Tea for Two (L'Artisan)

Unisex vůně
Rok:

2000

Složení (ověřené)

Lapsang Souchong (uzený čaj), zázvor, med

Parfuméři:

Giacobetti, Olivia

Přidejte recenzi parfému Přidejte komentář parfému

Hodnocení parfému L'Artisan Tea for Two od uživatelek 88 hodnocení

Líbí se (60)
68%
Nelíbí se (9)
10%
Neutrální (19)
22%

Ohodnoťte parfém (přidáte tak vůni do Zkušebníku)  nebo přidejte podrobnou recenzi »

Parfém L'Artisan Tea for Two - umístění v žebříčcích uživatelů

1x v nejlepších vůních
1x v nejhorších vůních

Vlastnosti vůně L'Artisan Tea for Two

Suchá vůně Ukazatel hodnocení vůně Sladká vůně
Chladná vůně Ukazatel hodnocení vůně Teplá vůně
Mizerná výdrž
(na kůži)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na kůži)
Mizerná výdrž
(na oblečení)
Ukazatel hodnocení vůně Superdržák
(na oblečení)
Slabá vůně Ukazatel hodnocení vůně Silná vůně

Kategorie vůně L'Artisan Tea for Two od uživatelek

Recenze L'Artisan Tea for Two


12.03.12

Připomíná mi anglický sypaný černý čaj dochucený mlékem.
Je to malý hrnek plný mléčné tekutiny doslazené medem. Tento čaj po páté okoření suchý doutníkový tabák. Tím vzniká kouřová, sladká čajová kompozice. Je to klidná vůně, opravdu stvořená na odpolední relax s čajem, doutníkem a knihou (asi si to zapíšu do rozvrhu dne).
Díky tabáku mi přijde spíše maskulinní.


10.02.12

Aaaach…s klasickými „čajovými“ vůněmi má tato (pro mě naštěstí)pramálo společného…v téhle vůni je večerní tajná schůzka dvou lidí v útulném pokoji plném koberců,polštářů a měkkých tkanin,v teplých,o­rientálních barvách,s dřevěným vyřezávaným stolečkem z exotického dřeva uprostřed místnosti a na něm právě uvařený silný,černý, čaj v terakotové konvičce,ze které se kouří..v krbu dohořívá oheň,nálada je lenivá a uvolněná,zve k povalování a vyprávění dlohých příběhů..v pokoji je příjemné teplo, a malounko dusno…v rohu se líně kroutí ke stropu kouř z vonné tyčinky…po chvíli trošku pootevřou okno,kterým do místnosti vniká jemný paprsek světla měsíce a vůně z venku......20.10.08

Tea for Two
L´Artisan Parfumeur, 2000, tvůrce Olivia Giacobetti
(recenze blackdakini)

Představte si dva zcestovalé gentlemany, kteří se někdy kolem roku 1900 sejdou v jakémsi londýnském klubu, jehož stěny jsou ověšeny trofejemi z loveckých výprav do exotických kraji. Oba pánové si nalijí silný čaj. Jeden z nich přivoní k šálku a zamyslí se: „Ta vůně mi připomíná jeden zážitek. Tehdy jsme pozdě večer dorazili k ruinách starobylého města na bývalé obchodní stezce. V chrámu v nedaleké vesnici právě probíhala pobožnost, soudě podle vůně exotického koření a bylin pálených na rituálním ohni. Domorodí sluhové nám připravili čaj, voněl podobně jako tento a skvěle nás osvěžil po namáhavém dni, když tu náhle…“

Není třeba pokračovat, a je i ostatně jedno, jak se tento příběh dále vyvíjel, neboť jsem jen chtěla přiblížit obraz, který se mi ihned vybavil, když jsem přivoněla poprvé k vůni „Tea for Two“. I když jsem měla za sebou několik náročných dní, v nichž jsem rozhodně nenechávala svoji mysl toulat po časově i prostorově vzdálených místech, ten obraz se dostavil zcela přirozeně a se značnou silou. Protože se však jedná o unisexovou vůni, záhy se postavy dvou gentlemanů proměnily ve dvě zcestovalé dámy, to je však při charakteru této vůně už celkem jedno.

Jak je tedy patrné z mé spontánní reakce, exotika, dobrodružství, jakási starosvětská solidnost a zároveň šibalská touha ji tak trochu podkopat charakterizují tuto vůni.

První moment je ostrý a poněkud štiplavý. Je cítit speciálním druhem čaje Lapsang Souchong, kterému se také někdy říká „uzený“, právě pro jeho zvláštní vůni připomínající kouř. Po tomto kouřovém úvodu, který trvá asi půl hodiny, přechází vůně do dalšího stádia, v němž se stále mísí silná vůně čaje s kořením. Během několika dní, kdy jsem vůni zkoušela, jsem objevovala různé možnosti. Někdy se mi zdálo, že cítím silný Earl Gray, jindy se mi v mysli vybavil zázvor, kvalitně vydělaná kůže, suché listí, dobré klasické mýdlo, snad i trochu kadidla a chvílemi dokonce i vůně hlíny. Chtěla bych napsat vůně špíny, to bych ale mohla někoho vyděsit, což nechci. Moje maminka pocházela z venkova a když jsem si já jako již typicky městské dítě ušpinila někdy na výletě do přírody ruce od hlíny, dostalo se mi vysvětlení, že to nic není, protože je to „čistá špína“, tedy přírodní, na rozdíl od městské, té opravdu špinavé. Tolik na vysvětlenou. No a tu „čistou špínu“, jako když v rukou umytých kvalitním mýdlem promnete hrst hlíny, cítím ve středních tónech „Tea for Two“. Asi po dvou třech hodinách i tyto tóny zmizí a zůstává velmi teplá vůně medu, snad s trochou pomeranče. Na rozdíl od suchého rozjezdu je tato fáze skutečně sladká a teploučká, aniž by však byla přeslazená, a přetrvává asi další tři čtyři hodiny.

Vůně mi připadá velmi vhodná pro podzimní počasí, neboť mi dobře koresponduje s nostalgickou náladou podzimu. Dalo by se říci, že medový základ může pěkně vyvolávat představu voňavého cukroví a čaje s medem, to mi však připadá jako poněkud laciný příměr. Neměla jsem zatím možnost vyzkoušet vůni v létě, myslím si ale, že by se právě díky medovému základu mohla hodit i pro teplejší dny.

Také si myslím, že bude vyhovovat spíše zadumanějším nositelkám, než extrovertním dračicím. Ani přílišné romantičky si ji asi neoblíbí, neboť i přes sladký med a skrytou exotickou romantiku je to unisexová vůně, která je v prvních momentech až výrazně maskulinní. Určitě by ji však měly/i vyzkoušet ty/ti, kdo mají rádi exotické dobrodružství v nostalgických časech.

Komentáře L'Artisan Tea for Two

Přečtěte si pravidla pro přídávání komentářů »

Před psaním komentáře si podrobně přečtěte následující body:
 1. Napište krátký komentář k dané vůni.
  • Přidejte postřeh, zajímavost nebo jen poznámku.
  • Pište prosím česky. Slovenské uživatelky a uživatelé samozřejmě slovensky, každopádně srozumitelně a bez zbytečných trendových příkras á la dvojitá w. Používejte velká a malá písmena a interpunkci.
  • Před vložením si komentář po sobě důkladně přečtěte.
 2. Do komentáře nepatří:
  • Detailní hodnocení parfému – napište ho prosím jako recenzi.
  • Údaje o nákupu (případně od koho jste vůni dostala).
  • Dotazy a inzeráty. Takové příspěvky budou odstraněny. Na dotazy využívejte sekci Diskuse a na inzeráty sekci Inzerce.

Nikdo zatím tento parfém nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Uživatelé a L'Artisan Tea for Two

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist