Passage d'Enfer (L'Artisan)

Unisex vůně

Hodnocení odbornice: Recenze L'Artisan Passage d'Enfer

Ada

‚Brána do pekel‘ - jaký to zvláštní název pro parfém, řeknete si, ale na druhou stranu, po všech těch jasmínových závojích, stříbrných deštících, láskách v Paříži a bárbínkách konečně něco děsivějšího 

Člověk hned vidí ty dýmající temné jámy, šlehající plameny, ďábelské ženy v kůži a s bičem v ruce, a nic na tom nemění fakt, že parfém dostal jméno po ulici v Paříži, v níž měl L'Artisan své sídlo.
Pravda, v takovém případě budete asi trochu zklamaní. Já jsem také čekala jinačí pecku a přestože začátek byl hodně neobvyklý a i po rozvonění zůstala vůně celkem zajímavá, pachuť nenaplněného očekávání zůstala.

Zmíněný hodně neobvyklý začátek je oblak jemného, dusivého a jako troud suchého písku, který se proti vám žene v písečné bouři. Už jsem se v několika recenzích přiznala, jak jsem v dětství labužnicky ochutnávala na pískovištích, ale tahle porce byla setsakra velká i pro mě. Chvílemi mi te písek přišel teplý, chvílemi studený (i jiní autoři recenzí se rozcházejí - někteří cítí horký písek, jiní chladný kámen), a nebral konce.
Asi tak po půl hodině, kdy hrozilo, že už fakt poběžím umývat, abych se nezadusila, bouře konečně přešla a začaly prosakovat květinové a kořeněné tóny. Od té chvíle to bylo lepší a lepší; suchý písečný podtón zůstává, teplo zůstává, krásná lilie nejdřív voní ruku v ruce s kadidlem a trochu připomíná Anais Anais, ale ten zůstává dost výrazný a pronikavý (a liliový a kadidlový) až do konce, zatímco Passage d'Enfer se zcela rozloží do kombinace písečku, jemné, sladce balzámové zlatavosti, jemné květinovosti a jemné mýdlovosti.

Z cesty do pekel je příjemné poklimbávání ve voňavé oáze, kde z mističek voní nezapálená myrha a kadidlo a dámy používají místo hydratačních body lotions s leknínovými supermultiproteiny oleje lehce parfemované květinami. A to je právě ten průšvih, vůně je nesmírně příjemná a ten pouštní podtón zajímavý, ale… chvílemi se mě zmocňoval pocit, že tohle bych v parfumerii za rohem našla možná taky. Lehká, průsvitná, mýdlová čistota s několika zajímavými dřevitými, nenápadně orientálními, chladnými a teplými podtóny s výdrží kolem tří hodin, kterou musím objednávat za exkluzivní cenu někde z horoucích pekel?

Hodnocení parfému L'Artisan Passage d'Enfer od uživatelek 78 hodnocení

Líbí se (50)
64%
Nelíbí se (10)
13%
Neutrální (18)
23%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém L'Artisan Passage d'Enfer - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních
3x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně L'Artisan Passage d'Enfer

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)

Kategorie vůně L'Artisan Passage d'Enfer od uživatelek

Recenze L'Artisan Passage d'Enfer20.06.14

Brána do pekel, stejně jako cesta k ní je nenápadná, že si někdy ani nevšimnete, že se tam řítíte. Většinou to jde velmi hladce. Olivia Giacobetti to s květinami umí. Lilie jsou zde jen nevinně se tvářící křoví, maskující „ bránu pekelnou“, už cítíte síru, která přes ně lehounce prosakuje. Nevím, kde se tam vzala, ale je to ten tón, který dělá tu vůni tak podivnou …….lilie namořené sírou……..už je příliš pozdě pálit kadidlo a modlit se…..kadidlo je slabé, slaboučké, pouze zhmotněné ve vašich posledních myšlenkách na záchranu…….ještě stojíte na povrchu zemském a nechcete si úplně připustit, že už balancujete nad propastí.
Tato vůně není peklo, nic temně kouřového ani živočišného, je to pouze ta cesta, přes lehce sirné lilie s náznakem kadidla, cesta vydlážděná nejlepšími úmysly, jemná, transparentní vůňka, krásný, letní den, kdy vás opustili andělé …….najednou jste na konci cesty……v mlze…­..poslední hráč v řadě……ten, který propadne peklu.23.01.12

začátek mi připomíná zednické práce, cítím mokrou omítku či maltu, asi ten písek, později vykouknou bílé květinky, dosti slabota na „Bránu do pekel“ čekala jsem omračující peklo…je to milé až na tu maltu…28.10.11

Som na ceste, taká pustná cesta bez živých duší. Fuká jemný vietor. Citím jemný popol vonného kadidla alebo vonných tyčiniek. Všímam aj biele ľalie, ktoré ešte vônia ale už sú jemno sivé posýpané popolom. Všetko je jemne, čisté, transparentné, trošku chladné a spomalené ako spomienka zo sna. Výdrž je dobrá zrejme vďaka kadidlu a pižma. Pekná vôňa.10.08.09

Já cítím jen gumu a síru.

Komentáře L'Artisan Passage d'Enfer

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a L'Artisan Passage d'Enfer

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist