinka“ to vždycky přebije :-)17.08.12

Moc nevěřím na autentickej lipovej květ (a zimolez) ve vůních. Stejně tak nevěřím na „lehkou tuberózu“. V La Chasse se mi mělo obé vyjevit.
Po nástřiku je příšerná. Shnilý seno + neméně shnilý hrušky. Ježí se mi všechen porost v nose a snažím se to vypčíknout. Když už to vypčíkávám skoro hodinu, La Chasse přistupuje na kompromis. Ne však takovej, na jakej spoléhám. Vypustí na mě Miel de Bois s pálivou špičkou. Je to jako v perverzní alternativní realitě, kde med má všechny úžasný vlastnosti medu, ale zároveň v každym nádechu sadisticky vraždí moje čichový buňky štiplavým chilli (určitě to je med tý pekelný kytky, tý… tuberózy). Po pár minutách sladce pálivýho teroru už se cítím dostatečně znásilněná, podvedená a uondaná, abych nad La Chasse zlomila hůl.
Když tu můj zdecimovanej nos ucejtí lípu! A doopravdy snaživou. Ne tak opojnou jako je ta skutečná, ale přecejen je to lipovej květ a konečně to celý získává náladu léta na zahradě. Vespod pořád zůstává trocha toho úchylnýho medu, ale lípa si s ním umí poradit po svým. A já se konečně nadechuju s úlevou a potěchou. C´est quand le bonheur…


16.07.12

V tomto období, kdy zrovna kvetou lípy mě velmi intenzivně ovanula vůně jedné z nich. Chvilku mi trvalo než jsem přišla na to, který parfém přesně takto úžasně voní… Ano je to L´Artisan La Chasse Aux Papillons. Nádhera!

Komentáře L'Artisan La Chasse Aux Papillons

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a L'Artisan La Chasse Aux Papillons

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist