Séville à l'Aube (L'Artisan)

Dámská vůně
Rok:

2012

Složení (neověřené)

petitgrain, citronový petitgrain, absolut z pomerančového květu, absolut ze včelího vosku, kadidlo, absolut z levandule Luisieri, siamský benzoin

Parfuméři:

Duchaufour, Bertrand

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému L'Artisan Séville à l'Aube od uživatelek 84 hodnocení

Líbí se (59)
70%
Nelíbí se (5)
6%
Neutrální (20)
24%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém L'Artisan Séville à l'Aube - umístění v žebříčcích uživatelů

2x v nejlepších vůních

Recenze L'Artisan Séville à l'Aube10.11.14

Nemusím ji vlastnit, ale je naprosto dokonalá… Dokonalé spojení pomerančových květů, včelího vosku s medovými tóny a levandule. Hladká jako zrcadlo, vyleštěná jako nábytek a přitom optimisticky a decentně sladká jako tajuplný příslib letní noci. Příliš pánská mi nepřijde, spíše jen na začátku - stočí se do dámské vůně vhodné k letním rozevlátým šatům, ale i džínám a lehké vzdušné košili. V zimě si dokáži představit, že se do ní slastně zachumlám…


26.07.14

Při prvním přivonění se mi okamžitě vybavila vzpomínka na limitky této značky Fleur d´Oranger a Fleur de Narcisse, kdy každý flakón byl zabalený v dřevěné krabičce. Séville à l' Aube je věrná svému názvu a je o věčně prosluněné Andalusii, Středozemí, které sahá až k pohoří Atlasu. Povedené vyznění pomerančového květu, který působí asi v první třetině drydownu, poté nastupuje včelí vosk s aldehydy, které jsou zde až do konce a starají se o dobrou výdrž. Mezitím je vůně trošku přikořeněna černým tabákem, osvěžena narcisy se santalem, petitgrain a levandulí. SAL si v sobě nese i prvky starosvětštiny a láká nás k příjemné relaxaci do teplých krajů k Atlantiku nebo Mediteránu.


30.12.12

Séville à l’Aube je někde mezi nakysle zelenou sirupovitostí Angelique Noire a suše voskovou medovostí čistého parfému L´Instant, k andělice o něco blíž. Dohromady to vůbec není tak sladké, jak by se mohlo zdát. Pěkně syrové pomerančové květy - nejpomerančovější, jaké jsem zatím zkoušela – sladkost udržují v mezích. Kadidlo se na první pohled neukazuje vůbec, je to jen pudrově suchý akcent vosku. Ale to nejlepší, proč tahle vůně není jen medovou svěženkou, je atmosféra velkého dramatu, kterou se povedlo do parfému dostat. Mrazení v zádech z velkolepého představení při velikonočních ceremoních v Sevile. Parfém má značnou výdrž i intenzitu, dva střiky provoní místnost.

Komentáře L'Artisan Séville à l'Aube

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a L'Artisan Séville à l'Aube

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist